Babovřesky (2013)

Další z Troškovejch komediálních průjmů, v podstatě další z Kameňáků. Jenže zatímco Kameňáky byly aspoň směsicí sem tam dobrejch vtipů, Babovřesky komickou stránku postrádaj. Nebo jinak, většina dialogů a pokusů o vtip je založená na tom, že se někdo jmenuje Šoustal, případně Božena Němcová. Sem tam se ale nějakej vtípek objeví a říkat, že jsem se celou dobu nudil, by taky nebyla úplně pravda. Ale bohužel, napsat dva tři vtipný dialogy holt nestačí. Mimochodem, fakt nechápu, proč takováhle ptákovina musí mít přes 2 hodiny a proč se Troška pouštěl do těch jeho rádoby hororovejch a dramatickejch scén v tý rozpadlý barabizně, ty do podobnejch komedií fakt nepatřej. Původně jsem i chtěl dát dvě hvězdy, ale tu druhou bych spíš přičítal dobrý společnosti a lahvi vína. :-)

Nymfomanka, část I. (2013)

Lars von Trier si hraje... Sází nám tu moudra okolo Fibonacciho posloupnosti, rybaření, vážné hudby, předčítá Edgara Allana Poea a mezitím Charlotte Gainsbourg vypráví svůj příběh. Na první pohled to nemusí vypadat, ale Nymfomanka je docela sranda. A to už od prvních sekund, kdy se nic neděje a člověk čeká, co přijde. Jenže pak se film za dunění Rammsteinů rozjede. Místy sice tempo trošku povadá a myslím, že i zkrácená verze by ještě chtěla přistřihnout, ale pořád je to neskutečná zábava. Nymfomanka je hodně originální film, ale pořád je z Trierovy tvorby asi ten nejnormálnější, otevřený širokému publiku (což se například o Melancholii zdaleka říct nedá). Zatím dávám jenom 4 hvězdy, ale už teď se nemůžu dočkat, co přijde ve druhé části.

Do Říma s láskou (2012)

Tak tohles, milej zlatej Woody, trošku posral. Chceš mi tu naservírovat komediální romantický film z Říma a přitom se ti povede romantika stěží a komedie s odřenejma ušima... Film rozdělíš do několika epizod, které by měly potenciál, kdyby byly aspoň trošku propojené. Takhle je zajímavá pouze snad ta, kde sám hraješ (toho docela vtipnýho, ambiciózního a na Řím nasranýho fotříka). Zbylý příběhy se neskutečně táhnou, moc nemaj hlavu ani patu; a nezachrání to ani tak skvělý obsazení herců – fakt jsem čubrněl, koho všeho se ti sem podařilo dotáhnout. Je to ale škoda, tvůj vejlet do Itálie měl potenciál, ale tys ho chytil za špatnej konec.

12 rozhněvaných mužů (1997) (TV film)

Zbytečnost. Není důvod se dívat na tenhle remake, když si můžete pustit originál. Dějově samozřejmě pořád špička, ale je to možná až moc natažené. Chybí tam ta stísněná atmosféra a herecké výkony. Hercům jsem tohle fakt nějak nevěřil (přišlo mi to, jak když se partička středoškoláků poukouší hrát divadlo napodovováním scén z oblíbeného filmu).

Carn (2013)

Skvělá atmosféra, originální grafické zpracování a zajímavej příběh. Přesto, že je pointa jasná předem, hodně jsem se bavil a s napětím sledoval, jak to dopadne.

Brain Divided (2013) (studentský film)

Paráda! Tohle chce vidět víckrát, protože to je fakt sranda od začátku do konce. Pořád se děje něco neočekávaného, film je plný hezkých detailů. Celkově se mi ten nápad ovládání člověka fakt líbil.

Chicken or the Egg (2013)

Skoro bych řekl, že tohle byly nejdelší tři minuty mýho života. Krátkometrážní film bez nápadu, bez příběhu a beze vtipu si nezaslouží skoro ani hodnotit. Ale protože tam nějaká snaha je a graficky to úplnej kekel není, dám tomu hvězdičku.

Alarm (2009)

Graficky docela fajn, ale jinak je to námět o ničem, beze vtipu, bez pořádný pointy... Tohle snad nešlo udělat nudnějc.

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Čtyřka mě teda úplně minula. Wiseman se nebál použít množství efektů a zabil tím celý film. Najednou už Past není ten hezký a napínavý thriller jako jednička, ale prachsprostý nepovedený béčko v kategorii akčních filmů. Desítky nereálnejch scén (který nejsou ani hezky udělaný), scény, kdy hlavní hrdinové přežijou naprosto všechno a kyberpříběh totálně o ničem zkrátka na víc jak dvě hodiny nezabaví. Ta zápletka s McClanovou dcerou byla jasná už od prvního okamžiku a to, že se bude chtít nějak dát do kupy s Farrellem taky... Jestli tu něco stojí za zmínku, tak to je nadmíru kvalitní výkon Justina Longa i Timothyho Olyphanta, kterej se ukázal jako skvělej chladnokrevnej záporák.

Nejnebezpečnější letiště (2010) (TV film)

Nepovedenej dokument. Vyjma posledních dvou případů chybí ke většině letišť víc informací (například je sice zmíněno, že na Kai Tak došlo k řadě dramatických přistání, ale ani jedno nevidíme). Komentář je takový moc obecný, pořád se tu dokola opakuje to samé. A k tomu ten zběsilej střih. Proboha, to by byl takovej problém u každýho letiště ukázat jedno přistání (s příblížením)? Místo toho dostáváme tu kousek animace, tu kousek "onboard" kamery, tu záběr na pilota... To všechno v třísekundových střizích. Takže z výsledku je nakonec jedno velký hnědý mazlavý.