Pálava - Štístko (2022) (epizoda)

Tak si říkám... zkusím, dám si u telky sklenku bílého a zavzpomínám na dovču na Pálavě a třeba se i trochu pobavím. No, nejlepší na tom byla ta moje sklenička vína. Zábava nebyla na skladě, postavy bez kapky zajímavosti, příběh plitce trapný.

Dům na samotě (2022) (TV film)

Do široka roztažený příběh, s přehršlem postav a nijak zajímavě (ne)výrazným týmem detektivů. V knize to mohlo docela dobře fungovat (neznám). V tv filmu to na mne působilo ve stylu 'vidět a zapomenout'. Herecká sestava však byla zajímavá. 50%

Osada (2021) (seriál)

Povedené barvité postavičky s kvalitním hereckým obsazením. Humor je chytrý, ale je třeba si ho všimnout a pochopit do hloubky neb se dá klidně přehlédnout a sklouznout k nudě. Když však něco, tak je to perla, žádný kýč. Škoda, že se neperlilo častěji. (Tak nějak jsem měl přehnané očekávání zábavy jako v seriálu Čtvrtá hvězda). Pohodový seriál, od kterého jsem však v žánru komedie čekal přece jen větší útok na bránici. Asi na mě leze deprese...

Vaření se Soukupem (2021) (pořad) odpad!

Zcela náhodou jsem při brouzdání po televizních kanálech narazil na tento kulinářský pořad. No, co na to říci? Jasná ukázka rozdílu mezi profesionálním provedení pořadu o vaření a plácání se rukama s bramborovou kaší někým, kdo se cpe do všeho, pokouší se moderovat všechno, a ani si nepřipraví propriety. Hrozný amatérismus. Jako tragikomedie to však stojí za doporučení. A svým zvráceným způsobem je ten Soukup obdivuhodný. A hlavně se nezapomene sám pochválit.

Hra na oliheň (2021) (seriál)

Masivní propagací jsem se nechal chytit a pustil se do sledování tohoto seriálu. A ejhle, není to taková slabomyslná jednoduchá vyvražďovačka typu Battle Royale, ale seriál s poutavým, komplexnějším a komplikovanějším příběhem, co mne pořádně vtáhl do děje... až jsem to nakonec shlédl celé během jednoho dne! Uff :-) Povedené! 90% PS: V originále - v korejštině, která sice působí místy až dětinsky afektovaně a uječeně, je to přece jen znatelně lepší, procítěnější než v anglickém dabingu.

Amadeus (1984)

Dlouho, předlouho trvalo, než jsem se odhodlal na tento film podívat. Z filmů, co jsou oceněny Oscarem, někdy bývám trochu skeptický, že to bude velkou část filozofické nudné tlachání. Byl jsem však velmi mile překvapen. Film je poutavý i napínavý jak detektivka, mozartova hudba se mi líbí (ale na takto specificky zaměřeném koncertu jsme nikdy nebyl), perfektní výprava a kostýmy, a v neposlední řadě český dabing v té nejlepší kvalitě. Skvostné filmové dílo! 100% (viděl jsem: 1x cz dabing, 10/2021)

Spáči (1996)

Výborné herecké obsazení, tři příběhy v jednom dramatu. (viděl jsem: 2x cz)

Primární cíl (2018)

Roztahaný film se superpadouchem, který působí jako "myši snězte si mne". Celkově to ani průměru nedosahuje.

Boží mlýny - Provaz (2021) (epizoda)

Dle upoutávky to vypadalo na neotřele zajímavou, humorem našlápnutou, komedii. Zklamání se dostavilo, když se ukázalo, že většinu těch nejvtipnějších scén vystříleli již v upoutávce a tolik slibované zábavy tu nebylo. Po dvaceti minutách dokonce mí spoludiváci opustili obývák, že je to nebaví. Řešení případu trochu překombinované a závěrečné "boží mlýny" příliš snadno a naivně rychle vyřešené. Herci jsou charizmatičtí, tak jsem zvědav na další díly. Nyní slabý průměr, 2,5* 50%