Most do země Terabithia (2007)

Krásný film, který je ale pro mne spíše než nějakým fantasy veledílem dojemným příběhem o dětství a přátelství. Ta fantasy linie mi totiž připadala docela banální, a popravdě, moc mě neuchvátila. Daleko více jsem si vychutnával právě rostoucí sílu přátelství, naději a vzpomínky... Celý film je pro mě překvapivě plný nadhledu, a tak nuda rozhodně nehrozí. To nejlepší (bohužel zároveň nejhorší) se odehrálo až na konci, který byl nečekaně silný, smutný i dojemný. Opravdu nádherný snímek, který stojí za pozornost. 80-85% P.S. Zooey Deschanel bych taky chtěl za učitelku :) P.S.S. Plakal jsem...

Nine (2009)

Bohužel další důkaz toho, že i když se sejde věhlasný herecký ansábl, ne vždy je film ve výsledku tak dobrý, jako právě pověst těchto hvězd... Zásadní vadou byla změna skladatele... Maury Yeston na to zdaleka nestačil, a nedostatek kvalitních písní je tu oproti skvěle zhudebněnému Chicagu velmi znát. Z průměru vyčnívají jen lehce nadstandardní Cinema Italiano a Take It All. U choreografií platí to samé, zaujmout dokázala jen ta s Fergie a pískem. Děj byl plytký a celý skoro jen o tvůrčí krizi, což sledovat 2 hodiny není zrovna největší zábava. Zbytek už ale patří superlativům, vizuální stránka byla skvělá, krásné kostýmy, kulisy... Je jí až škoda, dalece převyšuje kvalitu dalších aspektů filmu. Tedy až na herecké výkony. Všechny ženské představitelky byly skutečně charismatické a film dokázaly prozářit. Daniel Day-Lewis rovněž dobrý, opravdu škoda, že film jako celek zaujmout nedokázal... Potenciál to totiž skutečně mělo, a velký!

Casino (1995)

První polovinu jsem opravdu protrpěl, šlo vlastně jen o takový nudný popis toho, jak to v casinu chodí... V té druhé už mě občas z usínání probral nějaký silnější moment, a konec nudu prolomil definitivně. Být to o polovinu kratší, mohlo to být na nejvyšší hodnocení, takhle je snímek jen lehčí nadprůměr, navíc pouze formou, obsah totiž tvoří povětšinou vata.

Lítám v tom (2009)

Skvělé herecké výkony Anny Kendrick a Very Farmigy byly nejsilnějším pilířem tohoto filmu, zbytek, až na pár silnějších momentů v podobě leckdy dosti filozofických dialogů, za moc nestál. Až příliš často jsem sledoval, za jak dlouho film skončí. Proto to byl pro mě jen takový nemastný neslaný průměr.

Fimfárum Jana Wericha (2002)

Podívat se na Fimfárum v takto bídně zpracované podobě byla velká chyba... Knížku mám moc rád, ta je skvělá a většina příběhů je opravdu prvotřídních. Z kouzla knihy ale nezbylo nic, místo toho mi byla naservírována nuda a šeď v podání odfláknutých loutek. Jako první přišla jedna z mých nejoblíbenějších pohádek ,,Až opadá listí z dubu", to bylo obrovské zklamání, nejhorší pasáž byla jednoznačně ta v pekle, nevím koho mohou bavit stále se opakující stejné scény. Tento zásadní problém provázel celý film. První příběh vidím na 35%. Franta Nebojsa byl ještě o polovinu horší, noc v hospodě nápadně připomínala hostinu z filmu Mrtvá nevěsta od Tima Burtona (tím nechci naznačit, že by byla nějak vykradena), s tím rozdílem, že druhá zmíněná byla tak pětkrát lepší. 20% Lakomá Barka mi přišla nejlepší, přesto žádná sláva to také nebyla. 40% Splněny sen, zde mě docela zaujaly výstřižky z pohlednic, tento snad jediný dobrý dojem z celého filmu ale zničila další otravná scéna v podobě snu o číslech. 35% Fimfárum, poslední příběh, podle kterého se zároveň jmenuje celá kniha by měl být trochu důstojný, tohle ale byla naprosto ubohá parodie... pomočování, zobrazování nevhodných částí těla (to se ale objevilo už dříve), jeho výsost jako zombie... 30%. Lituju, že jsem to vůbec viděl, už po první kapitole jsem to chtěl vypnout, ale řekl jsem si, to se určitě musí zlepšit, když to má tak dobré recenze...Chyba, nic se nezlepšilo. A se vší úctou, ani Werichův a Jirákův vypravěčský styl mě v nejmenším nezaujal, žádnému z jeho rádoby vtipů jsem se nezasmál. A to že má být vrchol českého loutkového filmu? Tím je pro mě Hurvínek, Broučci nebo třeba Včelí medvídci, ale tahle laciná variace na Fimfárum? To opravdu ani náhodou. 32%

