Paříž 36 (2008)

Videné na Filmboxe, dabing dobrý, ale kontextu dosť škodí, že piesne neboli preložené titulkami. Majú svoj obsah a zmysel, ktorý sa tým pádom stratil. Najmä v závere filmu, kde aj neviete po francúzsky, môžete len čumieť a domýšľať si.

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Hlas Mira Žbirku som spoznala, ale tvár Paula McCartneyho nie :-D Inak veľká spokojnosť, Piráti v skvelej forme a trochu dojatia k tomu.

Mladý papež (2016) (seriál)

Až keď som si pozrela Sorentinovu filmografiu, uvedomila som si, že som nedávno videla jeho Mladosť, a že na mňa obe diela pôsobili rovnako - uvoľňujúco, uhrančivo až meditatívne (a už počas pozerania Mladého pápeža som si všimla, že v ňom bola v snových sekvenciách použitá rovnaká scéna s mokrým/zatopeným námestím ako v Mladosti). Myšlienkovo je tento seriál asi pre každého o inom, ja som dôkaz, že ho môže pozerať aj zarytý ateista. Vizuálne a scénicky je to neuveriteľná žranica, a ešte to má aj skvelý soundtrack. Herci a kulisy vytvárajú úžasnú autenticitu, všetci boli výborní. Okrem toho už len poznamenám, že podľa toho čo som počula v klipoch z nakrúcania si myslím, že český dabing je hádam lepší než originál :-) Chcela som dať 4*, ale za všetky vymaznané detaily si Mladý pápež zaslúži 5.

Světlo mezi oceány (2016)

Kniha bola (napriek katastrofálnemu slovenskému prekladu) veľmi citlivo napísaná a dojímavá, a to isté sa podarilo filmu.

Zádušní oběť (2017) (TV film)

Páčila sa mi atmosféra, Kňažkova postava a viacero takýchto drobností, ale ako celok to už bolo horšie. A hoci som nebola pripravená na takú realistickú surovosť, aj tú treba oceniť. No iné veci boli zase nedotiahnuté.

Carnivale (2003) (seriál)

Celý čas som si vravela: "toto je starý seriál, spravili 2 sezóny a príbeh sa uzavrie". Všetko k tomu smerovalo. Bola som veľmi sklamaná, keď sa ukázal opak - že je to zase klasický prípad seriálu, ktorý skončil otvorený, lebo sa plánovalo viac, ale už sa niekomu neoplatil. Inak ma naozaj bavil a mrzí ma len ten koniec, v ktorom viacero pušiek nad krbom nevystrelilo, lebo zostali zabudnuté alebo mali vystreliť neskôr a už na to nedošlo. A celkovo bolo finále trochu uponáhľané.

Život (2017)

Presne na niečo takéto som práve mala chuť. Mňamka :-)

Tajný život včel (2008)

Mám rada filmy tohto druhu, o silných ženách a životných drámach. Tajný život včiel nie je taký dobrý ako Vysmážané zelené paradajky alebo Purpurová farba, vo viacerých detailoch je príliš idylický, ale aj tak sa mi páčil.