Čas zabíjet (1996)

Černobílé postavy plné předsudků, děj předvídatelný až běda, scénář prorostlý stupidními hollywoodskými klišé své doby a při poslechu jeho dialogů se mi otvírala kudla v kapse. Na pozadí se dějí zásadní věci typu, vraždy, vyhrožování a únosy KKK, a v soudní síni se všichni usmívají a honí si svá ega jako by se nic nedělo. McConaughey se kření v každé druhé scéně, shoří mu barák - on se tomu směje.. Je to prázdný, falešný, hloupý, naivní a hlavně úplně bez emocí. A nemyslím si že je to vina českého dabingu.

Smrt ve tmě (2016)

Nad chováním hlavních postav člověk nejednou zakroutí hlavou a zaskřípe zuby, ale rozhodně s tomu nedá upřít technická kvalita, zajímavý nápad, pěkné obsazení a solidní atmosféra. Závěr ne úplně uspokojivý.

Příběh služebnice (2017) (seriál)

Skvělý námět na dramatický seriál a velmi přesvědčivě a uvěřitelně zpracovaný svět, pro mě ale je tu spousta nevyužitého potenciálu. Má to velmi pomalé tempo, a za tech deset dlouhých dílů se to téměř nikam neposune, akce je tu pomálu a často to nudí. Asi to úplně nebude můj šálek kávy, ale jsem zvědav, co udělají s druhou sezonou.

Grizzly zabiják (2015)

No, velmi slabé. Postavy se chovají úplně nelogicky, medvěd se pohybuje nepozorovaně a neslyšně jako kočka a objeví se vždycky, když je zapotřebí nějaká laciná lekačka. O scénáři radši nemluvit. To je ale docela škoda, protože námět je zajímavý, obsazení pěkné, i ta divočina je hezky natočená a sem tam uchvátí opravdu nádhernými záběry.

Resident Evil: Poslední kapitola (2016)

Stokrát dokola pořád to samé! Nesnesitelně nepřehledné akční scény, stupidní scénář, logiku postrádající děj... tak snad už opravdu konec.

Santa je pořád úchyl (2016)

První Santa byl ujetý a hodně zábavný se spoustou výborných gagů a hlášek, tohle je "jen" o třídu horší pokračování, kde se vaří z vody. Úplná zbytečnost.

Den patriotů (2016)

Za mě solidní ztvárnění událostí Bostonského Atentátu, napínavé až do konce a uctivé především k jeho obětem. Pro všechny které tato událost zajímá z pohledu "přeživších obětí", silně doporučuji výborný dokument Marathon: The Patriots Day Bombing.

Spielberg (2017) (TV film)

Absolutní nezbytnost pro každého fanouška.

Hugo a jeho velký objev (2011)

Řemeslně výborně zvládnuté, krásné prostředí, kostýmy, hezká hudba, skvělí herci, ale příběhově velmi plytké a neuspokojivé, absence cítění s postavami, a s hlavním hrdinou zvlášť, a tím pádem bez emocionálního dopadu. PS: Solidní 3D zážitek.