Mortal Kombat: Legacy (2011) (seriál)

Pořád to vypadá dobře, i když Rebirth se mi líbil mnohem víc. Tady se mi nejvíc líbili úvodní díly a nejvíc jsem trpěl u Kitany. Ty závěrečné díly už mě tolik nepřesvědčily. Uvidíme co bude se bude dít dál a jak dopadne případný film. Nevypadá to s ním úplně špatně. Když se podaří poskládat taková jména jako Michael Jai White nebo Lateef Crowder. Nebránil bych se přidání třeba Scotta Adkinse.

Prasátko a jeho velký příběh (2003)

Jedna z nejlepších postaviček má svůj vlastní příběh. A dobrej, pár krátkých příběhů se mi líbilo. To je pohádka jak má být. Jsem naprosto spokojenej. Kouzelná atmosféra ze Stokorcového lesa na mě funguje.

Maturiťák (2011)

No a co, že je to odhadnutelný a klišovitý? Aspoň tam na sebe nezvrací a všechny vtipy se netýkají erekce, jak je u teenage komedií špatným zvykem. Dokonce tady byla i jedna hodně vtipná scéna. No a co, že je to Disney, když se na to dá koukat. Nehledně na to, že Aimee se mi líbila i ve Friday Night Lights. A i hudební doprovod mi taky přišel dobrej. Jsem dokonce i v pokušení dát tomu ještě hvězdičku navíc, protože bych to zařadil i k lehkému nadprůměru.

Pařba v Bangkoku (2011)

Nic nového pod sluncem, a protože jsem nebyl odvařenej ani z prvního dílu, tak z tohohle to pujde ještě hůř. Zach Galifianakis se na černou listinu zapisuje opravdu výrazným písmem, vadí mi, že hraje pořád dokola jen takový idioty. Nechápu, že zrovna tahle sérii má takovej úspěch.

Městečko Haven (2010) (seriál)

1. série Jsem v pokušení dát tomuto seriálu plný počet, ale jelikož jsem si přečetl, že se chystá druhá série, tak s tím ještě chvilku počkám. Moje hodnocení je na nějakých 85 %. Audrey Parker je sympatačka, a i další postavy jsou příjemné na sledování. Trochu mi to zpočátku připomíná Fringe, hlavně díky tomu tajemnu, i když je to něco úplně jiného. Městečko Haven je příjemně proklaté a tajemné. Může se tady stát úplně všechno. Nesmím zapomenout na výbornou hudbu. Já budu netrpělivě čekat na druhou sérii a doufám, že se jí dočkám. Byla by škoda přijít o tak dobrý seriál. (hrozilo zrušení). *** 2. série Druhá série se veze na stejné vlně jako ta první, takže u mě dobrý. Hlavním bodem není ani tak Audrey jako spíš Duke, kterého se nařešíme rozhodně nejvíc. Problemový jsou pořád zajímavý a baví mě a těším se i na třetí sérii, ale už by to chtělo trochu víc se zabývat tou stěžejní linkou. Zatím nastává pouhé kupení otázek, doufám, že budou zodpovězeny. A taky navíc potěšilo hostování Jasona "Brandona" Priestleye. *** 3. série Ve třetí sérii dochází k naprosté přestavbě seriálu, ubývá epizodnost a plným tempem se vydáváme za hlavním cílem - rozluštit tajemství Stodoly. Ten drive, který seriál ke konci získává je skvělý. Není to sice 100%, ale i tak je to jeden z nejlepších sci-fi seriálů. Duke, Audrey a Nathan se definitivně zapisují na listinu mých oblíbenců. A nemůžu se dočkat, až zjistím, co nás čeká v sérii s pořadovým číslem čtyři. *** 4. série I čtvrtá série začala velice zajímavě a v podobném duchu se nesla až do svého finále, které jak už tak bývá zvykem přineslo cliffhanger. Noví postavy u mě zafungovaly, ať už šlo o Williama (Colin Ferguson) nebo o Jennifer (Emma Lahana), a nebylo pro mě těžké si je svým způsobem oblíbit. Jsem rád, že dočkáme i další série, protože kvalitních sci-fi seriálů není nikdy dost. Jen tak dál! *** 5. série Závěrečná pátá řada vlastně vydala za série dvě, počtem epizod i rozložením vysílání. Každopádně však přinesla uspokojivé zakončení této problémové jízdy, na kterou se bude vzpomínat v dobrém. Audrey, Nathan, Duke a vlastně celý Haven mi za těch pět let přirostli k srdci a říkal jsem si, že loučit se bude těžko. Na druhou stranu se však říká, že končit se má v nejlepším a lhali bysme si, kdybychom tvrdili, že kvalita nešla dolů. Naštěstí to však nebyl žádný drastický propad a já se až do konce týden co týden těšil na to, co tohle městečko v Maine ještě skrývá.

