Avatar (2009)

Tenhle skvost, který odstartoval technologickou revoluci, a z nějž Vám spadne brada i po téměř deseti letech od jeho uvedení v IMAXu. Fantastický 3D zážitek (dodnes nepřekonaný Benchmark 3D technologie), skvělý námět, srdcervoucí příběh, výtečný soundtrack.. a tak bych mohl v těch superlativech pokračovat dál.

Logan: Wolverine (2017)

Není to sice úplně na plný počet, ale nelze neocenit to nesmírné nasazení Hugha Jackmana, a taky samozřejmě to dospělé pojetí, které k Wolwerinovi prostě sedí. Solidní scénář, pěkně obsazené (Dafne Keen), zručná režie a úderný soundtrack. Jenom mě ten závěr emocionálně tolik nezasáhl. Jinak velká paráda!

Ploty (2016)

Natočeno podle divadelní hry, ale od samotné divadelní hry se to příliš neliší. Téměř celý film se odehrává na jednom místě, a je tu plno dlouhých hlubokosáhlých dialogů, které jsou sice dobře napsané a výborně zahrané, nicméně děje se toho velmi málo na to, aby u toho člověk udržel pozornost více než dvě hodiny. Takže výsledné hodnocení/dojem se bude pravděpodobně odvíjet od toho, do jaké míry máte rádi či neradi divadelní hry.

Lék na život (2016)

Not bad, not bad at all! Malinko zklamání z konce, nicméně na svoji délku a obsah velmi uspokojivá podívaná. Verbinsky umí a ví co chce, otázka je jestli Vám to sedne.

Méďa (2012)

Tedy mě pobavil a to hodně, upřímně takhle jsem se dlouho nenasmál. Idea roztomilého plyšáka, který hláškuje o stošest a přitom mluví jak dlaždič je k pokukání. První půlka fantastická, ve druhé se to trochu zadrhne na levné dramatické zápletce, každopádně dvojku si pustím moc rád.

Bitevní loď (2012)

Jeden z těch filmů, které jsou tak hloupý až jsou zábavný. Scénář tak dementní, že ho nevymysleli ani 8-mi leté děti z pomocné školy. Přesto se na to docela dobře kouká, místy se to i blýskne nějakou cool scénou nebo hláškou, zvlášt pak ke konci. Takže to nakonec není úplná katastrofa :)

Pěkně blbě (2017)

Přiznám se, čekal jsem asi trochu víc. Je to takové nemastné, neslané - samotný Kumail nevýrazný, je tam pár věcí které pro mě postrádali logiku, a hlavně to nebylo ani tak zábavné. Slabší 3*.

Škola rocku (2003)

Parádní komedie, která Vám rozproudí krev v žilách! Nadšení Jacka Blacka pro rokovou muziku je opravdu nakažlivé, a bez něj by to samozřejmě nefungovalo. Zručně natočené, decentně obsazené - super.

Muž z Vysokého zámku (2015) (seriál)

Velmi chytlavý námět - zvlášť pro ty, kteří neznají předlohu, výborně zachycená atmosféra, jsou tu zajímavé nápady, pěkné kostýmy, výprava i obsazení - jsou na tom vidět i nemalé peníze, a to je dobře. Finále série uspokojivě vygradované, ale přiznám se, že jsem vůbec nepochopil jeho závěr (čti poslední scénu). To si ale rád doplním v sezóně druhé :).

StartUp - Série 1 (2016) (série)

No přiznám se, pustil jsem se do toho jenom díky Martinu Freemanovi, nevěděl jsem o tom nic ale pilotem si mě to získalo. Velmi aktuální zápletka a samotné téma kryptoměny je určitě fajn, scénář relativně kvalitní, je tu i dost nervydrásající akce, zajímavé obsazení, podmanivě různorodé prostředí Miami. Mírná nespokojenost s finále série, jinak rozhodně nadprůměrný počin.