Souboj pohlaví (2017)

65% ... Dobrá premisa, slabšia exekúcia. Ja sa len nestíham čudovať, že sa niečo také mohlo vôbec dostať do hlavného vysielania. Smutné!

Příběh služebnice (2017) (seriál)

Jeden z najlepších seriálov súčasnosti. Výsledok toho, čo dokáže zvrátená ortodoxná náboženská ideológia a choré bigotné hlavy. Téme ja viac než aktuálna. Isté tendencie, žiaľbohu, badať aj v dnešných spoločnostiach. Nemožno privierať oči pred takýmto správaním. Nielen tematicky, ale aj filmársky dobre odvedená práca - od hereckých výkonov až k ťaživej depresívnej atmosfére.

Velká hra (2017)

75% ... Silná emancipovaná žena s daddy issues a s chuťou po ovládaní mocných mužov. That's what I like. Jessica Chastain je bohyňa - herecká i fyzická.

Akta Pentagon: Skrytá válka (2017)

75% ... Som vďačný za to, že vždy existovali ľudia, ktorí sa nepodvolovali mocenským záujmom a verejnosti odhaľovali všetky kalé i nekalé praktiky vládnucej vrstvy. Pracovať v novinárskom biznise je veľká zodpovednosť a zároveň veľké previlégium... Herectvo Streepovej a Hanksa spochybňovať snáď nemusím. Ale záver bol až príliš sterilný a patetický.

Já, Simon (2018)

Áno, áno, áno. Prečo je heterosexualita defaultne nastavená a iba LGBT+ komunita musí "vyliezať zo skríň"? Prečo keď to od nás vyžadujú, nerobia tak aj oni? Alebo ešte lepšie: Prečo by sa vôbec niekto musel priznávať k svojim romantickým/sexuálnym preferenciám? Je to niečo, čo keď človeka dobre poznáš, zistíš bez toho, aby to musel formálne vysloviť. A keď už, tak nám nikdy neberte právo na coming-out; je to naša voľba kedy, kde a komu to chceme povedať! ... Jo, film bol pekný a v mnohom mi hovoril z duše.

Deadpool 2 (2018)

Odrovnávajúce rovnako silno ako jednička a nastúpený trend nekorektného humoru si bez problémov udržal.

Šílení kanibalové (2016)

70% ... Nedobrovoľne vyhnaná do spoločnosti vyvrheľov, narkomanov, vrahov a iných asociálnych živlov kohabitujúcich vo vyprahnutej púšti sa mladá žena snaží nájsť svoju stratenú identitu.

Avengers: Infinity War (2018)

90% (?) ... Ultimate Marvel movie. Dej nie je plochý a prelína sa zo scény do scény, z jedného vojnového frontu do druhého. Človek sa nenudí a tak rýchlo to uplynulo, že som ani nevedel, že som v kine strávil 2 a pol hodiny. Prototyp filmu s cliffhangerom. A teraz rok čakať na pokračovanie. Bili sa vo mne mnohé emócie - smiech, rozhorčenie, vytrženie, smútok, očakávanie, etc.

Newness (2017)

65% ... Postavy boli hrozné, hlavne teda Gabi. Ale ak máte radi realistické vzťahové drámy, tak je toto niečo pre vás. Niekoľko myšlienok z filmu ma ozaj zasiahlo, takže určite to nie vzduchoprázdna chobotina. "Najsmutnejší ľudia sú tí, ktorí nevedia, čo chcú."

(Ne)obyčejný kluk (2017)

80-85% ... Ostal som dojatý. Neskutočná koncentrácia duševne krásnych a inšpiratívnych ľudí. Z každej jednej postavy sa dalo si niečo vziať. Každá z postáv je nejakým spôsobom psychicky nevyrovnaná a každá sa s tým vyrovnáva inak. No hovorí to o tom, že všetci sme len ľudia, máme nárok na to mýliť sa - dôležité však je ako sa zachováme tvárou v tvár morálnemu zakopnutiu.