Důkaz (2005)

Nikdy som neveril, že to napíšem, ale Mat Damon je lepší.

Divoši (2012)

Nefunguje ani snaha získať si mladého diváka, ani fanúšika kvalitného filmu. Táto zlátanina neprináša nič nové, nad čím by som sa čo i len na sekundu zamyslel, alebo čím by som sa pokochal. Pôsobí to, ako by Salmu platili hodinovou mzdou a jej herecký potenciál vložili do jej výstrihu a ofinky. Nemám slov, som sklamaný a zároveň rád, že som na tom nebol v kine.

Antikrist (2009)

Ak chce režisér povedať svojou tvorbou viac, ako len : "Hej, mám kopu prachov a pol tony TNT pred expiráciou, nenatočíme nejaký kinohit?", môže to dopadnúť aj ako Antikrist. Výsledné hodnotenie tohto filmu môže dosť zavádzať. Film je to totiž kvalitný, ale určený pre menšinu. Práve pri takomto súboji záujmov bude najviac ľudí sklamaných, čo im to csfd odporučila. Veru, Expendables to nie sú...

Bylo, nebylo (2011) (seriál)

Druhá séria trochu podráža nohy tej prvej a tak znižujem hodnotenie. Dokonca mi cestovanie medzi svetmi pripomínajú skôr Legend of the Seeker, pretože lacnejšia výprava bola zdochýňajúcim koňom už v prvej sérii. Škoda.

American Horror Story - Murder House (2011) (série)

Je to len 1. séria vs 2. séria. Žiadna iná konkurencia nejestvuje! Tá tretia je len slabým odvarom jej predchodcov, ktorú som dopozeral s čiastočným odporom.

Maturita duchů (2012)

Geniálne nápady! Všetky americké teen komédie s grc-onan-fekal tematikou sa majú čo učiť!

MR 73 (2008)

Keď rozpočet nepustí a nemôžeme si dovoliť Jeana Rena, zaplaťme si niekoho, kto ho zahrá. Okrem toho, celý vizuál pôsobí nemecko-rakúsky a veru nie tak ďaleko od Komisára Rexa. Na celý príbeh by stačila stopáž o 40min kratšia. Vlastne, ako jedna časť Komisára Rexa...

Bídníci (2012)

Veru, boli chvíle, kedy som mal veľké nutkanie z kina odísť a to hlavne prvá štvrťhodinka. Ťažko sa mi definovali melódie piesní, skôr mi pripomínali veľkonočné pašie a pôsobili smiešne. Prvá sólovka (Hathaway v prístave) ale zmenila môj názor, konečne som začal šípiť, že sa niečo bude konať aj po umeleckej stránke. Začal som chápať aj zámery režiséra, skĺbiť divadelný zážitok s prachmi, ktoré vložil do výpravy. A výsledok sa mi fakt začínal veľmi páčiť. Niekoľko veľmi kvalitných herecko-speváckych výkonov vo mne naozaj prebudilo emócie, čo je podstatné. Nemám preto za zlé ľuďom, ktorí dali nižšie hodnotenie. Niekto len hudbu počúva, iný počuje, niekto film pozerá, iný vidí. Nie každý chápe výrazové prostriedky v hudbe. Aj mne sa páčia olejomaľby, ale emočne sú pre mňa nemé. Po hudobnej a emočnej stránke niečo podobné už zažívam len pri muzikály Jesus Christ Superstar. Znovu som si to pozrel na DVD a svoje hodnotenie zvyšujem na 6 hviezd!

Živí mrtví (2010) (seriál)

Po ôsmej sérii znižujem hodnotenie. Veľmi zle sa na to pozerá a ešte horšie sa počúvajú dialógy. Všetko tu už raz bolo. Len dilemu či zabíjať alebo nezabíjať dostane iná postava. Začína to vyzerať tak, že si scenáristi pri každej scéne hádžu kockou ako pri Dunegons and Dragons. Už žiadna z postáv nie je to čo bola, väčšinou sa vykreslí presne opačne, ale takým otravným a nudným spôsobom, že ma nič nemotivuje pozerať ďalšiu časť.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Ja si asi budem musieť počkať na 2D verziu na domácom kine. To, čo som videl včera, mi totiž pripomínalo staré Slovenské rozprávky a to hlavne prvá polovina filmu. Tridé rozmerom totiž Hobbit stráca to, čo LOTR robí kultom a to je fantasy atmosféra. Scenár, dialógy, réžia, to všetko niekedy hraničilo s gýčom. V kine som dávno nezažil podobné sklamanie a bavil som sa viac aj na Narnii.