Trhala fialky dynamitem (1992) odpad!

Film,při kterém mi je trapně za všechny zúčastněné dohromady.Česká filmová hanba.Oproti tomuhle je Kameňák skvost.Ubohost čouhá z každé scény,debilita z každé věty.

Parfém: Příběh vraha (2006)

Jeden z nejzvláštnějších filmových zážitků co jsem viděl.Ten film je rozporuplný snad úplně ve všem.Je neskutečně špinavý a zároveň nádherně provonělí.Je krutý a zároveň dokáže i pohladit.Herecké výkony jsou vesměs udivující.A závěr je rozporuplnost sama,do teď nevím,zda je tak geniální,nebo šíleně spackaný.4* dávám hlavně za nezkrášlené zobrazení syrovosti a krutosti doby,za spracování filmové vůně,která mě omámila i skrz televizní obrazovku a pak za Bena Whishawa,který podává strhující výkon.

Goyovy přízraky (2006)

Co mě nejvíce překvapilo na Goyových přízracích je temná Formanova režie.Příběh je skutečně syrový a s hrdiny se moc nemaže,k tomu samozřejmě přispívá i prostředí špinavého a drsného Madridu.Autoři nepřikrášleně zobrazují všechny zla danné doby(a po pravdě řečeno,nic se na tom nezměnilo do dnes),tedy lidskou závist,touhu po moci a především maniakální církev.Herecky zde dominuje Javier Bardem,ani ostatní však druhé housle nehrají.Atmosféru má Goya slušnou po celou stopáž,takže mě film rozhodně nezklamal,ba spíš naopak.

Stůj, nebo maminka vystřelí! (1992)

Právě Stallone drží tento paskvil nad vodou.Komická role mu není vůbec cizí,ovšem ostatní okolo něj je zde navíc.Příšerní herci(o jeho matce se nechci vůbec zmiňovat,role záporáku nejsou o moc lepší),příšerný děj,spousta trapných scén,to tvoří tuto nepovedenou rádobykomedii.Bez Stalloneho by to byla jen neznámá televizní sračička,takhle je to trn v Stalloneho kariéře.

Pravidla násilí (2007)

První slovo co mě napadá k přirovnání k tomuto snímku je syrovost.Dále pak reálnost,drsnost,skvělé ústřední herecké duo.Pravidla násilí je jednou z možných variant na téma pomsta,ovšem je zpracována perfektně a hlavně mrazivě reálně.Syrovými emocemi je snímek přepchán a já si jich fakt užíval.Do pozice obětí bych se skutečně nechtěl dostat,brrr,o to víc jsem jim fandil.Velmi dobrý film.

Next (2007)

Snad ještě horší film,než Cage účes.Neuvěřitelná slátanina,dementnější námět už jsem dlouho neviděl.Autoři mi přišli jako nováčci,naprosto neumějíc s filmem pracovat.Směsice žánrů je zde zcela zcestná,když něco chvíli platí,hned je to úplně jinak,celá zápletka mi pak přišla jen jako pomocná berlička pro další a další kupící se záběry.Jakoby autoři nevěděli,jakým směrem se vydat a v mých očích se vždy vydali tím nejhorším.Pointa je už jen "třešničkou" na tomhle strašném dortu.Cage působí strašně unaveným dojmem,Biel je tu jen na ozdobu a mnou nenáviděná Julianne Mooer je tu jen k mé zlosti(fuj!,hnuska jedna).Jasně nejhorší Cageův film vůbec.

Hulk (2003)

Trošku nedokážu Hulka Ang Leeho uchopit.Hlavně mi přišel neskutečně zbytečně dlouhý.Spíš psychologická stránka upřednostněná před akční mi tak nevadila,ta byla zpracována v pohodě,nicméně když už se zmiňuji o akci,přišla mi dost jednotvárná,neefektní a i s kolísající kvalitou.Přínosem byli určitě herci.Mě prostě Hulk ničím nezaujal a většinou komentářů vychvalovaná dramatická stránka mi v tomto typu filmu nesedí a ze součastných komiksových figurek je jasně nejslabším.Proč neudělat Hulka,který se nasere a všechno rozmlátí?Vždyť to je Hulk!Sice o hodně jednodušší přístup,ale stojím si za ním :).

Univerzální uklízečka (2005)

Rowan Atkinson může dělat co chce,může hrát klidně i v pornu,ale z beanovské postavičky se prostě nedostane už nikdy.A měl by to tak nechat a spokojit se s tím.Neboť Bean byl dokonalý,což se o jeho ostatních rolích říct už zdaleka nedá.A postava kazatele z Univerzální uklízečky je bezesporu zatím tou jeho nejhorší.Neni to ale právě jeho chyba,jako spíš fádností a nudností celého filmu.Kristin Scott Thomas je na přesdržku od prvního záběru a Swayzeho ztrapňování sebe samého nemá hranic.Příběh je pomalý,nevtipný, zoufalý.Univerzální nuda bez šmetky emocí a atmosféry!Taková televizní černá komedie z bakalářského cyklu.

Fotbal za mřížemi (2001)

Tady už se snad nemůže psát ani o sto první variaci na téma:napravení zlobivého hrdiny,kterého na správnou cestu přivede čest a přátelé.Tohle je po milionté první a vůbec to není lepší,ba naopak.Českému divákovi to může být snad jen bližší tím,že jedním z napravovacích prostředků hlavního hrdiny je klasický fotbal a potěší tu i výstupy Dannyho Dyera a Jasona Stathama,ale to je tak vše.Vinnie Jones může zaujmout svými minivýstupy v gangsterkách a rozmašírovávat tam lidem hlavy,ale na utáhnutí celého filmu nemá charisma ani talent.Děj je neskutečně předvídatelný,originality tam není ani na dvě vteřiny,každou nadcházející scénu by odhadl i naprostý filmový zelenáč.Ne že by mě Mean Machine přímo nudil,ale už je takovýchto filmů prostě moc.

Démoni 2 (1986)

Kdyby nebylo opravdu povedených masek,šlo by o naprostý brak.Pořád si nemohu zvyknout na styl,a především na herce,kteří jsou tak typický pro tento druh italské éry horroru.Lekačky žádné,atmosféra žádná,krve minimum,prostředí trapné,děj primitivní,ani jednička nebyla žádný zázrak,ale tohle je jen slabý odvar svého předchůdce.Trapnost!