FlashForward - Vzpomínka na budoucnost (2009) (seriál)

Seriál, který svým pilotem rozhodně zaujal. Bavil mě hned od začátku, po dvojdílu v půlce začal nabírat ty správný obrátky. Přicházel zvrat za zvratem, chvilkama jsem opravdu nevěděl čemu věřit a čemu ne. A to mě na tom bavilo. Rozhodně jsem to nedokázal prokouknout. Navíc to hraní s časem, co by, kdyby. To je oblíbená složka, kterou vždy rád uvítám. Konec serie, a vlastně i seriálu byl jasně hraný tak, aby mohl mít pokračování. Přesto se mi líbil. Od První serie Prison Breaku mě nic tak neupoutalo.. K dokonalosti něco chybělo, za mě 85%

Beetlejuice (1988)

Na tenhle film mám vzpomínku už z dětství. Tenkrát mě naši nenechali dokoukat. Pak jsem na to zapomněl. Pár let čekal, teď asi po roce co se mi válel na disku jsem se na něj konečně podíval. Bavilo mě to, hlavně role Michaela Keatona byla skvěla a navíc Winona byla pěkná, kam se to z ní vypařilo? A že je to od Burtona, kterého nemám moc v oblibě jsem dokázal překousnout.

Californication (2007) (seriál)

Tenhle seriál se dostal do mody, protože frčí týpci, co jsou nekonvenční. Na mě je tenhle humor občas dost náročnej, myslím si, že je až zbytečně ujetej a perverzní. Vim, že se to líbí, ale můj největší favorit to není. Nechápu jaké kouzlo má Hank Moody, že mu každá vleze do postele. První série vypadala na slušných 80 %, jediný co mě vadilo bylo, že nepřišel žádný trest za tu ukradenou knížku. Druhá série mi už nepřišla taková a proto bych jí ohodnotil 70 %. Přišla mi nijaká, navíc mi chyběl nějakej pořádnej konec. Třetí série byla podle mě zatím to nejlepší, ale i tak bych jí ohodnotil 85%. Konečně finále, na tohle jsem čekal od první série, konečně satisfakce. Čtvrtá série je taková víc lidská, chytá jinej směr a je taková zvláštní, svým způsobem úplně jiná než předtím. Hank Moody má vkus, protože ta herečka Sasha Bingham. No a za to 80 % Pátá série jakoby opouštěla původní myšlenku Hanka coby neuvěřitelného prasáka, co ohne to co se hýbá. a začíná se soustředit na rodinnou linku. Runklovi lze závidět jedině Lizzie, protože jinak je to hrozně tragická postavička. To on ale byl vždycky. No a dělat takovéhle závěry je teď prostě v módě, tak uvidíme co na nás vykoukne v závěrečné šesté. 70 % Šestá série nakonec nebyla poslední, ještě se dočkáme pokračování. Vtipy nechybí, hlavně tragikomická postavička Charlieho boduje (GayAgent). Tentokrát vlastně mapujeme život jedný Rockstar a jedný můzy. Poprvé od Lost jsem zase někde viděl Maggie Grace, je pěkná, ale Addison Timlin případně Camilu Luddington nepřebila. 70 %. Závěrečná sedmá série byla pravděpodobně to nejslabší co nám Hank za dobu své existence nabídnul. Jeho nově nalezený syn Levon je postava, která by potřebovala pořádně nakopat, protože facka by mu jistě nestačila. Všechno jednou končí a i Californication, poslední zástupce Showtime z dob, kdy jsem ho objevil. Na Hanka si pravděpodobně občas vzpomenu, ale na tuhle sérii se budu snažit zapomenout. 60 %

Fontána (2006)

Na tomhle filmu bylo skvělé to, jak byl zpracován. Vizuální část, efekty - to byla paráda. Dalším velice dobrým bodem byla hudba, ta byla taky skvělá. Hugh Jackman si mě taky získal. Problém jsem měl u příběhů, docela jsem se ztrácel. Bylo tam toho na mě moc, hlavně ze začátku, pak už jsem se jakžtakž našel.

