Saulův syn (2015)

Saul, muž, ktorý kvôli svojmu nebohému synovi stratí absolútne akýkoľvek pud sebazáchovy. Jeho hlúpe správanie miestami priam bije do očí, ale čo sa týka filmárskej stránky, jednalo sa o pekelne dobre natočené nahliadnutie na praktiky v Auschwitzi, konkrétne na dennodennú rutinu tzv. Sonderkommanda. Netradičné, ale za to veľmi sugestívne a miestami mimoriadne tvrdé (v dobrom slova zmysle) poňatie. __ Ocenenie filmu na MFF Cinematik Piešťany 2016 - Meeting Point Europe Award pre najlepší európsky film.

Fargo (2014) (seriál)

Fargo z roku 1996 ma absolútne nenadchol a preto som nemal najmenšiu chuť pustiť sa do jeho neskoršej, seriálovej verzie. Dal som ale na radu kamaráta, ktorý si tento počin vychvaľoval a musím povedať, že som urobil veľmi dobre. Udalosti z mestečka Bemidji diváka vtiahnu do deja a len tak ho nepustia. Desať dielov ubehlo raketovou rýchlosťou a okrem skvelej atmosféry dávam veľký palec hereckej dvojke Billy Bob Thornton-Martin Freeman a skvelej main theme úvodnej znelke od Jeffa Russoa. Prvá séria bola parádička, uvidíme ako sa pochlapí tá druhá. __ Druhá séria sa mi hádam páčila ešte o nejaký ten kúsok viac ako jednotka. Extrémne pútavý príbeh a famózne sympatické postavy ako Lou Solverson, Hanzee, Dodd, Mike Milligan... skrátka parádička. 1. séria+2. séria - 90-95%

Viral (2016)

Priemerný thriller/horor, ničím neurazí, avšak zároveň do žánroviek vírusových nákaz neprináša nič nového. Vo filme ma potešila menšia rola, ktorú si zahral môj obľúbenec zo seriálu House of Cards, Michael Kelly, a vďaka pomerne krátkej stopáži ubehol Viral dosť rýchlo, takže ani nebol čas na nudu a hluché miesta.

Stranger Things (2016) (seriál)

Pripadám si ako obrovský hejter keď davám seriálu s hodnotením 92% len tri hviezdičky (no na druhej strane som pred chvílou paradoxne ohodnotil 49% horor štvormi hviezdami), ale akosi nerozumiem čo na ňom miestna komunita vidí. Atmosfericky sa mi Stranger Things páčil, o hereckých výkonoch by sa dalo polemizovať - niektoré postavy sú skvelé (šerif Hopper, El, Mike a Nancy), na druhej strane mi liezla na nervy upištaná, prehrávajúca Joyce (Wynona Ryder) a nesympatická dvojka Dustin (Toothless) a Lucas (The Black One). Dosť zamrzí i absencia akéhosi dospelejšieho poňatia (nevravím hneď o gore bloody scénkach), akýsi dusnejší a mrazivejší podtón, čoho nebolo pravdepodobne možné dosiahnuť s hlavnými postavami v detskom veku.

Summer Camp (2015)

Horor, ktorý odporúčam pre skupiny dva a viac ľudí, pretože sám o sebe nie je ani tak strašidelný ako originálny, vtipný a vyhýbajúci sa žánrovým klišé, na ktorom sa jednoducho musia doceniť niektoré parádne scénky (vŕtačka cez nohu, detičky užívajúce si striekačku s vodou, neustále sa striedajúci padúchovia atď.). Neviem či je u hororu plusom, keď sa u neho divák zabáva, ale v tomto prípade to skutočne neriešim. Summer camp, bavil som sa!

Sebevražedný oddíl (2016)

Netvrdím, že by som po zhliadnutí Suicide Squad cítil potrebu vidieť ho v blízkej dobe znova, ale ako akčná komiksovka plná menších fórikov očakávania úplne splnila. Záporácka partia stála za to a v mojich očiach boli najvýraznejšími charaktermi Deadshot a duo Harley Quinn - Joker, ktorých spoločné scénky som si naplno užíval. Plus, mimo iného som si vychutnal aj skvelý soundtrack, na čele so skladbou You don't know me od Lesley Gore. V konečnom dôsledku sa veľmi čudujem tunajšiemu hodnoteniu a peniaze minuté na kino-projekciu považujem za dobrú, popcornovú investíciu. V tomto prípade som skutočne rád, že ma hodnotenie od návštevy kinosály neodradilo. Menšiu kritiku smerujem asi len voči armáde napuchnutých príšeriek, ktoré mi prišli také akési nemastné neslané, ale na zábave i tak neodobrali.

Hvězdy nám nepřály (2014)

Nie zrovna originálne, ale veľmi dojemné a dobre sledovateľné drama. A linka arogantného spisovateľa Willema Dafoea sa mi mimoriadne páčila.

12 kol: Reloaded (2013)

12 kôl som videl v pustenej televízii, ktorú pozerám tak dva krát do roka. Tentokrát to bolo zhodou náhod popri liečení sa z kocoviny a tak sa mi moc nechcelo riešiť, čo bude bežať v pozadí. Ono by to ako akčné béčko nebolo ani zlé, ale na podobný žáner som zrovna chuť v danej chvíli ani nemal. Pridajte si k tomu jednu, max dve hviezdy, ale viac si táto Ortonovka nezaslúži.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Super sit-kom, ktorý fičí od roku 2007 bez väčších kvalitatívnych výkynov a preto si myslím zaslúži plné hodnotenie, aj keď deviata séria skončila akosi príliš obyčajne. Tak uvidíme čo prinesie (údajne) posledná desiata a podľa toho buď ponechám alebo znížim počet hviezdičiek.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Slabšie ako prvá časť, najmä kvôli nevýraznému záporákovi, z ktorého vôbec nešiel strach alebo akási cruel charizma. Ale plusom je, že som sa miestami z chuti zasmial a celý čas vôbec nenudil, ale v nových Avengeroch nevidím pokrok k lepšiemu, prinajlepšom starý status quo, bez akejkoľvek zmeny a to ma zrovna príliš neohuruje. Také lepšie tri hviezdy.