• Krátkometrážní

Velký bazar (1973)

Mám rád staré francúzske komédie. No tituly, v ktorých sa objavovala štvorica mladíkov, čo si hovorili Les Charlots, sa mi nikdy nijak zvlášť nepáčili. Skôr naopak. Ich humor, ich vzhľad a celkovo ten ich štýl mi je cudzí. Nedokážem sa pri tom baviť. Vôbec sa mi to ich tajtrlíkovanie nezdalo vtipné. Snáď jedinou výnimkou je film "Veľký bazár" (Le grand bazar), ktorý natočil režisér Claude Zidi v roku 1973. Pokus Bažantov o záchranu malého živnostníka pred tým, aby ho zomlela neúprosná kapitalistická mašinéria veľkého obchodného reťazca, bola vcelku zábavná misia. ***

Krokodýl Dundee 2 (1988)

Michael J. Krokodíl Dundee, buranský dobrodruh z Austrálie, ktorý sa zhodou okolností ocitol v New Yorku, sa mi nikdy nepozdával. Ani v druhom pokračovaní (Krokodíl Dundee 2), keď sa so svojou americkou družkou Sue vrátil späť do svojho rodiska, si u mňa svoju reputáciu nevylepšil. Stále mi na tom niečo vadilo. A nie je to len preto, že herec Paul Hogan je hodne nesympatický kolohnát, ale aj celková atmosféra, či ak chcete aura, či feeling, tejto dobrodružnej, akčnej komédie mi je proti srsti. Ani neviem poriadne napísať prečo, ale skrátka je to tak. Nepáčilo sa mi to. Nesadlo mi to. **

Ramones: It's Alive 1974-1996, The (2007)

Ramones je moja najobľúbenejšia hudobná skupina, moja srdcovka, na ktorú nedám dopustiť. Ich piesne ma už dlhé roky sprevádzajú životom. Počúvam ich či som veselý alebo či som smutný. Počúvam ich, keď sa mi darí a aj keď sa to občas na mňa všetko valí. Ramones proste milujem. Takže dokument "Ramones: It's Alive 1974 - 1996", ktorý v roku 2007 dal dokopy režisér George Seminara, mi urobil obrovskú radosť. Sledovať štyri hodiny chronologický vývoj ich kariéry mi bolo nesmierným potešením. Som presvedčený o tom, že každý kto má aspoň spolovice tak rád Ramones ako ja, si tento snímok určite užije a patrične ocení. *****

Ozzy Osbourne: No More Tears (1991) (hudební videoklip)

Pieseň "No More Tears" je v poradí piata skladba zo šiesteho radového, štúdiového albumu amerického heavy metalového speváka Ozzy Osbourneho. Album nesie rovnaký názov ako tento song. Vyšiel sedemnásteho septembra roku 1991 pod značkou vydavateľstva Epic Records. Ku titulu "No More Tears" bol vyprodukovaný oficiálny videoklip. Ja osobne som si ho hodne obľúbil. Tvorbu Ozzyho Osbourneho z tohto obdobia považujem za vrchol jeho sólovej kariéry. Vtedy bol plný energie a kreativity. Vtedy bol Ozzy v životnej forme. Jasným dôkazom tohto môjho tvrdenia je aj tento klip, ktorý bol natočený v roku 1991. ****

Sanitka - Epizoda 11 (1984) (epizoda)

Režisér Jiří Adamec natočil v roku 1984 na základe scenára Jiřího Hubača dramatický seriál zo zdravotníckeho prostredia, ktorý sa volal "Sanitka". Je zložený z jedenástich na seba nadväzujúcich častí. Každá z nich mala zhruba hodinovú minutáž. V tomto projekte sa objavilo mnoho známych českých hercov. Posledná, záverečná epizóda zachytáva dramatické okamžiky záchrany životov pasiažierov, ktorí prežili haváriu veľkého dopravného lietadla. Príbeh tejto časti je inšpirovaný skutočnou leteckou nehodou, ku ktorej došlo tridsiateho októbra roku 1975 v pražskom Suchdole. Táto tragédia si vyžiadala sedemdesiat deväť životov. Vďaka rýchlej a profesionálnej pomoci záchranných zložiek prežilo štyridsať jeden ľudí. ***

