Mezi dvěma kapradinami (2008) (pořad)

(Rozhovor Galifianakisa s Willisom) "Takže.. Kolik máš dětí?" - "Tři" - "Jaké máš nejradši? Ashtona?" __ (Rozhovor Galifianakisa s Natalie Portman) "Ty sis vyholila hlavu pro V jako Vendeteta." "Vyholila sis taky V jako Vagína"? __ Treba dodať niečo viac? Šialený blbec medzi kapradinami.. šou vytvorená len pre jediný účel - rozosmiať vás.

Food Fight (2006)

Výborný kráťas, veľmi nápaditý a sympatický. Natoľko sympatický, že mi až slinky zbiehali a ja som nemohol odolať hamborgerovskému (U.S. army) nátlaku.

Králova přízeň (2008)

Romantika z červenej knihovny alebo historické drama? A čo tak oboje naraz? Fajn, povedal si niekto z hora. Do party zregrutoval na post režiséra neznámeho zelenáča Justina Chadwicka a ako ústrednú dvojicu doporučil slečnu Portman a slečnu Johansson. Hej, hej, môže byť, no nie? Rozhodne, ak by režisér vlastnil nejaké užitočné skúsenosti. Bohužiaľ podobné rozumy ešte jaksi nemal kde nachytať a tak sa nám naskytol pohľad len na slabučko nadpriemerný snímok.. __ Scéna strieda scénu, intriga intrigu a medzi tým rozruchom môžme pozorovať náznak stredovekého dejstva. Všetko je na svojom miesto, všetko je naozaj v poriadku, ale.. mená ako Portman-ová, Johannsson-ová a Bana jednoducho nemôže utiahnuť začiatočník (a teraz sa ospravedlňujem za moju úprimnosť) bez výrazného talentu. A práve v ňom spočíva kameň úrazu. Nevravím, že celý film stojí za starú bačkoru, to rozhodne nie. Počas 115 - tich minút som odbíjajúci čas sledoval naozaj minimálne, čím chcem vlastne naznačiť, že "Králova přížeň" sa v žiadnom prípade nevlečie - práve naopak, odsýpa veľmi plynulo, ba až rýchlejšie než by ste predpokladali. No každopádne sa dala udalosť tohto rangu sprezentovať vo výraznejšej a kvalitnejšej forme.

Dagon (2001)

V prvom rade nerozumiem, prečo sa tento snímok volá Dagon, keď s Lovecraftovým Dagonom nemá prakticky nič spoločné. Naopak bola najviac vyždímaná poviedka Stín nad Innsmouthem (predovšetkým zanedbaný hotel, podivné mesto a jeho "ľudia", rýchly útek z hotolovej izby, Ezequiel nahradil Allena Zadoka a ďalšie drobnosti). __ Veľmi rýchle rozbehnutie sa do atmosferickej podívanej je hneď prvý veľký klad. Pokiaľ nerátame začiatočných pár minút na jachte, Gordonov výtvor v žiadnom prípade diváka nenudí. Je síce tak trochu amatérsky, to áno. A nepôsobí príliš majetne, tiež pravda. Ale, no a čo? Podstatné je, že dokáže udržať oči sledujúceho na obrazovke a donúti modliť sa za životy účinkujúcich. A tunajšie hodnotenie? Slabé, vážne slabé. Ešte takých desať percent nahor a budem možno spokojný. __ Tak ma vlastne napadlo, keby sa podobného projektu chytil, povedzme, niekto s väčším množstvom prostriedkov, mohlo by z Dagona vzknikúť naozaj solídne dielo.. no, škoda.

Ruce pryč od mé dcery (1989)

Nebyť mladého Perryho a anjelsky krásnej Ami Dolenz.. tak.. tak.. neviem. Asi by sa film neoplatilo ani dopozerať. Klišovitá a priamočiara komédia, ktorá ma síce kedysi bavila, ale v dnešných dňoch je hodná len nedeľnajšieho rána s ešte zalepenými očami a raňajkami v ústach.

