Jack staví dům (2018)

Jazdu do pekla by som už znova asi nezvládol, ale na jedenkrát som si ju celkom užil. Trier miestami zase vyšiluje viac, než by bolo potrebné, ale väčšinu času je na prekvanie formou podania viac než znesiteľný. Prevedenie Matta Dillona bolo navyše úplne skvelé a i keď som s jeho náhľadom na umenie nesúhlasil (to by som asi musel byť blázon), reálnu rovinu udalostí s vraždami a OCD považujem za výbornú. Záver filmu som prijal ako nutné zlo, pretože k nemu celý čas snímka smerovala. A kto bol týmto krokom prekvapený, asi nedával pri sledovaní pozor.

Jackie Brown (1997)

Tarantino opäť potvrdil, že je kráľom dialógov, ktoré dokážu aj z dlhších a menej významných scén spraviť zaujímavú šou. Priznávam sa, že samotná predstaviteľka Jackie mi veru príliš nesadla, ale De Niro a Jackson boli ako vždy absolútne dokonalí.

Zelená kniha (2018)

Inteligentná a zábavná road-movie bromance s citlivým pozadím a dvojicou fantastických hercov. Viggo Mortensen a Mahershala Ali – ste borci. Vážne som sa pozeral na viac ako 2-hodinový film?

V pasti (2018)

Lákavý námet celý čas ťahal ku dnu priemerný scenár plný nepotrebných dialógov. A moje nesympatie voči Sandre Bullock na príjemnom zážitku určite veľmi nepridali.

Spider-Man: Paralelní světy (2018)

Svižné, miestami originálne a dobre nahláškované. V pestrofarebnom a preštylizovanom obraze som sa však pri množstve postáv občas strácal, pričom som si ani jednu z nich poriadne nestihol užiť.

Bohemian Rhapsody (2018)

6. najlepší film na csfd? Určitú časť stopáže som veru zvažoval, že snímke nadelím iba 3 hviezdy, ale odzbrojujúci Live Aid ma pritlačil k štvrtej. Bohemian Rhapsody je dobrý film, ale vôbec nerozumiem, prečo je tak ospevovaný. P.S. vždy som bol fanúšikom Queen, takže som sa na snímku určite nepozeral odosobnene.

Black Mirror: Bandersnatch (2018)

Fajn. Bavil som sa. Možno aj z toho dôvodu, že som Bandersnatch sledoval v skupine. Samotného by ma ale časté pretáčanie príbehu nazad mohlo pomerne nudiť. Navyše pokiaľ si odmyslím interaktívnu formu pozerania filmu,určite nejde o žiaden svetoborný príbeh. Práve naopak. Napriek tomu by som však dal podobnému experimentu znova šancu. Chcelo by to už ale čosi hlbšie a prepracovanejšie.

V pasti (2005)

Ellen Page som počas filmu celkom "hejtoval" a v priebehu snímky som sa častokrát nevedel rozhodnúť, komu z dvojice vlastne fandím. Väčšia časť stopáže bola vcelku napínavá a 100 minút utieklo pomerne rýchlo.

Equalizer 2 (2018)

Slušná akčná jednohubka s Denzelom Washingtonom a NEuspokojivým záporákom. V posledných dvoch slovách sa skrýva dôvod, prečo dávam iba 3*.

Equalizer (2014)

Slušná akčná jednohubka s Denzelom Washingtonom a uspokojivým záporákom.