Zprávař: Příběh Rona Burgundyho (2004)

Gonna find my baby, gonna hold her tight, gonna grab some afternoon delight. My motto's always been; when it's right, it's right. Why wait until the middle of a cold dark night. When everything's a little clearer in the light of day. And you know the night is always gonna be there any way.

Stopy krve (2006)

Bicyclehorror, který se šíleně táhne a nudí. Málo postav, málo vražd, odporná hlavní hrdinka, které přejeme jenom smrt a k uzoufání trapný zabiják. I těch dialogů je méně než na komunálním sjezdu hluchoněmých.

Tenká červená linie (1998)

You are my sons. My dear sons. You live in me now. Výtvarně stylizovaný impresionismus versus malickovský existencionalismus. Nádhera. Každý obraz, každá scéna má svůj význam. Všechno do sebe dokonale zapadá. Narativní struktura jde ruku v ruce s formální stránkou; dokonalá symbióza. Nesledujete to, ale prožíváte. Malick je prostě génius.

Spider-Man 3 (2007)

"Třetí díl překoná vše, co ´ste dosud viděli...", dušovali se tvůrci. To zjevně počítali s tím, že do kina chodíme jednou za rok a co je dvd, to snad ani netušíme. Otřesné. Hned v úvodu sledujeme Parkerovo zamilované rozímání nad M.J., které se trapně táhne celých dvacet minut, do toho vám uši trhá zprasený český dabing, sem tam, bez pozvání přiletí nějaká ta akční scéna, která se sice snaží tvářit důležitě, ale pod slupkou digitálních efektů je chladná a nezajímavá, odfláknutá. To už ´sem začal přemýšlet, jestli ´sem v kině na správném filmu. A přemýšlel ´sem celých 140 minut. Otravný a nudný film, jehož scénář má v sobě víc děr než ementál, ohromí maximálně dementními dialogy, trapnými klišé a digitálními triky, které už ´sme viděli stokrát. A ta závěrečná bitva? Připomene akorát dva chlapce, jak si hrají na písečku, a to doslova. Jediné, co snad stojí za zmínku je minivýstup Teda Raimiho a Bruce Campbell, který tentokrát dostal více prostoru, než v předchovích dílech. Mile mě překvapila i Youngova hudba, která je naneštěstí ve filmu tak blbě nastříháná, že jen ruší a otravuje. Same, pavoučí smysly už tě opuštějí. Tak sakra, vytáhni Bruce z francouzské restaurace, opraš tu starou motorovou pilu a už pro nás konečně natoč to slibované Evil Dead 4!

Grindhouse: Don't (2007)

If you are thnikin´ of seen this film alone... Don´t!

Terminál (2004)

Spielberg. Netřeba něco dodávat.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Prepare for Glory! A to doslova. Po hutných trailerech ´sem se obával, že mé očekávání je příliš vysoké, a že z kina budu odcházet zklamaný. Světe div se, nestalo se tak. Dostalo se mi všeho vrchovatě. Skvělá stylizace, Millerovi vlastní, bombastické bitevní scény podbarvené výborným Batesem a hlavně hektopixely digitální krve. Stručněji řečeno, dvě hodiny čisté nadprůměrné zábavy. Snyder opět dokazuje, že umí. Ať už jde o remake nebo komiksový epos. Jedinou (jen malinkou) výtku bych měl snad k tomu, že některé, rádoby výpravné scény působí příliš stuidově.

Saw 3 (2006)

Chaotické a trapné, přetechnizované a nezajímavé.