Antikrist (2009)

Tak ako v prípade Melanchólie, ani pri Antikristovi sa nemôžem rozhodnúť, ako vlastne film hodnotiť. Vyzdvihnúť by som chcel bravúrnu atmosféru, ktorá sa častokrát mieša s pocitmi nechutenstva snímku vôbec dopozerať, no zvedavosť ma samozrejme donútila pokračovať v sledovaní ďalej. Herecké výkony Dafoe a Gainsbourg na jednotku, o tom niet žiadnych pochýb. Čo sa však týka samotnej pointy filmu a všadeprítomnej symboliky, v tomto sme si s režisérom vôbec nesadli.

Kosti a skalp (2015)

Neskorší Brawl in Cell Block 99 je z môjho uhľa pohľadu o dosť kvalitnejšia jazda, ale ani Bone Tomahawk nie je žiadna zabudnutiahodná westernovka. Síce tento žáner príliš neobľubujem, v kombinácii s občasným hororovým napätím ma vedel zaujať. Nepravdepodobný vývoj deja ma síce prinútil niekoľkokrát krútiť hlavou, ale aj tak som si Bone Tomahawk užil. V prípade realistickejšieho poňatia a väčšieho zastúpenia hororového žánru by som ale zrejme chrochtal blahom.

Zabití posvátného jelena (2017)

Aby mi film dával aspoň aký taký zmysel, musel som si ihneď po zhliadnutí vyhľadať rôzne teórie. Napriek tomu, že konanie postáv a hlavne ich dialógy sú neraz čistým mind-fuckom, vo výslednej hodnote mi to bolo viac-menej jedno, pretože mrazivá atmosféra The Killing of a Sacred Deer ma vtiahla natoľko, že som si túto 2-hodinovú, pomalšiu, no o to šialenejšiu jazdu veľmi užíval.

Babadook (2014)

Babadooka som nejaký čas odkladal, pretože som sa obával klasickej duchariny plnej lakačiek. Naopak si s nami ale tvorcovia zahrali pekné psychologické divadlo, okorenené desivými hororovými prvkami. Vcelku príjemné prekvapenie.

Jurský svět: Zánik říše (2018)

Prvý Jurský svet priniesol nostalgiu a várku kvalitnej zábavy s dobrou chémiu medzi Chrisom Prattom a Bryce Dallas Howard. Druhý diel v prvej polovici ako tak schopne nadviazal na dobrodružstvo z jednotky, no po približne 60. minutách sa premenil na domovú naháňačku, ktorá mi akosi nič nehovorila. Filmári si z dinosaurov spravili hračky, ktoré si rozmiestnia podľa toho, ako to vyhovuje scenáru a vôbec ich nezaujíma, že ich chovanie pôsobí veľmi vykalkukovane. V prvej časti som to s prínosom nostalgie a s ružovými okuliarmi na očiach dokázal prekúsnuť, ale hororová hra v dome na mačku a myš s PG-13 išla jednoducho mimo mňa. A zdá sa, že som nie som sám. Slabšie 3*.

Nedívej se (2018)

Námet snímky nie je prakticky v žiadnom ohľade originálny, a preto sa v prípade Look Away kvality filmu museli odraziť najmä na jeho spracovaní.To od začiatku zaváňalo zbytočným klišé (dievča, ktoré by boli v realite obdivované, je vo filme bezdôvodne šikanované), nelogickým konaním hlavnej postavy a nedoriešeným záverom. Na druhej strane tu máme výborne vedľajšie duo Jasona Isaacsa, Miru Sorvino plus sympatickú hlavnú herečku Indiu Eisley a miestami celkom temnú atmosféru. S prižmúrením očka dáva 3*.

Král psanec (2018)

Obrovské prekvapenie s kopou skvelých hercov, niekoľkými emotívnymi scénami a výbornou dobovou atmosférou. A pokojne by som zvládol aj 30 minútovú duplu.

Identita (2003)

Relatívne jednoduchá zápletka filmu mi vôbec neprekážala, pretože pri krátkej stopáži a výbornej atmosfére som sa ani na sekundu nenudil.

The Divide (2011)

Výborný a pre mňa veľmi zaujímavý námet tvorcovia bohužiaľ príšerne skopali pod zem nelogickým chovaním postáv. Tým stačilo naozaj málo k tomu, aby sa správali ako úplný blázni a vôbec pritom nemuselo dôjsť k drastickým udalostiam, ako napríklad k minutiu väčšiny zásob potravín. Jednoducho im šibalo bezdôvodne.

Skrýš (2010)

Kým sa Shelter držal v psychologickej rovine, vedel ma ako tak zaujať, no s príchodom paranormálna film skĺzol do priemernej roviny, ktorú som síce v pokoji dopozeral, ale o pár dní ani nebudem vedieť, ako sa snímka volala.