X-Men: Apokalypsa (2016)

Minimálně o třídu horší než předchozí dva díly. Příběh je nedomyšlený, záporák nevýrazný, postavy dělají jenom to, co a kdy se zrovna scénáristům šikne, a je to tolik do očí bijící... tak jak už je to ve většině současných superhrdinských blocbusterech už běžné.

Baahubali: The Beginning (2015)

No pane jo, tohle byl tedy slušnej úlet! Indickej popkornovej megakýč, rádoby-vykrádající snad všechny hollywoodské blockbustery a epické fantasy bijáky. Přiblblé spomalovačky tu jsou u každé prkotiny, příběh nedává smysl, postsysnchrony vůbec nesedí, CGI k smíchu.. jediné co tu za něco stojí je hudba, a s velkým přihmouřením oka i výprava. Holt jinej kraj, jinej mrav.

Želvy Ninja 2 (2016)

No hodně špatné! Daleko horší než jednička, což sice taky nebyla žádná pecka, ale držela si určitou kvalitu a dokázala pobavit aniž by byla trapná. Tady mě pobavila jen jedna scéna, a to ještě provařená z upoutávek.

Otcové a dcery (2015)

Přeskakování do dvou časových pásem bylo nepříjemně matoucí a rušivé, a nemám ponětí co tím tvůrci vůbec zamýšleli - stejně tak jako pointa celého příběhu pro mě zůstává tajemstvím. Občas mě z té letargie probudila nějaká pěkně nasvícená scéna či zajímavá kamera, jinak ale ubíjející prázdnota...

Perfektní den (2015)

Skvělá výprava, obsazení i kamera, minimalistický příběh z války v takovém příjemném feel good zábalu. Moc pěkné!

Krotitelé duchů (2016)

Celkem ucházející parodie na Krotitele duchů, nic obvzlášť zábavného nedejbože světoborného v tom nenajdete. Taková průměrná oddychovka pro nenáročné.

Sedmilhářky (2017) (seriál)

Poslední epizoda výborná, ale trvalo příliš dlouho než jsme se k tomu dlouho očekávanému rozuzlení dostali. Podle mě bylo zbytečné ukazovat, co se tam přesně stalo, protože tahle informace nebyla vy výsledku vůbec důležitá. Nejsem zrovna cílovka, přesto se mi to celkem líbilo.

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

Viz komentáře k jednotlivým sériím.

Fargo - Season 2 (2015) (série)

No páni! První sezóna už přinesla velmi kvalitní podívanou, ale tohle mě prostě posadilo na zadek. Mám na mysli výborné obsazení ve všech rolích, skvěle napsané postavy, s tím že KAŽDÁ postava je zajímavá, s tím souvisí i parádní nervydrásající příběh, fantastická kamera, velmi nápaditý střih, a pak neuvěřitelně trefný výběr hudby, tak přirozený, jakoby by ty jednotlivé písně byly napsány právě k těm scénám ve kterých byli použity. Fascinující podívaná! Masterpiece!

Captain America: Občanská válka (2016)

Místo dalšího indivuduálního dobrodružství Steva Rogerse tu máme další Avengers, kteří se zase pro změnu mlátí mezi sebou, jakoby už tvůrci nevěděli co s nimi, a navíc do toho ještě přidají snad všechny Marvelácké superhrdiny, včetně Spidermana a Ant-Mana... Trochu jsem doufal že si Captain Amerika napraví pověst z mého pohledu zkaženou dvojkou, ale tohle je ještě horší průser, který bych jim nezbaštil, ani kdyby šlo o Avengers 3.