Krvavá nevěsta (2019)

Na mě moc průměrné, nenápadité a nezábavné. Námět jako takový je zajímavý, ale samotný výsledek je nemastný neslaný.

The Wire - Špína Baltimoru - Série 3 (2004) (série)

Dokoukal jsem třetí sérii a uvědomil jsem si, že tenhle seriál není pro mě. Třetí série přešlapuje na místě a neví jakým směrem se vydat. Ještě více než v předchozích sériích je tu spousta vaty, postavy se nevyvíjejí, příběh se nikam neposouvá, je to chaoticky sestříhané...

Mizerové navždy (2020)

Původní mizerové mě nijak zvlášť nestrhli, a tohle pokračování na tom pravděpodobně nic nezmění. Sem tam to pobaví nějakou trefnou hláškou, ale akce je slabá a často nepřehledná, scénář unylý a bez nápadu a ten konec už je jen k smíchu - nebo k pláči.

Le Mans '66 (2019)

Solidně natočené, skvěle obsazené a zahrané. Ale jinak převládá mírné zklamání, a to se špatně uchopenými postavami, nedostatečně poutavými závody ale především (z pohledu automobilového nadšence) s nerealistickým chováním aut, kdy např. když se někdo chystá zrychlit, přeřadí na vyšší rychlost, z rádoby efektních průjezdů zatáček ,viditelně zrychlených záběrů průjezdů aut, atd. Čekal jsem, že když už má být film pocta nejenom skvělému závodníkovi, ale hlavně legendárnímu Fordu GT40, tak si na těhle detailech dají záležet... Celý závěr by si navíc zasloužil lepší gradaci a schází mu emotivnější vyvrcholení. Slabší čtyři.

Jumanji: Další level (2019)

Málo humoru, málo hlášek a gagů, bavil mě snad jen kontrast mezi generací hrami nepolíbenou (rozuměj staříky), ale i z toho by se dalo vyždímat více. Převtělování do různých hrdinů v průběhu filmu pro mě bylo nesmírně rušivé a zmatečné, příběh je vesměs průměrný a bez nápadu. Škoda! Slabší tři.

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Tak bezesporu nejhorší Star Wars film vůbec! Strašlivě přeplácané, nezajímavě napsané a velice nedůstojné zakončení jedné z největších filmových sérií všech dob. Už od začátku vám je celkem jasné, že tohle nebude ani tak velké drama, jako spíš přesně nalajnovaná pohádka, kde padají/umírají jen ti špatní a zlo nakonec prostě nemá šanci. Chybí tomu osudovost, hloubka a emoce - když prostě víte, že vám hlavní postavy nemůžou umřít, tak se o ně jednoduše nebojíte. Akční scény jsou ok, ale je jich tam až příliš, a jsou víceméně recyklované z předchozích filmů, a chybí jim nápad a zápal. Jsem na pomezí mezi dvěma a třemi hvězdami.

Neuvěřitelné příběhy (2020) (seriál)

Nepříliš zajímavé a veskrze průměrné příběhy, které ničím neohromí, ale svojí úlohu zabavit a nenudit diváka asi splní. Nenechte se ale uchlácholit producentskou účastí Spielberga, jehož jméno slouží pouze jako vábnička pro diváky, a dle mého měl s projektem pramálo společného. Slabé tři!

Greyhound (2020)

Po těch ne zrovna nadšených reakcích jsem do toho šel s mírným despektem, nakonec jsem ale vůbec nebyl zklamán, ba naopak. Greyhound totiž má všechno co od válečného filmu s Tomem Hanksem očekáváte. Je tu uvěřitelný příběh, konstantní napětí, několik velmi pěkných bojových scén, uspokojivé CGI no a samozřejmě Tom Hanks. Vadilo mi tam spíš jen několik technických detailů, a to hlavně nesourodost některých za sebou stříhaných záběrů, když např. vidíme jak loď dělá úhybný manévr a prudce se nakloní, ale v následujícím střihu sledujeme kapitána, který stojí na rovné palubě, a tváří se jako by se nic nedělo. Pak mi tam hodně vadila úvodní scéna, která mi připadala vynucená, přilepená a nepřirozená.

The Morning Show (2019) (seriál)

The Morning Show je skvěle napsané, výborně obsazené a těží maximum z velmi silného tématu. Bohužel Jennifer Aniston na dramatické role nemá, a sledovat v pilotním dílu její snahu vyjádřit nějaká emoce pouze obličejovými svaly, byl nepříjemný zážitek. Naštěstí ale celá show nestojí pouze na ní (a i její herecký výkon se v průběhu buď mírně zlepší, nebo si na něj prostě zvyknete), híří to tu velkými hereckými jmény a velice schopnými herci, kteří mají natolik silné role a dostatek prostoru na to, aby skutečně zazářili. A pak to finále!