Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Hlas Mira Žbirku som spoznala, ale tvár Paula McCartneyho nie :-D Inak veľká spokojnosť, Piráti v skvelej forme a trochu dojatia k tomu.

Mladý papež (2016) (seriál)

Až keď som si pozrela Sorentinovu filmografiu, uvedomila som si, že som nedávno videla jeho Mladosť, a že na mňa obe diela pôsobili rovnako - uvoľňujúco, uhrančivo až meditatívne (a už počas pozerania Mladého pápeža som si všimla, že v ňom bola v snových sekvenciách použitá rovnaká scéna s mokrým/zatopeným námestím ako v Mladosti). Myšlienkovo je tento seriál asi pre každého o inom, ja som dôkaz, že ho môže pozerať aj zarytý ateista. Vizuálne a scénicky je to neuveriteľná žranica, a ešte to má aj skvelý soundtrack. Herci a kulisy vytvárajú úžasnú autenticitu, všetci boli výborní. Okrem toho už len poznamenám, že podľa toho čo som počula v klipoch z nakrúcania si myslím, že český dabing je hádam lepší než originál :-) Chcela som dať 4*, ale za všetky vymaznané detaily si Mladý pápež zaslúži 5.

Světlo mezi oceány (2016)

Kniha bola (napriek katastrofálnemu slovenskému prekladu) veľmi citlivo napísaná a dojímavá, a to isté sa podarilo filmu.

Zádušní oběť (2017) (TV film)

Páčila sa mi atmosféra, Kňažkova postava a viacero takýchto drobností, ale ako celok to už bolo horšie. A hoci som nebola pripravená na takú realistickú surovosť, aj tú treba oceniť. No iné veci boli zase nedotiahnuté.

Carnivale (2003) (seriál)

Celý čas som si vravela: "toto je starý seriál, spravili 2 sezóny a príbeh sa uzavrie". Všetko k tomu smerovalo. Bola som veľmi sklamaná, keď sa ukázal opak - že je to zase klasický prípad seriálu, ktorý skončil otvorený, lebo sa plánovalo viac, ale už sa niekomu neoplatil. Inak ma naozaj bavil a mrzí ma len ten koniec, v ktorom viacero pušiek nad krbom nevystrelilo, lebo zostali zabudnuté alebo mali vystreliť neskôr a už na to nedošlo. A celkovo bolo finále trochu uponáhľané.

Život (2017)

Presne na niečo takéto som práve mala chuť. Mňamka :-)

Tajný život včel (2008)

Mám rada filmy tohto druhu, o silných ženách a životných drámach. Tajný život včiel nie je taký dobrý ako Vysmážané zelené paradajky alebo Purpurová farba, vo viacerých detailoch je príliš idylický, ale aj tak sa mi páčil.

Útěk do Budína (2002)

Uf, uf. Nevydarené postsynchróny a ťažká nuda. Bavil ma iba Bolek Polívka a to je málo.