Černý jestřáb sestřelen (2001)

Chápem toľko obdivovanú genialitu, ktorú tu všetci popisujú, ale ani spolu s posolstvom zbytočnej vojny nedokáže poraziť nudu, ktorá ovládne druhú polovinu filmu. Škoda.

Kasandřin sen (2007)

Od začiatku do konca nabraný jeden kurz, ktorý si loď drží a robí film dejovo plytkým. Hľbku mu dáva rozmer morálky, svedomia a citov.

Serenity (2005)

Skvelá, hoci smutná bodka na záver jednej ságy. Nechcem ten pocit, po jej skončení nazývať prázdnotou, ale skôr sklamaním. Fanúšikovia chcú viac, Hollywood krúti hlavou - "nie"... kde je problém?

Pacifik (2010) (seriál)

Vôbec nemám chuť seriál dopozerať. Vizuálne je to síce krásne, ale to je asi tak všetko, čo nám seriál ponúka. Tvári sa, že nám ponúka akciu, ale v skutočnosti dáva iba pár zábleskov zbraní v tme a neprehľadnú trmu-vrmu, tvári sa, že ponúka drámu, ale postavy sú tak cudzie, že s nimi neprežívam vôbec nič, okrem tropickej hančky. Možno v kritike prižmúrim oči pri tej štipke romantiky, ktorá možno trochu funguje.

Firefly (2002) (seriál)

Musela to byť trochu chorá hlava, čo splodila tento mix westernu a sci-fi. Našťastie sú ale sympatie k postavám také silné, že túto zvrátenosť zatláčajú do kúta. Nie však pod koberec, ale na poličku, do vitríny, ako unikátny kúsok a ste radi, že ho máte. Väčšina dielov má taký zaujímavý príbeh, aký nestihnú vyrozprávať ani filmy s trojnásobnou stopážou.

Na doživotí (2007) (seriál)

Päť hviezd nedávam len preto, lebo sa cítim hrozne oklamaný... kde bola Reesová v posledných častiach? a kde je druhá séria? Je to ako keby som ako dieťa našiel skrytú hračku ešte pred Vianocami a nakoniec ju nedostanem. Nebodaj by som bol ja ten zlý?

Souboj Titánů (2010)

V kine to bol rozhodne vizuálny zážitok. Možno aj vďaka tomu, že som od filmu nič nečakal a teraz ho nechcem porovnávať s jeho predlohou. Starý film dal kinematografii mnoho a v tom ho nikto neprekoná, ale nový je vizuálne predsa len lepšie oblečený.

Zábavný park (2009)

Len pre Boha nečakajte od tohto filmu komédiu. Tú si väčšina z nás predstavuje úplne inak. Rozmýšľam, či som sa vôbec zasmial, alebo aspoň pousmial. Jedným okom dnu, a druhým von. Hrala tu ale Bela zo súmraku. Nie, nie herečka Kristen Stewart, ale samotná Bela. Spoznal som ju. Tvárila sa presne tak isto,.. vyzerala presne tak isto... žiadne nové gestá, či výrazy. To bude Bela.

Královna ročníku (2007)

Nechcem klamať, že je to originálne, vlastne je to dosť falzifikát, našťastie ale nie jedného filmu, ale viacerých. Preto som sa aj príjemne zasmial.

Terminator Salvation (2009)

Hudba a zvuky sú krásne nasiaknuté inšpiráciou z transformerov, čo je ale iba dobre, pretože umocňuje u diváka pocit, že ich protivník je nezničiteľný. Páči sa mi krok späť k lepšiemu a zároveň krok vpred k novému. Hlavné je, že ten nepominul práve ten pocit nezničiteľnosti súpera tak, ako to bolo napr. vo votrelcoch.