Zpívání v dešti (1952)

Snad prvně se mi stalo, že jsem koukal na jednu z "klasik" a líbila se mi. Mívám problém s koukáním na starší filmy. A většinou mi přijdou přeceňovaný. U tohohle jsem si to myslel taky, přistupoval jsem tak k němu, ale překavapil mě. I když to podle mě není úplně jasný plný počet, tak jsem mu trošku přidal. Nejlepší byla taneční vystoupení, dlouhá a na jeden záběr. To se mi líbilo...

Invaze (2005) (seriál)

Pro mě jsou to slabší 4 hvězdičky. Seriál se opravdu pomalu rozjíždí. Poslední díly sice nabírají obrátky, ale neni to úplně ono. Je to spíš takový rodinný drama, než sci-fi. Těch pár světýlek ve vodě moc neděsí. Spoustu zachraňuje Fichter, ale i ostatní mu zdatně sekundují. Za zmínku stojí Dziena, Sheridan a Labine. Moje hodnocení 75% čekal jsem od toho trochu víc.

Sociální síť (2010)

Strašně rychle mě to vtáhlo do děje, a díky tomu jakým fenoménem je facebook mě to i hodně zajímalo. Výkony byli opravdu skvělý. Eisenberg, Garfield, Timberlake a Mara - ti mě zaujali a upoutali. Moc dobře se na to kouká a myslim, že to opravdu je trefnej film.

Red (2010)

Ze všech letošních akčních filmů je tenhle pro ně nejlepší. Ani na chvilku neztrácí tempo. Bruce je skvělej, sice to není tak dobrá postava jako v Poslednm skautovi nebo Smrtonosné pasti, ale i tak je Frank sympaťák. Navíc má velice schopné přihrávače, ale i protihráče. Vtipů je dost a většinou jsou povedený. Pár chybiček a nedostatků odpustím a tím pádem jsem na tomhle hodnocení. Je čas pořídit si prase!

Jak vycvičit draka (2010)

Tak a je to jasný. Rok 2010 je opravdu rokem animovaných filmů. Poté co jsem se vrátil okuzlen z Toy Story, pobaven z Já, padouch, tak konečně vyšlo dvd Jak si vycvičit draka. To byla taková paráda, dráček Bezzubka byl k sežrání. Z poslední animovaných filmů mám nutnost mít doma nějakou postavičku. Opravdu další skvěle udělanej film. Ano děj je předvídatelnej, ale já jsem ochotnej mu to odpustit. Vrátil jsem se o několiik let zpátky a zavzpomínal jsem si jak jsem den co den mastil Spyra na PS1. Absolutní spokojenost. Chci domů draka!!

True Blood: Pravá krev (2008) (seriál)

Začínám mít pocit že Ameriku už dokáže uchvátit jen seriál, kde je hodně erotiky. Tak to bych k upírů nebyl úplně spravedlivej. Samozřejmě, že to není jediná věc, která se líbí. Mě třeba první serie zaujala. Docela sympatický obsazení. Příběh taky zajímavej. můj verdikt je 75%, jsem zvědav, kam se budu posouvat, až se podívat na další díly. Jedno však je jasný už teď - u mě vede v soutěži o nejodpornější znělku (obraz ne zvuk), nebo intro k seriálu, řikejme tomu jak chceme. Druhá série byla o poznání slabší. Celkově se mi nelíbilo zapletení téhle serie. Vytrácí se upíři, přichází na řadu jiné stvůry (Menáda). Hodnocení se dostává na 60 %, rozhodně hned nebudu koukat dál na třetí serii.

Moje levá noha (1989)

Film to byl rozhodně zajímavý, nominace na oskara zasloužené. Vítězství Daniela Day-Lewise oprávněné. Musim uznat, že na filmy s touhle tématikou se mi dívá špatně. Neni mi to uplně příjemné sledovat. Líbilo se mi to, jak se ke svému synovi chovala matka, a sourozenci. Nejvíc mě oslovila scéna, jak hráli fotbal - top bylo něco neskutečnýho. Je to prostě silný skutečný příběh, se skvělými hereckými výkony.

