Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Krimi
  • Animovaný

Maggie má plán (2015)

Velice to připomíná filmy Woodyho Allena, akorát tam chybí Woody Allen, vtipnost v dialozích, větší dramaturgická rafinovanost, hudba a humor. Po hodině jsem měl pocit, že už to trvá nejmíň dvě. Jediné co mě na tom baví je právě ta představa, jak by z toho WA mohl s nevelkými změnami vykouzlit svůj typický dobrý film.

Skrytá čísla (2016)

Taková příjemná limonáda. Je celkem zajímavé si připomenout, že to není vůbec dávno, kdy ještě i v USA a dokonce v NASA existovala rasová segregace. Kdo by tehdy věřil, že o 50 let později bude "barevný" Američan prezidentem!

MI-5: Vyšší dobro (2015)

Začíná to zajímavě, ale pak se to dostane do módu, kdy dochází ke zvratům tam a zase zpět každou druhou minutu a v druhé polovině filmu už jsem se v tom beznadějně ztratil. Asi se to dá, ale musel bych u toho sedět s kartonem redbulu a možná to i občas stopnout. Snaží se to být reálné, na rozdíl třeba od bondovek přiznaně pracujících s nadsázkou, ale že by tohle byla realita, to teda dost pochybuji. Tady platí, že méně by určitě bylo více.

Špunti na vodě (2017)

Není to to úplně špatné. Rozhodně to není tak trapné, jako třeba Teorie tygra. Jen je to plné klišé soudobé české mainstreamové filmové produkce (všechny manželky jsou stíhačky a krávy, všichni otcové jsou nezodpovědní a neschopní postarat se o děti...). Feeling je taky takovej furt stejnej. Ale v rámci české produkce je to ještě na té lepší straně.

Pod rouškou noci (2016)

Vypadá to pěkně a tak jako pomalu, příjemně to plyne, ale vlastně to nemá vůbec žádnou pointu, je to takové dobře vypadající, nakašírované nic.

plakát

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Knižní předloha je výborně promyšlený a velmi vtipný exkurz do dějin 20. století. Takový skandinávský Jára Cimrman. Převést to do filmu by vyžadovalo mimořádnou invenci a rozpočet. Tvůrci filmu neměli ani jedno. Vznikla místo toho poněkud bláznivá road-movie, která opravdu trochu připomíná balkánské filmy Emira Košturici, občas je to vtipné, ale nemá ty koule.

Kráska a zvíře (2017)

Klasická pohádka Kráska a zvíře má poměrně jednoduchý a nekomplikovaný děj a tak jsem byl zvědavý, s jakým zajímavým nápadem tvůrci přijdou, aby z toho bylo možno uplést plnohodnotný film. Bohužel jedinou inovací je jakási etnická, genderová a další vyváženost aktérů, což v kulisách vycházejících z pozdně středověké Evropy vypadá trochu podivně. Je to velice výpravné, ale jinak trochu nudné a roztahané. Šok jsem zažil v momentě kdy poprvé zazpívali a bohužel toho tam není málo. Kdyby nezpívali, možná bych dal i 3 hvězdy.

Inferno (2016)

Daniel Brown pořád píše variaci jednoho a toho samého příběhu, ale je to čím dál více přitažené za vlasy. Režie tomu taky nepřidala, ba naopak. Prvních asi 20 minut je vysloveně otravných. Hádanka je tak komplikovaná, že se ani nesnaží diváka do řešení zatáhnout, jen hlavní hrdina vždy zahláškuje kam se pojede dál, a jede se do další lokace. Neuvěřitelná série náhod, všechny dveře všude jsou nezamčené, profesor zná z hlavy všechny budovy a tajné dveře na světě... Doteď jsem nepochopil, proč byl ten obrázek zpřeházený a jestli vůbec měl pro řešení nějaký význam. Je to fantasmagorie dokonce pod úrovní hollywoodského mainstreamu a není to dobré ani jako oddechovka, neboť se nemůžete zbavil pocitu, jestli si z vás někdo nedělá prdel. Základní problém je jistě už scénář, ale pozoruhodné je, že se na tom podílelo tolik velkých jmen (Ron Howard, Tom Hanks, Hans Zimmer) a výsledek je tak ostudný.

Psí poslání (2017)

Celkem dobrá alternativa k animovaným filmům pro rodinu s dětmi. V některých částech je to trochu nudné, postavy jsou tak trochu jednorozměrné a pořád tak nějak tušíte co se stane v příštích 5 minutách, ale jako celek to špatné není a pejskové a herci mi byli milejší, než další animované postavičky.