Česko - Slovenská SuperStar (2009) (pořad)

Přijde mi, že přesto, že v soutěži jsou zastoupeny dvě země, paradoxně tam není narozdíl od předchozích řad žádný ,,velký" hlas, který by mě dokázal zaujmout. Škoda, ale jinak je to velmi příjemná podívaná.

More (1998)

Pouštěl jsem si to dvakrát, přesto jsem nebyl schopen některé věci úplně pochopit, a to mě hrozně mrzí. Možná taky proto nedám tu poslední hvězdičku, a nebude to chyba filmu... Ta atmosféra byla opravdu velmi silná, smysl příběhu také, jen jsem zkrátka některé části skládanky nepochytil, ale doufám, že se to jednou zlepší.

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

V druhé polovině jsem byl dokonce na chvíli vtažen do děje, ale co se tam znovu objevil Pattinson, bylo všechno pryč. Docela mi vyhovoval děj, kde byla hlavní postavou Bella, i když některé její myšlenkové pochody a hlavně mimika mi lezly na nervy...( Náznaky spoileru - Třeba nechápu, co si slibovala od toho, že se nechá svést na motorce od chlápka z ulice nebo, že skočí z útesu). Potom to, jak se tváří...má to vypadat sexy, vyděšeně, nebo co? Působí to akorát tak trapně... Vyzdvihl bych jedině lehce nadprůměrnou Desplatovu hudbu a obsazení Dakoty, kterou jsem snad nejen já, rád viděl. 40%

Julie a Julia (2009)

Příjemně strávené dvě hodiny s mými oblíbenými Meryl Streep a Amy Adams... Nic víc, nic míň. Ale pro všechny milovníky vaření a nejen je,můžu film vřele doporučit.

Luxo junior (1986)

Hezký příběh o stolních lampách, které se staly maskotem Pixaru.

Příběh Pixaru (2007)

Na DVD jsem si tak procházel bonusy k Wall-emu, a narazil na tento velmi zajímavý a poutavý dokument, který mě i přes stopáž, dlouhou pomalu jako samotný Wall-e, ani jednou nenudil. Připomněl jsem si díla mého nejoblíbenějšího studia, a dozvěděl se i o problémech, kterými si za svou, již poměrně dlouhou historii prošli. Akorát škoda, že vynechali film Ratatouille.

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Se 74% jsem od filmu neočekával žádné zázraky, přesto jsem se dočkal naprosto plnohodnotného pokračování této úspěšné série, neboť Steven prostě točit umí, a to nevídaně dobře. Už když se na scéně poprvé objevila Cate Blanchett, bylo to jasné. Nestihl jsem se ani na chvíli nudit, protože ať už scéna s ledničkou, setkání s Karen Allen, automobilová honička, mravenci, vodopády,... všechno to byly doslova vrcholné okamžiky. Herecky mě naprosto odzbrojovaly zmíněné Cate Blanchett a Karen Allen, a o něco starší Indy mě taky vůbec nezklamal. S Shiou to bylo nejdříve trochu horší, připadal mi jako neskutečný trapák, ale v průběhu filmu, když už Indymu neříkal dědku, mi vadit přestal. Takhle krásný, epický a výpravný film jsem si nepřál ani v těch nejdivočejších snech. 90%

Noc na Karlštejně (1973)

Můj největší problém s tímto filmem je, že mu zkrátka nemůžu uvěřit to zasazení do středověku. Jakákoliv tajemná atmosféra hradu prostě chybí a kostýmy s účesy na mě působí příliš uměle. Kromě toho jsem se většinu času nudil, a tak zbývá už jen chvála hudbě. Na hudbu tohoto filmu může být hrdý celý český národ, neboť v našich končinách narazit na kvalitní filmovou hudbu je poslední dobou, čím dál těžší oříšek. Karel Svoboda svým odkazem opravdu vynáší tento snímek o několik tříd výš.

Indiana Jones a Chrám zkázy (1984)

Navzdory všeobecnému mínění, já mám tento díl daleko radši než Dobyvatele. Prostředí, ve kterém se příběh odehrává je mnohem působivější, napětím to tu narozdíl od prvního dílu překypuje a film má mnohem větší spád. Za největší chybu Chrámu zkázy je tu považováno nedostatečné vykreslení postav, mně to ale vůbec nevadí, když chci obdivovat složitou mysl postav, pustím si psychologické drama, ale ne Indiana Jonese. Od filmů tohoto žánru očekávám hlavně kvalitní zábavu, a tou taky Chrám Zkázy je. Jediné, co mi trochu vadilo, byly chyby. Stále měnící se vzdálenosti v některých scénách. 85%