Madonna: Frozen (1998) (hudební videoklip)

Asi jediný klip od Madonny, který se mi líbí, a téměř jediná skladba od Madonny, kterou hodnotím jako kvalitní a s přesahem. Navíc vizuální stránka jde s hudbou dobře dohromady, takže zvedám hodnocení.

Ztraceni - Deus Ex Machina (2005) (epizoda)

Očekávala jsem, že poté, co Locke donese zraněného Boona k Jackovi a ostatním, přijde scéna: "What happened?" Locke: "His plane crashed down!" Jack: "Yeah, dude, that was like two months ago.... " Škoda, no, ale ten seriál se bere celkově moc vážně, tak bych měla změnit očekávání. Taky by mě zajímalo, jak dlouho ještě bude ta těhotná paní těhotná. Pokud to bude jako v Orange is the new black, tak cca 20 měsíců.

Stíny v mlze - Tanečnice (2022) (epizoda)

Jedna a půl hvězdičky za Pustevny. Jinak mi tato epizoda přišla dost slabá. Ještě tedy musím ocenit přirozenost Anděly Tiché.

Carlitova cesta (1993)

Celkem příjemná gangsterka s jako vždy sympatickým Al Pacinem, kterou bohužel hyzdí milostné scény. Nevím, jestli to je scénářem, nebo výběrem herečky, ale to, co předvádí Penelope Ann Miller a většina scén s ní, mi kazilo dojem z filmu. nejdementnější scéna byla, když se Pacino objeví před jejím bytem, ona mu řekne rázně "ne", načež během pár vteřin začne naznačovat, že teda né že né, ale vlastně "ano". Wtf. Navíc to v milostných scénách zabíjela rádoby dojemná hudba (přestože jinak s hudbou v tomto filmu problém nemám).  Takže vlastně by to bylo tak na tři, ale! na čtyři to u mě vytáhnul výborný Viggo Mortensen v poloze, ve které jsem ho tedy ještě neviděla. Jo, a ještě byla hodně zábavná ta honička ve vagonech metra.

Krok za krokem (1991) (seriál)

Je k pobavení, jak si tady mnoho uživatelů stěžuje na "morální ponaučení" a sentiment v seriálu obsažený, ale přitom u plejády stupidních amerických filmů, kterým dominuje přehršel digitálních efektů, opulentní výprava, bombastická hudba a "hvězdné obsazení", jim ty tuny patosu a sentimentálních dialogů nevadí.  Zde by se hodil "roll eyes" smajl.  Poznámka:  U Kroku za krokem je to tak, že čím pozdější série, tím méně a kratší tam ty "moralistní" sekvence jsou, až u některých epizod vymizí docela.

Smrt ve tmě (2016)

Nepřekvapilo, nudilo, štvalo. I přes krátkou stopáž mi přišlo, jako bych to sledovala několik hodin. Škoda, námět byl slibný.

Případy 1. oddělení - Smrt novináře (2014) (epizoda)

Jak píše Tryskomyš, taky jsem se lekla té pejskařky! Sice mě to asi půl vteřiny předtím napadlo, ale mozek to asi nestačil sdělit nervové soustavě, takže jsem sebou pěkně cukla :) a to nejsem lekací typ.

Případy 1. oddělení - Děti na odpis (2016) (epizoda)

Chmela hraje takového hajzla a křiváka (s tím fakt chceš pracovat), ale on to hraje tak dobře, že bych snad i věřila, že je takovej i ve skutečnosti (otázka: není?). Fuj. Jinak velmi dobrá epizoda, jen herectví toho chlapce, Zdenka Bařinky (obzvlášť ten jeho meltdown při výslechu) mi nepřišlo příliš přesvědčivé.

Případy 1. oddělení - Doživotní chyba (2014) (epizoda)

Fascinuje mě, že tři z uživatelů, komentujících tuto epizodu, pobavila šovinistická a stupidní hláška Polívkova majora Plíška o kozách a kolech natolik, že ji citují ve svých "recenzích". Opravdu humorné, popadám se za břicho.