Šéfové na zabití (2011)

Překvapivě dobře jsem se u téhle komedie pobavil. Hlavní trojice mi sice moc nebrala, o to víc mě bavila trojice šéfů. Na těch bylo vidět jak si ty role užívají. A taky Jamie Foxx. Sice se to nevyhlo pár vtipům, které byly za hranicí, ale většinou to šlo. Po dlouhé době nějaká americká komedie, která se vyhoupla do nadprůměru, i když ne o moc. Sudeikis se zapisuje mezi ty co nemám rád.

Captain America: První Avenger (2011)

Z těžkého průměru to vytahuje hlavně hláškující Tommy Lee Jones. Evans se mi dřív zamlouval, ale teď se mi s každou další rolí líbí míň a míň. A Hugo Weaving má asi problém vystupovat ve filmu se svojí tváří. Jinak film jako takový je prostě lehce nadprůměrný akčňák na vypnutí hlavy a odpočinutí. Škoda, že mu kvůli zrychlenému přesunu do Avengers usekli možnost dalšího pokračování za dob studené války.

Jana Eyrová (2011)

Jsem absolutně nedotčen knihou a proto mi tenhle anglický historický velkofilm zůstane asi navždy záhadou. Pro mě je totiž až přiliš chaotický. Nevim co se kdy děje, jaká uplynula doba nebo proč se postavy chovaj tak jak se chovaj. Nejvíc mě vadí ty časový skoky. Po takové té technické stránce, kterou všichni vychvalujou, nemám co vytknout. Problém mám s příběhem a pravděpodobně to bude hlavně tím, že v předloze je všechno dobře vysvětlené a tady na to jdeme tak trochu hrr. Co si týče postav, tak ani tam nemam problém s obsazení. Všichni hrajou dobře, spíš jen vůbec nedokážu těm postavám odhadnout věk. Byl starší Rochester nebo Rivers? Třeba to někdy (po přečtení knihy - což v dohledné době neplánuju) docením

Yes Man (2008)

Jim Carrey už je možná trošku za zenitem, nicméně podobné komedie mu docela jdou. Škoda jen, že se tady střídají povedené scény s těmi nedobrými ba nechutnými a špatnými (cokoliv se sousedkou). Bradley Cooper těsně předtím než z něj Pařba udělala hvězdu a i Zooey pobavila. Nemyslel jsem si, že bych si to chtěl pustit znovu, ale když to šlo v tv, tak jsem se tomu nebránil. Takže verdikt? Průměrné? ANO! (Nechce se mi tomu věřit, ale po dalším promítání a po zamilování si Zooey Deschanel, to přeci jen ještě zvednu)

Konspirátor (2010)

Konverzační drama ze soudní síně aneb co dělat, když jsou všichni proti vám. Mladý právník, zpočátku presvědčený o vině se proti své vůli ujímá případu a za každou cenu se snaží ukázat na předpojatost soudců a nespravedlnost soudního procesu. V celé své nahotě se ukazuje jak funguje "spravedlnost" a jak jsou zaručena práva každého člověka. Jen ty vousy u McAvoye mi přišly směšný a Robin Wright vypadala hrozně. Tohle se Redfordovi podařilo