Konec přehlídky (2012) (seriál)

K této minisérii mě samozřejmě přivedlo jméno Benedicta Cumberbatche. Popravdě řečeno tahle minisérie na mě zapůsobila opravdu zvláštně. Atmosféra celého příběhu je zvláštní a postavy se nechovají tak, jak by se dalo předpokládat. Dokonce se nechovají ani tak jak by chtěly. Samozřejmě nejvýraznější je to u Tietjense a jeho ženy Sylvie. Navíc jsem rozhodně neodhadnul závěr a čekal jsem něco "většího". Herci jsou super, nejen Benedict, který mě přilákal, ale i jeho žena Rebecca Hall a mladá sufražetka Adelaide Clemens. Kromě toho, kostýmy, Anglie a válka - to jsou všechno plusy, které určitě musím zmínit. Škoda jen té zvláštní atmosféry, která mi úplně nesedla. 70 %

Hvězdy nám nepřály (2014)

Zase jeden z hitů, o kterých se v jednu chvíli mluvilo a psalo snad všude. Nejen o filmu, ale spíš o knize. Ale na film se docela dobře kouká, i přesto, že jde o příběh dvou nemocných a zamilovaných a je jasné, že to dřív nebo později skončí a skončí to slzavým údolím. Jen právě ten konec se docela táhl a v závěru to prostě nezafungovalo tak, jak jsem čekal. Na tohle téma mám radši 50/50. Shailene Woodley má docela pěkně nakopnutou kariéru, takže jsem zvědav, kde se jí dočkáme příště.

Jak vycvičit draka 2 (2014)

Jednička se mi asi líbila o něco víc, přesto mě bavil i tenhle příběh. Možná je to tím, že vyprchalo původní nadšení, nebo tím, že příběh objevování je zajímavější než zachraňování. Přesto vtipné situace a draci chovající se jako jiná zvířata mě prostě baví. Animace je úžasná a já se opět jen a pouze utvrdil v tom, že takovýho dráčka bych si rád pořídil domů a když to nepůjde, tak si alespoň budu muset zavzpomínat u Spyra. Jsem spokojenej, takovéhle animáky mě prostě baví...

Don Jon (2013)

Tenhle film mě překvapil a po dlouhé době je to film, o kterém nevím, co si myslet. Hlavní hrdina a jeho životní styl je mi vzdálený až to není hezké, takže si k němu nedokážu vytvořit žádný vztah. I přesto, že některá moudra, která zde padnou dokážou člověka překvapit svou nekompromisní pravdivostí. Mě asi nejvíc pobavil krátký film (Tatum-Hathaway). Joseph Gordon-Levitt je sympaťák (ne tak moc v téhle roli), Scarlett je nádherná (to však nepřebije fakt, že je tady její postava nepříjemná) a fakt, že nejlepší ženou je Julianne Moore mi hlava nebere. Jsem rozpolcen, takže hodnotím průměrně. (Student Agency - Říjen 2014)

Sousedi (2014)

Nejhorší na tom je, že to je přesně ten film, kdy jsme to nejlepší viděli už v traileru. Ten mě totiž docela navnadil a říkal jsem, že asi přežiju i Rogena a jeho humusáckej humor, jenže. To je právě ta ingredience, kterou se tady dochucuje až moc často a nikdy z toho tak nebude víc než průměrnej film... Ale Rose Byrne se docela povedla. (Student Agency - Říjen 2014)

X-Men: Budoucí minulost (2014)

X-Meni a další film z této série mě opět nezklamali a odvedli tak svůj standardní nadprůměr. Avšak úplně do nebes je vychvalovat nebudu. Mezi nejpovedenější části řadím běh v kuchyni a "smrt" Storm (ano, Halle Berry pořád nemůžu vystát). Povedlo se i přiobsazení Tyriona do role největšího "záporáka" z lidské strany. Určitě jsem zvědav i na to, co bude následovat... (Student Agency - Říjen 2014)

Pod jednou střechou (2010)

Žádný zázrak, ale naštěstí taky žádný velký průšvih. Jen asi nikdy nepochopím, co ty chlapi vidí na Katherine Heigl. Protože ona (a hlavně drtivá většina jejích postav) jakmile začne jednat a mluvit, tak ji byť jen s polovinou mozku musíte poslat do háje. Zase tak krásná není... Příběh byl předvídatelný, jak to taky mohl dopadnout, že? Na zkrácení času to ale poměrně fungovalo. (Student Agency - Říjen 2014)

Jack a obři (2013)

Tahle pohádka mě příjemně překvapila a docela se mi zalíbila. Těžko říct, jestli tomu pomohl právě pohádková příběh nebo snad fajnové obsazení, ale prostě to fungovalo. Hlavní dvojice mi byla sympatická, takže nebylo těžké jim přát vysněný happyend a stejně tak pobavilo několik dalších herců ve vedlejších rolích (např. Ewan McGregor). Obři taky byli správně hnusní a jejich útok na hrad patřil mezi to nejpovedenější z filmu. (Student Agency - říjen 2014)

Hairspray (2007)

Žádný zázrak, od kterého jsem však ani nic nečekal. Nebo jsem naopak čekal, že to bude ještě o poznání horší. Někteří herci si svojí roli očividně užívali a to nakonec pomohlo mému průměrnému hodnocení. Písničky docela fajn a na zabavení cesty během jízdy to docela fungovalo. I když je těžko vymažu z hlavy Travoltu tancujícího s Walkenem. (Student Agency - říjen 2014)

Muž z oceli (2013)

Superman se u mě nikdy netěšil příliš velké oblibě, na to je totiž moc super. A bohužel ani tento nový restart ságy o tomhle chlapíkovi z Kryptonu mě nijak neuchvátil. Upřímně řečeno, díky tomu, že tam bylo hodně vysvětlování, tak jsem se v to klidně mohl ztratit a už nikdy nenajít. Občas mi to přišlo dost chaotické a přeskakující z místa na místo, jinak akce byla sice fajn a bylo jí i dost, jenže zrovna právě k Supermanovi mi tohle ničení moc nesedí. Nepomohla ani jindy sympatická Amy Adams. Po všech stránkách průměr. (Student Agency - říjen 2014)