Sanitka - Epizoda 1 (1984) (epizoda)

Režisér Jiří Adamec natočil v roku 1984 na základe scenára Jiřího Hubača dramatický seriál zo zdravotníckeho prostredia, ktorý sa volal "Sanitka". Je zložený z jedenástich na seba nadväzujúcich častí. Každá z nich mala zhruba hodinovú minutáž. V tomto projekte sa objavilo mnoho známych českých hercov. V prvej, úvodnej epizóde, v pilotnom diely sa diváci zoznámia so sympatickým, mladým doktorom Vojtěchom Janderom, ktorý po hádke so svojim nadriadeným odchádza z chirurgickej kliniky a následne nastupuje na miesto lekára v pražskej záchrannej službe. **

Sanitka - Epizoda 7 (1984) (epizoda)

Režisér Jiří Adamec natočil v roku 1984 na základe scenára Jiřího Hubača dramatický seriál zo zdravotníckeho prostredia, ktorý sa volal "Sanitka". Je zložený z jedenástich na seba nadväzujúcich častí. Každá z nich mala zhruba hodinovú minutáž. V tomto projekte sa objavilo mnoho známych českých hercov. Epizóda s poradovým číslom sedem má silný politický podtext. Ide o to, že doktor Jandera a doktor Mádr sú vyslaní na svetový lekársky kongres do Kodane. Doktor Mádr však zanevrie na svoju socialistickú vlasť a rozhodne sa emigrovať do kapitalistického Dánska. **

Sanitka - Epizoda 9 (1984) (epizoda)

Režisér Jiří Adamec natočil v roku 1984 na základe scenára Jiřího Hubača dramatický seriál zo zdravotníckeho prostredia, ktorý sa volal "Sanitka". Je zložený z jedenástich na seba nadväzujúcich častí. Každá z nich mala zhruba hodinovú minutáž. V tomto projekte sa objavilo mnoho známych českých hercov. Jednou z nezabudnuteľných častí je epizóda s poradovým číslom deväť. Dominuje jej zápletka z cigánskej svatby, kde sa navzájom pobodalo množstvo našich indo-európskych spoluobčanov. Cigáni sa doklali nožmi a chceli to ututlať. Natočiť niečo podobné dnes by bolo politicky nekorektné. Fanatická liberálna cenzúra by to určite nedopustila. ***

Josefine Mutzenbacher - Wie sie wirklich war: 6. Teil (1984)

Prestarnutý nemecký pornografický film "Josefine Mutzenbacher - wie sie wirklich war: 6. Teil" zachytáva erotické dobrodružstvá večne nadržanej mrdny Josefíny. Josefína Mutzenbacherová by najradšej zo všetkého len súložila. Nič iné ju nezaujíma. Neustále túži po tom, aby ju niekto poriadne šukal do jej nenásitnej kundy. Keď nie je možný pohlavný styk, tak potrebuje tvrdého vtáka aspoň do ruky alebo ešte lepšie do huby. Kde sa objaví táto nymfomanka, tam nastanú nespútané orgie a spermie lietajú na všetky strany. Toto je orgazmické vyvrcholenie tejto legenárnej porno série. **

Josefine Mutzenbacher - wie sie heute wär: 5. Teil (1983)

Prestarnutý západo nemecký pornografický film "Josefine Mutzenbacher - wie sie wirklich war: 5. Teil" zachytáva erotické dobrodružstvá večne nadržanej mrdny Josefíny. Josefína Mutzenbacherová by najradšej zo všetkého len súložila. Nič iné ju nezaujíma. Neustále túži po tom, aby ju niekto poriadne šukal do jej nenásitnej kundy. Keď nie je možný pohlavný styk, tak potrebuje tvrdého vtáka aspoň do ruky alebo ešte lepšie do huby. Kde sa objaví táto zvrhlá nymfomanka, tam nastanú nespútané orgie a spermie lietajú na všetky strany. Josefína je poriadne kurvisko. **