Smrt přichází v bílém (2003)

Ježiš, tak tohle bylo hodně divný. Takové kvantum hlášek jsem už dlouho neslyšel a to ani v komedii. Je fakt, že první část byla ta vtipná a ta druhá teprve měla bejt ta strašidelná. Atmosféra sice gradovala, ale čekal jsem mnohem lepší pointu. Takhle jsem vlastně odhadnul "teorii" toho co se děje. Marcott - o tom jsem přemýšlel celou dobu, a takhle slabě.. To mě zklamalo, přesto to je byl průměrný zážitek s pár lepšíma momentama. Bát se toho rozhodně dá, ale zažil jsem i "příjemnější kousky". Vypněte hned jak začnou titulky, jinak vám to všechno zkazí druhý konec

Predátoři (2010)

Ne, že by mě to zklamalo, jen jsem z toho nebyl nadšenej. Brody film táhnul, podle mě to zvládal. Celkově obsazení byl mix jako vždy. Musí to být kosmopolitní. Nevim proč. Predatoři nevytahli nic jiného, nového. Odkazy na jedničku byly, ale podle mě to byla průměrná záležitost. Doktor mě trochu překvapil, ale poslední fight byl jasnej

Expendables: Postradatelní (2010)

Stallone ve stylu 80tek. Pro mě to byla dobrá akce, která naplnila očekávání, ale nepřekonala ho. Jet-li a Statham spolu už asi ve třetim akčňáku. Parádní scénka v kostele s Arniem a Brucem. Konec byla opravdu ultimátní vybíjená ve stylu Komanda. Dolph Lundgren opět ve formě. Myslim, že JCVD a Seagal si musí trhat vlasy, že se v tom neukázali. Líbilo se mi to a to je hlavní.

Já, padouch (2010)

Na tenhle film jsem šel s očekáváním, že to nebude lepší než Toy Story 3. Ale co jiného může popsat mé nadšení z tohoto díla než to, že jsem se za celý film nepodíval na hodinky, ba jsem se ani jednou nenapil, abych se od toho nevyrušoval. Postava Grua byla perfektní, ale ještě mnohem víc mi učarovala skupina jeho žlutých pomocníčků. Já chci taky svého Mimoně doma. Aspoň jednoho. Spousta vtipů, které mě bavili. Krásná pohádková atmosféra s moralizací na konci. NIcméně na konci jsem si řekl, že už si nejsem jistej tím, že Toy Story bylo nejlepší animák tohoto roku. Já, Padouch totiž dokázalo minimálně nasazenou laťku srovnat.... P.S. Vyplatí se počkat na scénky po konci filmu

Město žen (2009) (seriál)

Tenhle seriál stojí za to. Sice má pomalejší rozjezd, občas je tam i slabší díl, ale i tak se na to velice dobře kouká. Navíc tenhle seriál má vládkyni Monicu - teda vlastně Jules. Celková sestava seriálu je opravdu povedená. Jules, její exmanžel Bobby, přítel Grayson a syn Travis. Parádní je i druhá rodinka, manželé Andy a Ellie a taky kamarádka "fazolka" Laurie. Opravdu jsem si tyhle postavy oblíbil a už se těším na další sérii. Závěrečnej díl série byl skvělej. *** Druhá série mě přesvědčila, že není co řešit a seriál se řadí do TOPky. Ale nekoukejte na to s dabingem, opravdu ubližuje a bolí. Po dvou sériích 90% *** Třetí sezona nad sebou měla hrozbu zrušení, naštěstí to po ní skončilo jen přesunem na jinou stanici. I přesto, je třeba říct, že byla o něco slabší než ty předchozí. Hodně se snažila zachránit neortodoxní svatba na závěr. A právě plány svatby se staly nosníkem této série. Přesto pořád dobrý a budu sledovat dál. *** Přesun na TBS seriálu ani trochu neuškodil a čtvrtá i následně pátá série mě pořád hodně baví. Seriál je skvělou oddychovkou, na kterou rád čekám a vždy pobaví. I když mi pořád přijde vztah Laurie a Travis šíleně nesourodý, tak doufám, že TBS prodlouží seriál i pro šestou sérii a já u něj budu moct další rok relaxovat. Skvěle pobavilo Přátelské hostování Matthewa Perryho. *** Šestá série dopředu věděla, že bude tou poslední a tak bylo očekáváno jediné. Parádní zakončení. A to bylo seriálu dopřáno, ostatně to Lawrence umí opravdu skvěle (Rozloučení s M.J.Foxem ve Spin City nebo závěr 8. série Scrubs to potvrzují). Parta byla sice od začátku série o jednoho člena slabší, ale Bobby se vrátil alespoň v tom skvělém finále. Krásná nostalgie. U seriálu jsem se skvěle bavil a vím, že se u něj jednou budu bavit znovu a rád.

Kožené slunce (2002) (TV film)

Kéž by nějak takhle vypadal i ten současnej seriál běžící na nově. Já se paradně bavil, opravdu se ukázalo jak se ten fotbal může dělat v menších týmech. Vesnická atmosféra byla parádní a Pivoj byl krásným prototypem rozhodčího pískajícího nižší soutěže.