FlashForward - Vzpomínka na budoucnost (2009) (seriál)

Seriál, který svým pilotem rozhodně zaujal. Bavil mě hned od začátku, po dvojdílu v půlce začal nabírat ty správný obrátky. Přicházel zvrat za zvratem, chvilkama jsem opravdu nevěděl čemu věřit a čemu ne. A to mě na tom bavilo. Rozhodně jsem to nedokázal prokouknout. Navíc to hraní s časem, co by, kdyby. To je oblíbená složka, kterou vždy rád uvítám. Konec serie, a vlastně i seriálu byl jasně hraný tak, aby mohl mít pokračování. Přesto se mi líbil. Od První serie Prison Breaku mě nic tak neupoutalo.. K dokonalosti něco chybělo, za mě 85%

Beetlejuice (1988)

Na tenhle film mám vzpomínku už z dětství. Tenkrát mě naši nenechali dokoukat. Pak jsem na to zapomněl. Pár let čekal, teď asi po roce co se mi válel na disku jsem se na něj konečně podíval. Bavilo mě to, hlavně role Michaela Keatona byla skvěla a navíc Winona byla pěkná, kam se to z ní vypařilo? A že je to od Burtona, kterého nemám moc v oblibě jsem dokázal překousnout.

Californication (2007) (seriál)

Tenhle seriál se dostal do mody, protože frčí týpci, co jsou nekonvenční. Na mě je tenhle humor občas dost náročnej, myslím si, že je až zbytečně ujetej a perverzní. Vim, že se to líbí, ale můj největší favorit to není. Nechápu jaké kouzlo má Hank Moody, že mu každá vleze do postele. První série vypadala na slušných 80 %, jediný co mě vadilo bylo, že nepřišel žádný trest za tu ukradenou knížku. Druhá série mi už nepřišla taková a proto bych jí ohodnotil 70 %. Přišla mi nijaká, navíc mi chyběl nějakej pořádnej konec. Třetí série byla podle mě zatím to nejlepší, ale i tak bych jí ohodnotil 85%. Konečně finále, na tohle jsem čekal od první série, konečně satisfakce. Čtvrtá série je taková víc lidská, chytá jinej směr a je taková zvláštní, svým způsobem úplně jiná než předtím. Hank Moody má vkus, protože ta herečka Sasha Bingham. No a za to 80 % Pátá série jakoby opouštěla původní myšlenku Hanka coby neuvěřitelného prasáka, co ohne to co se hýbá. a začíná se soustředit na rodinnou linku. Runklovi lze závidět jedině Lizzie, protože jinak je to hrozně tragická postavička. To on ale byl vždycky. No a dělat takovéhle závěry je teď prostě v módě, tak uvidíme co na nás vykoukne v závěrečné šesté. 70 % Šestá série nakonec nebyla poslední, ještě se dočkáme pokračování. Vtipy nechybí, hlavně tragikomická postavička Charlieho boduje (GayAgent). Tentokrát vlastně mapujeme život jedný Rockstar a jedný můzy. Poprvé od Lost jsem zase někde viděl Maggie Grace, je pěkná, ale Addison Timlin případně Camilu Luddington nepřebila. 70 %. Závěrečná sedmá série byla pravděpodobně to nejslabší co nám Hank za dobu své existence nabídnul. Jeho nově nalezený syn Levon je postava, která by potřebovala pořádně nakopat, protože facka by mu jistě nestačila. Všechno jednou končí a i Californication, poslední zástupce Showtime z dob, kdy jsem ho objevil. Na Hanka si pravděpodobně občas vzpomenu, ale na tuhle sérii se budu snažit zapomenout. 60 %