Star Wars: Klonové války (2008)

počítačová animace hvězdným válkám moc nesedí a navíc z celého filmu dýchá, že se jedná jen o vedlejší marketingový produkt celé série, který nemá pro příběh ságy žádnou valnou hodnotu.

Lola běží o život (1998)

originální pojetí a Tykwerova odvaha experimentovat dělají z tohoto snímku velice osvěžující kousek - akorát Franka Potente mohla mít v těch dobách trošku menší prdel:))

Jsem sexuální maniak (2005)

chvilkama naprosto odrovnávající, místy naopak nezáživné a až moc pankáčsky natočené - taková zpověď přiznaného úchyla natočená jako home video.

Gomora (2008)

syrové, autenticky chladné a totálně bez možnosti přilnout k nějakým postavám nebo příběhu - ale tento styl vyprávění mi k tématu Gomorry perfektně sedl.

Kapka krve (2008)

povedená kriminálka, která ještě stihá vystavět Iňárovskou mozaiku spojenou do jedné osudové události.

Kat: Válečná zóna (2008)

akční brutalitka na jedna použití, která neurazí ani nijak extra nenadchne a ke komixovému Katovi sedne rozhodně více než předchozí adaptace.

Plačící pěst (2005)

pocta korejskému boxu, který ve filmu svým způsobem funguje jako všelék na svízelné životní situace obou hrdinů - ti na vás dýchnou pocitem hořkosti a zpackaného života, v němž je právě box jediným zábleskem radosti.

Zápisník smrti: Poslední jméno (2006)

á, tak tohle mě dostalo - Light i L se ještě více zamotávají do vzájemných intrik (přičemž L je naprosto geniální a stylová osobnost neustále požírající sladkosti - neskutečně mě bavila každá jeho scéna), přichází zvrat za zvratem a vše spěje k závěrečnému finále, které zákonitě musí skončit smrtí obou protivníků, protože oba jsou natolik chytří aby tomu druhému nenechali žádnou únikovou cestu - inteligentní film, který by bez prvního dílu nebyl úplný, ale několikrát ho převyšuje.

JCVD (2008)

zpověď vyhaslé akční hvězdy? Van Damme na stará kolena nahodil imaginární emo patku a s uslzenýma očima se zpovídá do kamery o tom, jak jeho život stojí za hovno a jak by rád točil hodnotnější filmy - jojo, věřím mu to, ale stejně se při nejbližší příležitosti zase sebere a odletí do Bulharska natočit nějakou druhořadou akční ptákovinu. Nebylo by lepší, když už jsi jednou sehnal peníze na pořádnej film, místo plakání hned na začátku těm vocáskům na poště nakopat zadky a vyjít ven jako ten, za kterého tě všichni mají?