Jako Mike (2002)

Je to sice taková blbost, ale zabavila mně. Navíc film je téměř celý o basketballu a to je sport, který já uznávám. Během filmu jsme měli možnost vidět pár hráčů, kteří se uplatnili v NBA, například Allen Iverson a nebo Vince Carter. A aby toho nebylo málo, tak zde byli krátce i Slum Dunk Contests, což je taky výborná záležitost. A určitě bych se měl zmínit o songu Party Up od cool rappera, co si říká DMX. Příběh filmu je sice slabší, ale je to snad určeno především dětem, takže si myslím, že můžu přimhouřit jedno oko, a nebo radši obě!! Rapová hvězda Lil'Bow Wow je šílený opičák, ale zahrál svou roli celkem slušně a je vidět, že nějaké ty skills ohledně basketballu tam má. Docela slušné byli i jeho písničky, které ve filmu zazněli. Průměrná komedie!

Mariňák (2005)

V pořadí již třetí film od skvělého režiséra Sama Mendese (nebo to byli zatím jen náhody?) a je to vážně bomba!!! Natočit válečný film jde několika způsoby. A tento je natočen tak, že je to cool film! Žádné krvavé scény jako třeba Zachraňte vojína Ryana atd. Žádné fylozofování jako v Tenké červené linii. Žadná velkolepá akce jako třeba Pearl Harbor. Prostě Mariňák je Mariňák. Originální film, který se jen tak nevidí. Chytne Vás a už Vás nepustí. Od první minuty, až do poslední minuty mně tento film bavil. Protože je to pohodově a zábavně natočeno. V tomto filmu neexistuje žádné hluché místo, které byste nejradši přetočili na nějakou jinou část. Každá část Mariňáka je dobrá. Ať už jde o trénink, nebo o pobyt v poušti a nebo snad závěrečnou akci dvou sniperu, která se obejde bez výstřelu. Všechno je výborné!! Občas zahraje nějaka písnička, která je velmi stará, ale má šmrnc! Jake Gyllenhaal je borec, jenž se ještě pořádně předvede, protože tenhle mladík jednoznačně má talent. Nejlepší byl ale Jamie Foxx, na tohoto černošského herce hned po Washingtonovi nedám dopustit. A tato role mu velmi sedla. A počet hvězdiček? Plný počet!!!

Okno do dvora (1954)

Alfred Hitchcock byl génius, je a bude pro mně vždy tím člověkem, který dokázal natočit film, jak by to nikdo jiný nedokázal! Už jen tento film to dokazuje. Celý film se odehrává jen v dvoubytovém bytě, kde hlavní hrdina má zlomenou nohu, tak nemá co dělat, a proto šmíruje sousedy. Sousedi dělají opravdu zajímavé věci a je dobré vidět, jak každý je jiný. Ovšem z jednoho se vyklube vrah. Hlavní hrdina povolá do akce svou přítelkyni, pečovatlku a svého přítele, který je detektiv. A to všechno v roce 1954. Naprosto geniální!!! James Stewart, ačkoliv jen sedí, tak podává výborný výkon, zejména mně přesvědčil, když hrál strach. Jenže je tu problém! Samozřejmně jistá dávka napětí tu je. Ale od začátku víme, kdo je oním vrahem a jak se vše bude dál vyvíjet. Nedočkáme se žádných strašidelných scén, jako například v Psychu, kde byli třeba i nějaké ty scény u kterých jsem se lekl! A právě proto dávám 4*!!!

Divoké vlny (2007)

Animovaný filmy nemusí pocházet z Pixar studia a nebo z Walt Disneyeho studia, aby byla skvělá animace. Jenže aby film měl nějaký skvělý a zároveň zábavný příběh, tak na to už ty dvě zmíněná studia potřebujeme. Divoké vlny jsou toho příkladem. Tvůrcům se sice podařila prvotřídní animace, ale s příběhem poněkud pokulhávají. Surfování považuji za opravdové umění a krásný sport, který je i nebezpečný, avšak když ho někdo (např. Kelly Slater) umí, tak je to nádherná podíváná. Tímto si tento film u mně jednozačně silně šplhl a to i přes to, že hlavními surfaři jsou tučňáci. Ovšem, to že to bylo natočeno z více než poloviny domumentarně, tak je právě to, co se mi nelíbilo. Navíc vtipných scén je ve filmu velmi málo. A já jsem se snad ani jednou nezasmál. Vhodně byli vybrány hlasy pro animované hrdiny. 3* a víc určitě ne!

Říše hraček (2007)

Nevím co to mělo být za pokus. Jestli to měl být pokus o vytvoření něčeho pobného, co by se mohlo rovnat Karlíkovi a továrně na čokoládu. A nebo jestli šlo o to, natočit rodinnou komedii, která má dětského diváka pobavit a možná i dospělého. Ne, ani jeden z pokusů nevyšel! O Karlíkovi nemůže být vůbec řeč. A komedie? Vždyť komedie nás má bavit, abychom měli úsměv na tváři a pokud možno se smáli nahlas. Jenže tady se nic takového neděje. Hračkařství je sice hezky uděláno a hračky jsou hezké, jak jsou jakoby živé. Ale to nestačí. Jediné velké plus má délka filmu, protože cca 90 minut nudy je přijatelné, než aby to šlo třeba dvě hodiny. Dustin Hoffman je ve své roli nic moc a myslím, že nemá takovéto filmy zapotřebí. Natalie Portman je půvabná, a s kratkými vlasy ji to velmi sluší. O jejím výkonu bych polemizoval. Pokud možno Říši hraček nikdy více!!!

