• Životopisný

Jak balit holky na mejdanech (2017)

Charakteristika: Lopndyn 70.-leta, bizardní punkový svět Obsah:. Středoškolák Enn se seznámí s mimozemskou rebelkou Zan, pochází ze zcela jiné kolonie. Proniká tu svět starého punku a až přihlouplých teenagerů a jiných světů

Hedwig a Angry Inch (2001)

Obsah:. Lehce dívčí chlapec z východního Berlína se dostane na matky pas ven do USA jako žena atd. Atd… celé provázenou hudbou kapely „Angry Inch“ – výsledek nepovedené operace změny pohlaví. Bytí mezi ♀a ♂.Zvláštní závěr, možná jen vysněný. Výroky citáty:  Hodnocení a postřehy: Příběh je fajn hudba není můj styl. Celé jako Aristofanovo vypravování z Platonova Symposionu o hledání druhé poloviny z dříve čtyřrukých lidí.

Králičí nora (2010)

Becca a Howie jsou zničeni smrtí jejích malého syna, kterého srazil dospívající Jason. Howie velice miluje Beccu a chjce začít znovu, ano aled nemá vůli a neví jak, hněvá se, odmítá náboženskjá mentální řešení, Těhotenství sestry jí zprvu ubližuje. Nakonec naleznou s manželem osvobození v jisté akceptující rezignaci, sekulárním řesšení bez iluzí, pragmatické lži –„ někde je paralelní jiný svět, v němž jsem šťastná“

Greta - osamělá žena (2018)

Frances, mladičká, dobromyslná, i přes snahu se vyhnout, dostane se do pasti šílené Grety. Napínavé, ukazuje krásné dívčí přátelství, zranitelnost dobré duše a šílenství někoho, kdo je odtržen

Snídaně na Plutu (2005)

Zvláštní chlapec bez redičů je hledá a přitom se přirozeně chová žensky v jednání i oblékání. Hledá v sobě a pak i v Londýně svoji matku, pohoršuje ty, co berou věci příliš vážně, Je svobodný v tom,v čem mnozí nejsme, strach z rodičů

Přízraky ze snů (1999)

Dávná příšerná událost (opuštění chlapce matkou v době zatopení vsi se 20 let zjevuje ve snech tn chlapec s feminními rysy. Je unesena dcera, Pokus o rekonstrukcí bazální nehody.

Ondine (2009)

Syracuse vyloví dívku, zvláštní. Jeho malá nemocná dcera Awie ji interpretuje jako Silkii, lachtaní ženu, pro níž musí přijít její svět. Syracuse bojuje se svým alkoholním světem, dramatický závěr romantického příběhu o osvobození z mýtu jeho proměněním

Nejsme žádní andělé (1989)

Dva uprchlí trestanci se pokouší dostat z USA do Kanady v hraničním městečku.kde se zapletou do života jak dva kněží v místním kostele a kláštěře. Jeden v něm nakonec i zůstává, druhý odchází žít se ženou a dítětem za hranice

Michael Collins (1996)

MC zemřel ve věku 31 let v osobním i politickém zápase o povahu irského státu, jeho svobodu, přátelstí a lásku. Hromotluk, co jezdil v Dublinu na kole a učil ostatní nasadit život v boji

Mé druhé já (2007)

Posttraumatická proměna. Po brutálním napadení, které sama přežije, zemře ale její snoubenec a v jejím životě zůstane díra, mrtvý k ní nemluví, co má dělat dál. Opatří si zbraň a během pár dnů v obraně zabije pár lidí i nakonec vraha svého snoubence. Cítí ale, že je někdo jiný, že tak činí ne již ona. Policista jí umožní nebýt zatčena a otevřít novou možnost života. Po traumatu žije ve mně někdo jiný. Trauma nemusí vést ke zhroucení, ale k posílení statečnosti a smělosti.