Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Jak moc mám rád Mela Gibsona a jeho filmy, tohle se mu moc nepovedlo. Námět jako takový je fantastický materiál pro velké plátno, a tenhle film určitě nebude jediný, který se pokusí ztvárnit neuvěřitelný příběh takového formátu. Celá první polovina je celkem fajn, je v ní všechno potřebné pro pochopení toho, proč dělá to co dělá, nebo ještě líp, proč nedělá to co by měl. Velký problém mám ale s tím, co se děje na frontě. Vojáci se chovají trestuhodně nerealisticky a naprosto ignorují základní vojenské poučky a taktiky, bitevní scény jsou nesmírně chaotické a nepřehledné, celé Dossovo "sólo" je postupem času až úsměvné, obzvlášť pak v jeho závěru, kdy už Gibson začíná tlačit na pilu tolik, že je to až nepříjemné. Další útok a události v něm to už pro mě jenom okorunovali, navíc do puntíku ve slow motion! Upřímně, kdybych nevěděl kdo to točil, a někdo by mi po shlédnutí řekl že Gibson, vůbec bych mu něvěřil...

127 hodin (2010)

Výborné téměř ve všech směrech! Způsob jakým Boyle na diváka dokáže přenášet emoce skrz filmové médium je obdivuhodná. Možná je malinko škoda, že je sám název je v podstatě velký spoiler. Závěr by mohl být mnohem nervydrásající zážitek, kdybych nevěděl jak to dopadne..

Špióni odvedle (2016)

Opravdu jen průměrná komedie. Nijak zvlášť nepobaví, vůbec ničím nepřekvapí, je neuvěřitelně hloupoučká ale svým způsobem koukatelná... z velké části hlavně díky okouzlujícímu obsazení.

xXx: Návrat Xandera Cage (2017) odpad!

To bude asi to nejhorší, co jsem za posledních několik let viděl! Určitě nejsem cílovka, spíš opak, ale většinou si na filmu najdu aspoň něco pozitivního, malou drobnost nebo zajímavou scénu - tady ale není vůbec nic, jen zmařený čas a chuť rychle zapomenout...

Wonder Woman (2017)

Celý úvod dává celkem smysl a je celkem fajn, první bitva na frontě je opravdu fantastická, ale jakmile se ale objeví hlavní padouch (Ares), jde to do kytek. Závěrečná bitka je totiž podobně stupidní, jako bylo finále v předchozím Batman vs Superman a celkový dokem z filmu se díky tomu otřese v základech... PS: Jo a Gal Gadot to nejenom sekne!

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Man of Steel byl super, nicméně Snyder očividně nezná hranice, a heslo "méně je někdy více" je pro něj tabu... Po druhém shlédnutí je to však o něco lepší. Jako celek to ještě celkem funguje, ale jednotlivé pasáže jsou poslepované a přestříhaváné, že postavy někdy chovají nelogicky, až to občas nedává smysl, a nemalou vinu na tom nese taky mizerný scénář. Nepřekousnu ale laciného záporáka.

Pasažéři (2016)

Příběhově to sice malinko pokulhává, ale je to šikovně namíchaná vesmírná Love story, a je radost se na to koukat. Ještě zmíním skvělý Newmanův soundtrack, jehož známé pianové podkresy filmu výborně sedí. Parádní sci-fi!

Pistolnice Jane (2016)

Jak tu tak čtu, že vznik filmu provázelo nemálo problémů, tak se to na výsledku bohužel dost podepsalo. Zajímavý námět, který je velmi špatně uchopen, nezajímavě zpracován a za mě i ne moc dobře obsazen (duo Edgerton a Emmerich).

Časové pásmo bylo změněno