Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Příběh dívky, žijící v Los Angeles. Má velmi nudnou práci a po nocích s partnerem bezcílně bloumají po barech. Postupem času začíná věřit, že vše je jen jakási konspirace a rozhodne se od základů změnit svůj život a stát se znovuzrozeným křesťanem. (Peta_N)

Videa (1)

Trailer

Recenze (28)

Cimr 

všechny recenze uživatele

Extáze ukazuje na podstatný rozdíl mezi americkým a evropským vnímáním. Zatímco v Americe se film dočkal uznání, objevil se na seznamu 1001 filmů, které musíte vidět než zemřete a na imdb má o celých 16% lepší hodnocení, než tady, u nás se dostal jen k pár vyvoleným a většina z nich ho navíc považuje za hloupou podivnost. Já nemohu říct, že bych se nebavil, hlavně první polovina je taková podivně mystická a vzbuzovala ve mně obavy, co se stane dál. Nedůležité rozhovory jsou natahovány a naopak důležité akce jsou ukázány v jednom střihu. Hrdinka příběhu nevěří a střih - náhle je z ní fanatická křesťanka. Střih a náhle má dítě. To vzbuzuje napětí, protože kdykoliv může přijít cokoliv. Bohužel doslova cokoliv, jak ukazuje konec filmu. Ten už jde zbytečně daleko za hranice přirozených zvratů a celý předchozí, vcelku realistický příběh tak naprosto shodí a zadupe. Jinak jde o docela zajímavé dílo o tom, jak dobrá věc, snaha být lepším, naplněným, může člověka dohnat až k zničení svých nejbližších - a to v té nejlepší víře. Bohužel tu jsou nevěrohodné herecké výkony a špatný scénář (z neustálých hovorů o Něm jednomu skoro začne šibat) vršící jeden šílený zvrat na druhý, až do totálně zmršeného finále. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

The Rapture mi prvé tri štvrtiny silne pripomínal neskorší a viac uznávaný, čiže uchopiteľnejší Safe s Julianne Moore. Žena v modernej spoločnosti sa začne cítiť osamelo a prázdne a začne hľadať emocionálnu výplň svojho povrchného života. Čo sa ale stane, keď chce niekto vyplniť prázdnotu niečím ešte prázdnejším? Myslel som, že po týchto koľajách dôjde film až do svojho očakávateľného konca, lenže Tolkinovi táto rovina nestačí a pre sklamanie vačšiny divákov sa začne pýtať, či viera, pokiaľ sa ukáže ako založená na pravde, vôbec stojí vďaka svojim pravidlám zato. Pokiaľ budete pozorní, spomeniete si po filme aj na iné otázky v ňom položené. Nie je akákoľvek viera sebecká, pokiaľ predpokladá, že iba jej pravidlá sú správne? Sme tu najma preto, aby sme si užívali naše najprirodzenejšie inštinkty ako chuť na jedlo a sex? Prečo si to vyčítať? Prečo ale potom stále hľadáme východiská z vlastnej nespokojnosti so životom napríklad vo viere? Dialógy, ako aj herecké výkony pôsobia častokrát neprirodzene, ale vo svete, ktorý nám tiež pripadá neprirodzený, je to v poriadku. Pokiaľ to bol režisérsky zámer. ()

Reklama

Hal_Moore 

všechny recenze uživatele

Tak takhle tedy ne. Nábožensky zaměřené filmy neodsuzuji, dokonce se na ně i rád podívám. Extáze mě však strašně nudila. Takhle prázdný film jsem již dlouho neviděl. Chápu že v nábožensky fanatické Americe je film hodně ceněný už jen díky podtextu, ale filmového diváka by měl každý film něčím zaujmout. Daří se to jen prvních dvacet minut, kdy jedna erotická scéna vystřídá druhou (víc jich nehledejte) a kdy je na scéně mladý David Duchovny v jedné ze svých prvních rolí. Po "procitnutí" hlavní hrdinky už se jedná o naprosto jiný film a já musím s hodnocením o dvě hvězdy dolů. ()

kaylin odpad!

všechny recenze uživatele

Tohle opravdu ne. Chvíli jsem si myslel, že je to film proti víře, ale to prostě nemůže. Nefunguje to jako kritika fanatismu, naopak to funguje jako kritika jeho adorování, a to i s tím, že vlastně zabití dítěte je opodstatnitelné tím, že to chtěl bůh. To jsou hrozné bláboly a celkově je film strašlivý blábol. Už nikdy! ()

demovka 

všechny recenze uživatele

Ač věnuji filmu jen dvě hvězdičky, musím říci, že na mě film velice zapůsobil. Dávám dvě hvězdičky, protože to není film pro normálního diváka nebo pro širokou veřejnost. Téma a český název jsou příčinou toho, že tento film u nás nebyl přijat. Extáze je něco jiného než film ukazuje. Distributoři se opět zmýlili. Co se týče tématu, je důležité, zda film sleduje věřící či nevěřící. Pohled věřícího asi dobře hodnotí kolega kojot.name. Já patřím mezi vědce, nevěřící a největší zázrak v životě považuju splynutí dvou buněk, které vede k novému životu. Film je podmanivý až magický, a opravdu je založen na hereckém projevu Mimi Rogers. Ona hraje velice dobře a je to zásluha její a režiséra, že se jim podařilo ukázat a zmapovat její vnitřní boj a změnu. Scénář filmu mohl být lepší, stejně tak i konec filmu. Nakonec vlastně nevíte, co byla hlavní myšlenka. Jak film plyne, mění se hlavní hrdinka a myšlenka filmu: hříšný nudný život, vyrovnaný život s vírou, destruktivní fanatismus končící tragicky. Ano víra pomáhá, ale může být i nebezpečná. Je to správná myšlenka, kterou si máme z toho filmu vzít? Podáno tedy velice zvláštně. ()

Galerie (6)

Zajímavosti (3)

  • Mimi Rogers (Sharon) musela dva měsíce před natáčením přestat říkat děkuji a prosím, což po ní vyžadoval režisér Michael Tolkin. Herečka tomu říkala "Tolkinova škola". (Terva)
  • Aby vynikla působivost závěrečné scény, rozhodl režisér Tolkin, že závěrečné titulky budou bez zvukového doprovodu. (Terva)

Reklama

Reklama