Na návštěvě u Spejbla a Hurvínka (1972) (seriál)

Hurvínek je prostě největší klasika, vždycky jsem se na něj rád podíval a vždy se taky skvěle bavil, ať už těchto nejstarších, ještě černobílých dílů nebo u těch novějších... Stejně tak v divadle, kam mě rodiče brali, když jsem byl ještě hodně malý... :)

O Kanafáskovi (2004) (seriál)

Nejošklivější večerníček, co si pamatuju. Tak odporně nakreslené postavy by mně osobně, jako dítě přivolaly noční můry, a pokud už ten večerníček budete někdy muset zhlédnout celý, budete si pravděpodobně přát onu spací hvězdu. Víc než jednu hvězdičku nemůžu dát, a i ta je s odřenýma ušima.

Zrození šampióna (2009)

Příjemný film, ale s hodně plochým příběhem. Potěšila ovšem Sandra Bullock a vlastně celá její rodina, rád jsem rovněž viděl Kathy Bates. 65%

Pevné pouto (2009)

Opravdu si nedovedu představit, že by mě Peter Jackson dokázal zklamat. Každý jeho film, který se mi poštěstilo zhlédnout mě naprosto uchvátil, nejinak je tomu i zde,u tady tak často schazovaných Lovely Bones. Mistr sice očividně zvládá trošičku lépe daleko epičtější témata, příběhově to bylo opravdu trochu chudší, přesto o emoce opravdu nouze nebyla. Filmy hodnotím hlavně podle citového prožitku, a závěr mi opravdu vlil slzy do očí. Navíc podmanivé souznění obrazu a hudbu bylo rovněž působivé, Peter má na tyhle věci prostě cit! Za mě krásných 85%. A musím pochválit Saoirse Ronan, s každým dalším filmem se mi líbí čím dál víc.

Řekni, kdo tě zabil (2007) (seriál)

1. série Po první řadě musím s radostí říci, že Pushing Daisies mě skutečně zaujaly, a to se mi u většiny seriálů, zvlášť, když se tam ještě k tomu řeší vraždy, nestává... Zajímavá hlavní myšlenka, sympatické postavy a nebo nadprůměrná hudba. To vše vyzdvyhuje seriál poměrně vysoko. Menší výhrady bych měl k výpravě, která je sice skoro vždy opravdu kouzelná, ale podle mě by občas neuškodilo podívat se třeba na skutečnou noční oblohu či skutečnou louku... Tyto věci už jsou přece samy o sobě dost poetické, a není potřeba je ještě více přikrášlovat. Některé záběry tak působí nepříjemně počítačově, stejně jako triky. To ale není nic zas tak zásadního, důležitější je, že romantické linie jsou skutečně silné. Obejdou se bez dotyků, a přesto dokáží vyvolat rozmanité emoce. 80%. 2. série Vše se ještě zlepšilo, výprava už nevypadá tak uměle, hudba je ještě lepší, ale především, hlavní příběhová linie získala neuvěřitelný spád, a tak každá epizoda, kromě klasické detektivní zápletky ještě posouvá příběh mnohem dál. 90%. Celkem to vychází na 85%, a je veliká škoda, že takto neotřelý a kvalitní seriál byl po pouhých dvou sezonách ukončen.