Šokující odhalení (2019)

Pro čecha to není téma dvakrát zajímavé, zvlášť když asi drtivá většina našeho národa nikdo o Fox News nikdy ani neslyšela. Zpracování ok, co mě ale udržovalo v neustálém zájmu bylo, s jakým elánem a velkou zarputilostí zahráli herečky své role. Jen díky nim (tedy hlavní trojce) tenhle film stojí za vidění.

Castle Rock - Série 2 (2019) (série)

Jsem z toho stejně rozpačitý jako z první série. V té to ale trochu vyvažovali herecké výkony a uchopitelnější příběh, tedy je to herecky slabší a příběh nepoutavý až průměrný a zdlouhavý. Prostě mi to tolik nesedlo. Slabší tři.

Shazam! (2019)

Ale jo. Na to jaká je to blbůstka, která kohosi napadla když se zrovna štoural v nose, to není zas tak špatné. Nicméně dospělý superhrdina s intelektem pátnáctiletého kluka... no nejsem si jistý a kolik generací jsem se minul cílové skupině. Jinak ale Mark Strong Rules, a jako je u něj zvykem, z jeho záporáka až mrazí.

Dálniční hlídka (2019)

Hezká výprava, hudba, kostýmy atd. jinak ale nevýrazné, a bez hloubky. Ani jako buddy movie to moc nefunguje, když tvůrci nedokázali využít dvě rozdílné postavy, a udělat tu "road movie" alespoň trochu zajímavější. Závěrečná přestřelka, ani nemastná ani neslaná, stejně průměrná jako zbytek filmu dodává odpovídající tečku. Jinak souhlas s POMO.

John Wick 3 (2019)

Stejný koncept pořád dokola. Akční scény sice jsou pořád víceméně nápadité a zábavné, ale už se to začíná pomalu ale jistě okoukávat a nudit. Slabé tři.

Vyproštění (2020)

Extraction boduje nabušenými dynamickými akčními scénami, zručně natočenými handheldovou kamerou, na druhou stranu ale dojíždí na nefunkční vztah mezi hlavním hrdinou a uneseným klukem, na který tvůrci vsadili všechno. Nejvíce patrné je to ve finální scéně na mostě, kde tvůrci tlačí na emoce tolik, až je to absurdní a trapné. Toho konce je škoda, ale za vidění to rozhodně stojí už jenom kvůli těm šťavnatým akčním scénám.

Atomic Blonde: Bez lítosti (2017)

Bavilo mě nečekaně nabušené obsazení, dynamické rvačky a skvěle postavený soundtrack. Ostatní už taková hitparáda nebyla, a to hlavně příběhově to skřípe. Slabší tři.

Nejtemnější hodina (2017)

Z filmů týkající se Dunkerku nebo Churchila je tenhle za poslední roky ten nejhorší, a nebojím se dodat že i naprosto zbytečný. Přílišná stylizace a divadelnost je tu jen na škodu, neschopnost pohltit diváka samotným děním, a z toho vyplývající chybějící emoce, a to i při tom slavném projevu ke kterému to celé směřuje. Gary Oldman je bezesporu fajn, ale já v něm skoro celou dobu viděl jen zamaskovaného Garyho Oldmana, Churchila jen vyjímečně. Postava zapisovatelky byla úplně zbytečná a rušivá. Slabé tři.

Kouzelná romance (2007)

Amy Adams je báječná, písničky jsou povedené a v jejím podání ještě lepší, ale čím víc přichází o svou naivitu, tím víc je to předvídatelnější a rutinní. Finále je už jen taková zbytečná haluz. Nakombinovat tyhle dva světy byl docela dobrý nápad, škoda jen že toho nevyužili víc.

Aladin (2019)

Bez toho zpěvu by to bylo koukatelnější, protože kromě snad jediné písně to za moc nestojí. Bavila mě dobře obsazená ústřední dvojce a chemie mezi nimi. Jinak je to ale ničím nezajímavý, a zbytečně dlouhá průměrná Disneyovka. Slabší tři.