Případy 1. oddělení - Smrt novináře (2014) (epizoda)

Jak píše Tryskomyš, taky jsem se lekla té pejskařky! Sice mě to asi půl vteřiny předtím napadlo, ale mozek to asi nestačil sdělit nervové soustavě, takže jsem sebou pěkně cukla :) a to nejsem lekací typ.

Případy 1. oddělení - Děti na odpis (2016) (epizoda)

Chmela hraje takového hajzla a křiváka (s tím fakt chceš pracovat), ale on to hraje tak dobře, že bych snad i věřila, že je takovej i ve skutečnosti (otázka: není?). Fuj. Jinak velmi dobrá epizoda, jen herectví toho chlapce, Zdenka Bařinky (obzvlášť ten jeho meltdown při výslechu) mi nepřišlo příliš přesvědčivé.

Případy 1. oddělení - Doživotní chyba (2014) (epizoda)

Fascinuje mě, že tři z uživatelů, komentujících tuto epizodu, pobavila šovinistická a stupidní hláška Polívkova majora Plíška o kozách a kolech natolik, že ji citují ve svých "recenzích". Opravdu humorné, popadám se za břicho.

Náměstíčko - O rybáři a rybce (2004) (epizoda) odpad!

Pavlína Mourková v roli Zedníčkovy ženy je naprostá kráva. Prototyp totální  pí*i. Myslela jsem, že takové už vymřely, nebo se aspoň věší na jiné typy mužů, ale zde je to prezentováno jako normál, Zedníček je s tím taky v pohodě, tak nevim, no.  Celkově zatím nejdivnější a nejdebilnější díl.

Náměstíčko - Banální diagnóza (2004) (epizoda)

Umělec, fotograf a svůdce žen Jiří Langmajer přijde k sobě domů, zamíří k hifi věži a pustí si..... Lucii Bílou - Amor magor. Proboha proč?

Statečné srdce (1995)

No jo, je to naprostá slátanina a patetická až na půdu, ale já tam těch pět z nostalgie  musím nechat. Já mám ten film prostě ráda. A taky zbožnuju ten soundtrack.

Náměstíčko - Nepovedený syn (2004) (epizoda)

Aha, tak koukám, že Hynek Čermák hraje pořád ty stejné role ještě  mnohem déle, než jsem myslela. Minimálně 18 let.  Budu se těšit, že ho snad nějaký režisér  někdy v daleké budoucnosti možná obsadí do jiné role, než jsou rádobyvtipní machističtí šovinističtí ranaři, a že se také ukáže, jestli vůbec jinou polohu herecky zvládne.

matka! (2017)

To měla být jako nějaká alegorie? Ať už ano či ne, za mě nefunkční. Na filmu mi vadilo mnoho věcí, ale za všechny vyjmenuju hlavně předvídatelnost, míru a zpodobnění násilí (na mě ho tam bylo fakt hodně, mě opravdu nebaví koukat se, jak někoho pořád mlátěj) a nenaplněná očekávání - jako co ta Pfeiffer a Harris a ta zápletka kolem jejich syna, a Harrisova problému? Vždyť pro další pokračování filmu i jeho konec je jejich zápletka úplně nerelevantní.

Obchoďák Sedmé nebe - Noční šichta (2016) (epizoda)

Panebože, ta Amy je fakt ta úplně nejotravnější  postava ze všech seriálů, a to i ve srovnání s Fran Fine nebo ženskýma z Orange.

Columbo - Columbo a vražda rockové hvězdy (1991) (epizoda)

Naprosto skvělá epizoda! Nejdřív ten soukromý detektiv, který vypadá, jako kdyby ho ve 30.letech zmrazili v roce 1991 rozmrazili, stejně tak již ve 30.letech zakonzervovali jeho kancelář. Taky nemohu opomenout geniální překlad, v dabované verzi uslyšíte perlu: "A strhněte tu stěnu v koupelně!" - "V koupelne? Jste si tím jistá, madam?" "Ano, přece kvůli Jacuzzimu! Creighton miluje Jacuzziho!" Moc se mi také líbilo vrahovo oslovení Columba "Columbe...", a což Columbo reaguje: "Ale já nejsem Columbus, pane..." Třešničkou na dortu je pak opilý děda Komárek v baru, když zpozoruje Columba v akvárku s onou sličnou mořskou pannou (ta ovšem patří k inventáři). Nejdřív nemůže věřit svým očím, ale pak to vezme jako fakt a začne se zubit... Scéna s japonským zahradníkem je "bit rasist", ta by už dneska asi neprošla, zvlášť s tou "ťing ťong" hudbou v pozadí :D  Ale jinak je to velmi zdařilá epizoda i technicky, dobrá režie a kamera. A oproti předchozí epizodě tato nepostrádá humor.