Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Ja viem, je to len ďalší na chlp vypočítaný romantický doják s multikultúrnym emocionálnym presahom, podopretý tonami generačnej múdrosti. Keby som niečo také dokázala napísať, tiež je z toho bestseller. To vraví rozum. Ale dá sa mu nedať tých 5*, keď vás stejne dostane a vyžmýka?

Karcoolka (2005)

Som na tom veľmi podobne ako mnohí iní hodnotiaci - prevažujú rozpaky a nedobrý pocit, i keď si uvedomujem, že niektoré nápady boli vskutku fajn a bola sranda sledovať ako sa príbeh poskladal. Ale akosi mi nič z toho už neprišlo dosť originálne. Často som sa nudila, priveľa muzikálového spievania ma vždy spoľahlivo rozladí, samotná Karcoolka vo mne žiadne vrelé city nevzbudila a jej babička bola doslova príšerná, ako zjavom tak prejavom.

Tři muži ve člunu a pes (1979) (TV film)

Na môj vkus priveľa spievania, ale aj s ohľadom na rok výroby slušne zvládnutá groteska. Dokonca sa Rusom podarilo celkom trefne vystihnúť plusy klasického britského humoru a Klapkovského štýlu. A tie papierové kulisy Londýna s modelmi autíčok v úvodných titulkoch boli úsmevné :-)

Poločas rozpadu (2007)

Moderná rozprávka o tom, čo všetko môže posrať jeden blbý chlap, keď ho drapne druhá puberta. Jednu vec nechápem - keď Táňa Pauhofová vo všetkých erotických scénach kľudne ukazovala svoje malé prsia, prečo pri tom umeleckom striptíze na vernisáži vymenili jej pomaranče za cudzie silikónové pomelá?

Splice (2009)

Pobavila ma hlavne psychológia postáv - ako boli všetci nejakým spôsobom švihnutí a čo s nimi robil vývoj udalostí. Navonok a pre väčšinu ľudí je to asi nie celkom vydarený sci-fi horôrik, ktorý sa snaží ukázať zo všetkého niečo a opajcovať kdejakú klasiku žánru - ale mne sa páčilo premýšľať nad tým, čo je pod povrchom. Či už to tam tvorcovia dali, alebo som si polovicu domyslela ;-)

Super Mac (2010)

Smiala som sa na parodických narážkach aj na MacGruberovej trápnosti, to však stále neznamená, že ide o vydarenú komédiu. Ako paródia to funguje o niečo lepšie, určite v nej zacítite vôňu rokov 80-tych a 90-tych, smršť originality však nečakajte.

Nový svět (2005)

Navzdory mizernému slovenskému dabingu sa to nakoniec dalo pozerať. Pri tej dĺžke som to zvládla na dvakrát, no do konca filmu som sa nevedela celkom zmieriť s jeho zvláštnym umeleckým poňatím... no oceňujem, že bolo v istom zmysle odvážne netradičné vzhľadom na asi očakávané ambície takéhoto filmu. Celkovo vnímam Nový svet ako film viac atmosférický než dejový.

Jonesovi (2009)

Zaujímavý nápad aj atmosféra, človek mal v prvej polovici filmu naozaj pocit originality. Ten rýchlo vyprchá po úplne klasickom dejovom zvrate a zážitok definitívne pokazí príšerne tuctové romantické vyvrcholenie... ale aj tak som sa celkom príjemne pobavila. Ten fíling zmiešaný zo Stepfordských paničiek a počítačových Sims stál za tú hodinku a pol.

Mexičan (2001)

Julia Roberts (v českom dabingu) ma s tým svojím večným mletím niekedy privádzala do zúfalstva, ale inak som sa príjemne pobavila. Najchutnejší bol James Gandolfini :-)

Kopačky (2008)

Uáááá! To myslíte vážne s tými hodnoteniami a chválami?! Ten film bol dlhší ako týždeň pred výplatou a väčšinu z neho vypĺňala romantická vata v podobe jedného zavýjajúceho lúzra! Mala som chuť ho vyfackať a zmlátiť do modra už po desiatich minútach - a oni ma tou jeho idiociou týrali ďalšie dve hodiny. Deň pred týmto sme si pozreli Get him to the Greek, čo je vlastne spin off komickej postavičky Aldousa Snowa a veruže aj za 3* to bolo raz také zábavné ako táto romantická zlátanina, kde sú všetci hlavní hrdinovia hlúpi pokrytci. Niekedy som schopná aj slabšej komédii veľa odpustiť pre kvalitné popkultúrne narážky alebo niekoľko božsky vtipných scén - ale TOTO nie!!! Tento film by museli od začiatku celý prekopať, aby som mu dala milosť. Poslednou záchranou pred jednou hviezdičkou bol úplný záver - ktorý sa už ako často používaný "prekvapivý" opak klišé sám stáva klišé - nicméně mohol zapôsobiť lepšie, keby mal tento film o 20 minút dementného balastu a zbytočných postáv menej!!!