Máma XXXL (2008) (TV film)

Z některých zdejších komentářů se mi dělá opravdu zle, a to se mi nestalo ani při pohledu na obézní mámu. To, že je jim ukradená smrt člověka, ať už váží půl tuny nebo ne je opravdu zarážející. Takoví lidé by se měli také léčit, aby si uvědomili hodnotu života... Ale k samotnému dokumentu, ten je natočen naprosto průměrnou, televizní formou a mnoho nových fakt sice nepřináší, ale může posloužit jako zajímavá sonda do života podobných lidí.

Sedm (1995)

Sice precizní, ale nezanechalo to ve mně prakticky žádné pocity. Fincherovým nejlepším filmem pro mě asi navždy zůstane Benjamin Button.

Past na rodiče (1998)

Začátek na dětském táboře je dokonalý, a kdyby se to celé neslo ve stejném duchu, šel bych s hodnocením rád výš, potom, co ho ale dívky opustily, část kouzla se vytratila... Přesto stále velmi příjemná rodinná podívaná s ještě malou, a tenkrát i docela roztomilou Lindsay Lohan.

Lotrando a Zubejda (1996)

Tuto pohádku jsem v dětství měl opravdu moc rád. Krásné zpracování, pěkné písničky,... jen více takových pohádek. 80%

Koralína a svět za tajnými dveřmi (2009)

Příběh o Koralíně je krásně tajemný a poetický, okolí skvěle stylizované a ve výsledku to na mě poměrně silně zapůsobilo, ač jsem k filmu zpočátku přistupoval značně skepticky. Po letech je tu animovaný film, který se u mě vyrovnal snímku od Pixaru, letos ,,Up".

Kiwi! (2006) (studentský film)

Krásný příběh, který ve vás alespoň na chvíli zanechá něco hlubšího. Plnému počtu brání jen horší kvalita grafického zpracování, ale co na tom, když mě to opravdu dojalo.

Happy Feet (2006)

Mláďata tučňáku byla jistě roztomilá a líbivá, ale to mi bohužel nestačí. Škoda, že příběh nebyl záživnější a postavy tak dobré, jako ti maličcí tučňáci. Potom co vyrostli, jaksi zmizela hlavní přednost filmu... Asi nepochopím, jak tohle mohlo dostat Oscara v konkurenci s Auty od Pixaru. Jako nenáročná zábava ale Happy Feet potěší, a své publikum si to dozajista našlo. 60%

Hrátky s čertem (1956)

Tak tahle pohádka mě nikdy moc nebavila a malované kulisy se mi vůbec nelíbily. Ale oceňuji jistou osobitost, která řadě pohádkám chybí. Přesto, za mě je to nejvýše na 50%.

Avatar (2009)

Avatar je úchvatný film, který sice dle mého očekávání Titanic nepřekonal, ale zajistil si vedle takového veledíla místo, za které se rozhodně nemusí stydět. James Cameron spolu s výtvarníky stvořil krásný, soběstačný měsíc Pandora, na kterém by určitě nejeden z nás rád strávil byť jen jediný den. Opravdu, na něco tak vizuálně podmanivého se jen tak nezapomíná. Mě osobně nejvíce učaroval vzhled lesu v noci, vše krásně zářilo a hýřilo odstíny bílé, modré a růžové. Když k tomu ještě přidáte poletující semena posvátného stromu nebo tvorečky, připomínající gekony, kteří se vznáší podobně jako vrtulník, jste skutečně jak ve snu. Místní fauna mě zaujala především svým realistickým vzezřením, při detailních záběrech na pokožku Na´vi se jistě přesvědčíte sami. Co se týče příběhu, žádný problém jsem s ním neměl. Jistě, bylo mi určitě jasné, že na konci dojde k závěrečné bitvě a tušil jsem i uskutečnění několika dalších událostí, ale že by mi přišel předvídatelný? Většina herců mne ale bohužel nezaujala, že bych viděl nějaké Oscarové výkony se říct nedá, to sice pravděpodobně nikdo neočekává, ale v porovnání se skvělými výkony herců Titanicu to prostě musím zmínit. Navíc mi vadily některé rádoby drsné či vtipné hlášky, doufám, že po zhlédnutí filmu v originálním znění se tento dojem zlepší. Ani u hudební složky si bohužel nemohu odpustit srovnání s Titanicem, kde byla výrazná naprosto každá skladba soundtracku, u Avataru tomu bohužel tak není. Přesto se tu najdou dvě vynikající skladby,a těmi jsou mě ,,War" při závěrečné bitvě, která je naprosto úžasná a spolu s nezapomenutelným dějem na plátně ve mě zanechala nejhlubší zážitek. Druhou je hned ta úvodní, ,,You don´t dream in Cryo", která je opravdu kouzelná. Zbytek je až na výjimky,,jen" kvalitní nadprůměr, s malým množstvím specifických prvků, které by je činily zapamatovatelné. Já jsem s Avatarem nesmírně spokojen, a je to rozhodně ten nejlepší film, co jsem měl za uplynulou filmovou sezónu čest vidět, a budu se k němu kdykoliv rád vracet. 85 - 90% Soundtrack: 8,4/10

Roboti (2005)

Příběh sice trošku pokulhává, to mi ale vynahradilo nápadité výtvarné pojetí. Veřejná doprava ve městě mě jednoduše dostala! 70%