12 let v řetězech (2013)

Hodně dobrej filmeček o otrocích a ještě podle skutečné události, to je něco pro mě. Místama se sice trošku vleče, ale když už u člověka začíná startovat nuda, tak ihned nastoupí něco záživnýho. Hodně dobře natočené a moc rád jsem zase viděl Benedicta Cumberbatcha v jiné roli než je Sherlock a Drak Šmak :-) Brad Pitt je taková dobrá třešnička na závěr, proč by si nezahrál, když do toho narval peníze, že:-) Zbičovaná Lupita je fakt nářez, hodně dobře udělaný, vzpomněl jsem si na Umučení Krista. 75%

Vlk z Wall Street (2013)

S jednodenním odležením můžu s chladnou hlavou říct, že tento film je pecka. Na můj vkus sice až moc koksu, ale co:-) Celou dobu jsem se bavil a o to jde, od první do poslední minuty je film parádně rozjetej a má neuvěřitelnej spád, tři hodiny jsou sice znát a nedá se říct, že by utekly, ale vůbec to nevadí, člověk jen sedí a nechává se unášet ještě snad lepším výkonem Leonarda než předvedl v Gatsbym. Asi by se našla nějaká pasáž, která je zbytečná, ale ta je asi v každým filmu a nemá cenu se nad tím pozastavovat. Prostě výbornej film. Scorsese zase zabodoval. Vynikající soundtrack, vkusné a dobré písničky, hlavně na konci je song, který patří mezi mé nejoblíbenější vůbec. 89%

Bláznovo zlato (2008)

Parádně rozjetá dobrodružná komedie, která dobrodružnou komedií opravdu je. Několikrát jsem se naplno zasmál a hledání pokladu ve stylu dedukce a hádanek, to je prostě moje. Za zmínku stojí i krásná příroda, hlavně ta pod vodou, tam bych se taky chtěl potápět. Matthew do své role jde naplno, jako vždy, takže 80%

Ostrov pokladů (1950)

Hezkej filmeček na svoji dobu, ale nudil jsem se. Pro starší generace určitě klasika. 28%

Bitva o Británii (1969)

Pro fanoušky válečných letadel je tento film určitě pastva pro oči. Každopádně dobrý válečný filmy a dobře natočený, ale zase nic závratnýho. Musím ale vyzdvihnout letecké bitky, těch je tam víc než dost a hlavně je většina skutečná a to nemluvím o veškerých explozích. Člověk je zvyklej na počítačový výbuchy, ale tady je vše reál a hodně dobrej, tolik opravdu zničenejch letadel a hangárů jsem ještě ve filmu neviděl. 73%

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

Omáčku a nudu střídalo něco co mě bavilo, určite lepší než díly před tím a to nemluvím o závěrečný bitce. Pokud by tvůrci dali nějak šikovně dohromady první a poslední díl, tak by z toho mohla být dobrá tříhodinová podívaná....škoda. No a za závěrečnou bitku a nečekaný zvrat jsem musel dát hvězdičku navíc, ale bylo to těsný. 67%

Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011)

Už jsem se lekl, že se celý film bude táhnout nudou a zbytečnýma kecama a omáčkou jako tomu bylo u jeho předchůdce, ale naštěstí porodem Belly se to trošku rozhejbalo jak po stránce napětí tak po dějové stránce, ale fakt to zachránil jen ten konec, takže tři hvězdičky jen tak tak. 40%

Gran Torino (2008)

Clint jako by si vypadnul z oka o 50 let mladší verzi z filmu Pro hrst dolarů. Jen mu přibylo pár vrásek, ale jinak drsoň jako prase. Jinak od filmu jsem čekla trošku něco jinýho, každopádně scénář vynikající, 2 hodiny utekly jako nic. Jen ten konec mi přišel až zbytečně moc rychlej a nepropracovanej. 81%

Bílá pomsta (2011)

Pointou filmu je určitě hra na lest a léčku, v které figuruje celý národ, ale vůbec jsem si tu hru neužil. Člověk se ztrácí v ději, spousta postav a že ti čínaní jsou fakt stejní, nemluvě o spoustě jmen, které se skládají jen z písmen Čchi. Na velice dobré úrovni jsou bitky jeden na jednoho, zato bitvy armád jsou sice velkolepé, ale toho střihače bych zastřelil. Když už je pohled na krajnu s velikou armádou, tak trvá asi půl vteřiny a hned střih na hlavního hrdinu. Čínské omáčky je víc než dost, ale to hold k šikmooké kinematografii patří. 61%

Velký sen (2011)

Dlouho jsem čekal na to až si řeknu: Toto si 4* zaslouží, a závěr mě přesvědčil. Nesnáším německý filmy, ale toto se sousedům povedlo. Každopádně zajímavé je poznat to, jak v Německu vznikl fotbal. Filmy podle skutečné události prostě můžu. 68%