Obhájce (2011)

Povedený právnický thriller, který stupňuje napětí až do samého konce, který není předvídatelný. McConaughey v roli šviháckého advokáta, který se dostane do neřešitelné situace mě osobně překvapil, měl jsem ho zafixovaného v pozici druhořadého plážového playboye, který točí filmy druhé kategorie (kvalitou, což pravda je). Tady byl ale bezvadný. Žádné technické finesy nečekejte, je to thriller jako ze staré a dobré školy. 85 %

Tucker & Dale vs. Zlo (2010)

Správně udělané béčko s perfektní ústřední dvojicí (hlavně Tudyk je jako vždy výborný), skvělými nápady i tempem. 80 %

Transformers 3 (2011)

Muselo se to stát - asi nejhorší díl z Transformerů. Akce je tolik, že dramaticky kulhá a nedokáže vygradovat, přílišná délka tomu taky nepomáhá. Spousta známých tváří ve vedlejších rolích čert vem, ale že i Shia začne být lehce ohraný, to jsem nečekal. Náhražka za Megan moc hrát neumí, hezčí taktéž není, ale není to zas takový propadák, jak to z fotek vypadalo. Scénáristicky slabší, režisérsky rutinní, herecky unylé. Ale za pár akcí, pár nečekaných herců a nenudícím 3 hodinám filmu dávám 65 %

Rychle a zběsile 5 (2011)

Popcornová jízda od začátku do konce. Sehraná dvojka Diesel - Walker je doplněna o tank v podobě The Rocka, zase tu máme pěkné baby, akorát ty auta jsou trochu už v pozadí akci a příběhu. Napětí (dá-li se to v akčním výplachu vůbec tak nazvat) po celý film a slušně natočené akční scény ukazují, že Lin se v budoucnu asi neztratí a dá nám spoustu akčních věcí. Snad. 80 %

Thor (2011)

Velice dobrý komiks, který tak trochu komiksem není, spíše komorním dramatem pro teenagery. Hemsworth je zvíře, který nejen trhá skály na kusy, ale taky dobře dokáže hrát, což ale není žádné překvapení. Jeho soupeř jako slizký Loki taky dobrý, Portman úplně zbytečná, ale asi dobrá pro marketing. Scény z Asgardu lepší než ze země, triky velice fantasy, atmosféra celkem dobrá. Silnějších 75 %.

Agent bez minulosti (2002)

Druhý nejlepší díl celé trilogie, který nezaostává za trojkou v moc velké vzdálenosti. Už parádní a atmosférický začátek dává najevo, jaký film nás čeká. Akční jízda od první do poslední minuty je to, co dělá trilogii zážitkem a komplexně lepší sérii, než je série o Jamesi Bondovi. Damon je ve své roli sklerotického buldozera trefa do černého, další herci ve vedlejších rolích taktéž. 95 %

Snadný prachy (2010)

Drsná krimi o podnikavém JW, který k úspěchu a penězům přišel jen díky svému důvtipu a předstírání, je podána velmi netypicky hlavně svou atmosférou a celkovým vyzněním. Velký vliv severské depresivní filmografie je znát, učesaný příběh není radno čekat. Defacto jediný Švéd v tomto švédském filmu je blonďatá slečna hlavního hrdiny, který je Nor, ostatní jsou buď muslimští přistěhovalci nebo Srbové nebo jiní. A taky ta slečna je jediný dobrý element příběhu, všichni ostatní jsou svině, tzv. bad guys. Temnost a deprese v druhé části filmu sálají na povrch, ale film je to hodně dobrý. 80 %

Noc je ještě mladá (2011)

Průměrná komedie s božím soundtrackem a krásnou Teresou Palmer, bohužel Topher Grace zase se tváří a hraje napřesdržku a už to není ten sympaťák z In Good Company, spíš připomíná otravného Erica Foremana z posledních sérií That 70´s Show. 70 % BTW: Naproti tomu promovideo s parodováním filmů v podání hlavní čtveřice filmu je naprosto výborná věc.

Megamysl (2010)

Hodně zábavná věc a po dlouhé době film, ve kterém mě (ač animovaný) nesere Will Ferrell. Zápletka originální, vyústění taky, spousta gagů a odkazů, utahování si z superhrdinských klišé. 80 %

Čínská čtvrť (1974)

Dobrá noirovka, která místy má jisté chyby (časové nesrovnalosti, "náhodné" potkávání svědků, "náhodné" načasování fotografování apod.). Dobrý herecký výkon Nicholsona, i když už hrál v lepších filmech, a závěr tomu dávají lepší 3 hvězdy. 70 %