Neznámý svůdce (2007)

Jako celkem dobrý film. Hodně zajímavý scénář s chatováním, čemuž i já jsem před pár lety propadnul a musím říct, že jde o dobrou zábavu. A šoupnout to do filmu byl výborný nápad a docela se z toho vyklubal solidní thriller. Ovšem všechno zkazí konec. Já chápu, že se tvůrci snažili za každou cenu nás šokovat. Ale nepodařilo se jim to. A že to bude tak nějak jsem očekával. A takové to tahání za nos, že nejdříve za to může ten, a pak ten a pak ta, to je fakt ubohý. Halle Berry a Bruce Willis jsou kvalitní herci, a jejich výkony jsou vždy výborné. Ale v tomto filmu pro mně byl jednoznačně Giovanni Ribisi, který přehrál všechny herce, co se ve filmu vyskytli. Škoda toho konce jinak bych uvažoval i o 4*. Jedná se opravdu o originálni thriller a dobrý thrilleer. Dobrá rovná se 3, takže 3*!

Záhada Blair Witch 2 (2000)

Jasně jednička vydělala s rozpočtem 25 tisíc dolarů přes 240 milionů, takže proč to nezopakovat tím, že natočíme dvojku. Režisér Joe Berlinger se do toho pustil a docela to podělal. Hlavním problémem tohoto veškerého snažení je dementní scénář. Zatímco v jedničce jsem se koukali na lidi, který točili dokument, tak ve dvojce koukáme na lidi, kteří ztravili noc u nějakého domu , pak ses vrátějí do nějaké chýše, kde se na to všechno koukají. A pak to přijde! Nuda, rádoby horor a záhady. A právě záhady mně donutilli koukat, protože jsem byl zvědavý, o co tam jde a jak to dopadne. No a udělal bych snad lépe, kdybych to vypnul. Protože to závěrečné rozuzlení bylo fakt dementní. Ale pořád si myslím, že jde o větší zábavu, než byla jednička.

Nový svět (2005)

Dlouhých 7 let jsme museli čekat, co z režiséra Terrence Malicka, který režíroval výbornou Tenkou červenou linii vypadne. To čekání se asi mělo vyplatit!? Jenže v mém případě se vůbec nevyplatilo. Ne že bych byl vyloženě zklamaný. Ale rozhodně mně Nový svět ani nenadchl, tak jak jsem si představoval, že by mohl!! Nuda! Jedna velká nudná záležitost! Ano, krásná krajina. Ano krásný příběh. A ano krásná hudba od Jamese Hornera, i když Zimmer je Zimmer!!! Jenže nuda se koná! A nezachraňuje to ani ta jedna akcička, kdy domorodci útočí. A bohužel to nezachraňuje ani docela hvězdé obsazení v čele s mými oblíbenci Colinem Farrellem, Christianem Balem a v menší roli se vyskytl i David Thewlis. Výkony taky nic moc! Určitě jsem rád, že jsem to viděl, ale nevím jestli to chci ještě někdy vidět!

Něco na té Mary je (1998)

Haleluja!!! Konečně jsem se k této komedii dostal, jelikož mi tak nějak stále proklouzávala mezi prsty a nechával jsem si ji ujít! Čekal jsem obyčejnou romantickou komedii, která bude vyhaslá a nepřinese nic nového. Tato komedie mi možná tak přinesla skvělou zábavu a to po celých téměř 120 minut. Velká řada vtipných scén a jedna nechutná! Scéna se psem, no to jsem dlouho rozdejchával, opravdu jsem se smál nahlas! Občas jsem se dočkal nějaké té hlášky. Hlavně ve scéně se stopařem. Páradní herecké obsazení. Já osobně Cameron Diaz moc nemusím a navíc mi přijde docela ošklivá. V tomto filmu jí to ale neuvěřitelně sluší!! Ben Stiller zahrál jednu ze svých rolích, kdy představuje smolaře! Výborný a zábavný byl i Matt Dillon. Jedna z nejlepších romantických komedií, co jsem kdy viděl!!!

30 dní dlouhá noc (2007)

Jak mně před pár lety děsila Carpenterova Věc, tak stejně mně děsil i tento film! Nejspíš to bude tím prostředím zasněžené krajiny plus tma. A v té tmě se ukrývalo něco, o čemž nemám páru, co to mohlo být. Asi upíři. Ale tak nehorázně cool, že i upíři z Bladea se můžou jít zahrabat. Ten hlavní v obleku, ten neměl chybu. 30 dní tma! Výborný nápad, originální nápad a pokud se to dobře zabalí, tak se jedná o skvělou zábavu. Atmosféra je opravdu znamenitá a dala by se krájet. Už od samého začátku na mně dýchla a držela mně v nejistotě. Tohle se Davidu Sladeovi opravdu povedlo. Naposledy jsem se bál vážně snad jen u Věci. Nejlepší ovšem je, že tento film je naprosto nepředvídatelný. Konec jsem tedy opravdu nečekal. Počítal jsem s tím, že se najde nějaky hrdina, který ty upíry vymlatí a použije na ně karate! Ne, nic takového se nekonalo a to bylo právě to skvělé. Sympaťák Josh Hartnett je frajer a výborně i hraje. V současné době bych ho zařadil mezi nejlepší mladé herce. 30 dní dlouhá noc je fakt nářez!!!