Toy Story 3: Příběh hraček (2010)

Toy Story si stále udržuje vysoké kvality ako sme už zvyknutí z predošlých dielov, ale.. už to nie je ono. Avšak španielský Buzz rozosmeje a záverečná scéna rozmrazí aj tie najtuhšie srdcia, tak prečo nenahodiť aspoň solídne štyri? Máte ich tam.. lúčime sa s vami.

Riddick: Temná hrozba (2004)

Už to je nejaký ten piatok čo som naposledy videl Pitch Black, ale zdá sa mi, že všetci zúčastnení majú identický dabing ako pri hranej verzii - a to mimoriadne poteší, najmä v prípade samotného Riddicka. __ Osviežujúce spojenie medzi Čiernočiernou tmou a Kronikou temna. Konečne sa dozvedáme o prvom stretnutí nášho milovaného vraha a prefíkaného Toombsa. Nič výnimočné, kraťas dieru do sveta nespravil, ale taktiež ani nezahanbil hranú verziu, ktorá je však stále o kus lepšia.

Proroctví (2009)

Na pomery Cage-ových filmov z poslednej doby sa určite jedná o výbornú záležitosť. Ale na pomery Alexa Proyasa len o bežný priemer. A i keď štúdio obdarovalo režiséra relatívne nízkym rozpočtom, vedzte, že s ním naložil najlepšie ako sa vôbec dalo. Dychberúce zábery padajúceho lietadla alebo vykoľajeného metra sú skutočne nezabudnuteľné, až koniec koncov (v tomto prípade) ľutujem moju kino-neúčasť.

Den poté (1983) (TV film)

Záver filmu oznamuje: "The catastrophic events you have just witnessed are, in all likelihood, less severe than the destruction that would actually occur in the event of a full nuclear strike against the United States. It is hoped that the images of this film will inspire the nations of this earth, their peoples and leaders, to find the means to avert that fateful day. " __ Čo viac dodať? Veľmi realistické a pôsobivé spracovanie, ktoré vám nedopraje kvalitného spánku.. teda, aspoň mne nedoprialo. Je pravda, že v poslednej dobe mávam zlé snenie, ale to, čo sa mi v mysli odohrávalo včerajšiu noc (resp. dnešnú) už nechcem nikdy zažiť. Áno, áno, tak silný dopad na ľudskú psychiku dokáže The Day After vyvolať. Avšak, ako vidím, veľa užívateľov porovnáva Den poté s filmom "Threads - Vlákna". Som vážne zvedavý, ktorý z nich vyjde z duelu ako víťaz. Najbližšie premietanie odhalí viac.. __ P.S. Posledných päť minút a predovšetkým konečná scéna dvoch starých pánov dokáže človeka mimoriadne dojať. A obrazové výjavy pri výbuchu atómovej bomby sú zábery, ktoré sa u mňa radia medzi najdrvivejšie za posledné mesiace. __ "Nevím, jakými zbraněmi se bude bojovat ve 3.světové válce, ale ve 4.světové to budou klacky a kameny." Albert Einstein. __ 25.12.2010 - duel skončil remízou, viz môj komentár k Threads (1984).

Sladký život v Orange County (2006) (pořad)

Nuž, toto je aj na cappučína príliš silná káva. Väčšinou "tv pořady" nehodnotím, tobôž nekomentujem, ale pri Sladkom živote v Orange County je potrebné urobiť výnimku. __ Tak životom rozmaznané ženské ešte svet nevidel! Celý čas dokážu rozoberať, že jedna z nich dostala k výročiu rolexky posiate diamantmi (40 000$). Ďalšia blonďavá krasotinka jej hodinky závidí, pretože ona chudátko nikdy žiadne rolexky od manžela nedostala. __ No ak mám pravdu povedať, občas som sa aj zasmial a myslím, že práve o to tvorcom programu išlo. Poukázať na plytkosť a povrchnosť určitých jedincov.