Joni Mitchell: Live at the Isle of Wight (1970) (koncert)

Souhlas s uživatelem fragre, konec jedné éry... Stejně tak mám podobnou zkušenost s prvním poslechem Joni Mitchell - také jsem kdysi jako první album slyšela Blue (elpíčko jsem náhodně vyhrabala z rodičovské sbírky), bylo to jako zjevení. A také je to dodnes moje nejoblíbenější album od ní. Na záznamu je velmi dobře znát, jak je z hučení a bučení publika nesvá a jak ji mrzí, že musí hrát za těchto podmínek. Docela by mě zajímalo, jak by to dopadlo, kdyby organizátoři dodrželi lineup a hrál fakt Donovan (Joni měla hrát až o několik hodin později, ale přemluvili ji). Nakonec ale Joni svým krátkým proslovem nejen zklidnila publikum po dobu svého vystoupení, ale "vyšlapala cestičku" i umělcům, kteří vystoupili po ní, dokázala ty lidi zklidnit (a možná i zmást? To přirovnání k turistům na nějakém hadím koncertu mě osobně tedy zmátlo a to jsem nebyla pod vlivem) tak, že ten den už celková negativní atmosféra neovlivnila nikoho z vystupujících.

Doktor Martin - Porodní krize (2009) (epizoda)

Člověk vždy rád vidí staré známé tváře, zde je to šílená dula Molly v podání Gemmy Craven, kterou jsem si oblíbila v seriálu Father Ted (5.epizoda 1.série). Good luck with the book!

Příběhy slavných - Lehkou chůzí (2005) (epizoda)

Výborná historka byla ta "A z čeho máte, pánové, strach?" "... Asi ze smrti". Jinak z mého pohledu slušný, poměrně obsáhlý dokument. Při některých vzpomínkách jsem se i zasmála. Ani mi tu nevadil Hejma, mluvil celkem věcně.

Televise bude! (2014) (TV film)

Na jedné straně dobrý výtvarný nápad, dokonalý vizuál a postprodukce, to vše funkčně spojeno s hudbou/zvukovým doprovodem, na druhé straně přehrávající Braňo Holiček, ve své roli zoufale, ale opravdu zoufale nevěrohodný. A neverbální naznačování uvozovek dvěma prsty každé ruky si tedy myslím, že se v 50.letech - minimálně u nás - nepoužívalo.

PopStory - Obchod a finance (2016) (epizoda)

Michal David: "Zavolal mi Franta Janeček a pozval mě na konkurz, tak jsem přišel, no a jsme si spolu něco zahráli, zajamovali jsme nějaký blues..." Ha ha ha ... Petr Hannig: " Já jsem srdcař, já to všechno dělám srdcem..." Ha ha ha. "Oni pro mě byli jako moje děti!" No, tomu už se asi nedá ani smát.

13. komnata - 13. komnata Petra Kotvalda (2013) (epizoda)

Když zrovna nevýská, neposkakuje, netancuje, nezpívá a nepitvoří se, tak je i docela snesitelnej (na obrazovce). To mě překvapilo. Jinak dokument klasicky nulová hodnota, ale neiritovalo mě to, tak co už.

PopStory - Žánry a styly (2016) (epizoda)

Plejáda toho lepšího i toho nejhoršího, co jste mohli a (v některých případech bohužel) můžete i dnes slyšet (pohříchu i vidět). Výborný díl s velmi trefným komentářem. Ty poslední věty jsou tak pravdivý, že se člověk nevěřícně usmívá - i když trochu hořce.

Noc před zkouškami (2006)

Překvapuje mě, že tento film vidělo tak málo lidí... Asi trochu zapadlý film, který je ale skutečně fajn a příjemný na odreagování, ať už pro teenagery, jak tady někteří píší, nebo pro dospělé. Viděla jsem ho v období, kdy jsem zkoukla několik pokračování American Pie, a byl to po těch hloupejch nevtipnejch nechuťárnách pro mě balzám na duši. Tím ale nechci říct, že by Noc před zkouškama byla kvalitní jen ve srovnání s těma hrůzama, naopak. Pokud se chcete (inteligentně) odreagovat a pobavit, a k tomu jako bonus si zavzpomínat na 80.léta, jejich hudbu a módu, rozhodně doporučuju.

PopStory - Zvuky a média (2016) (epizoda)

Mé ne úplně mírné rozčarování ze zařazení Michala Davida coby vhodného materiálu k dotazování ohledně nahrávacích technologií a práce v nahrávacím studiu naštěstí napravila radost ze Standy Chmelíka, který, narozdíl od někoho, s pokorou sobě vlastní, krátce komentuje podobné téma (bohužel má v dokumentu asi tak desetinu prostoru výše jmenovaného). Jinak jsem s dokumentem spokojena, opravdu to, co je nutné a dá se do té hodinky vměstnat, tady snad je.