Šmoulové (2011)

Stoprocentní guilty pleassure! Kdo by neznal Šmouly? Šmoulové jsou určitě kultem a fenoménem. To že autoři přišly s večerním filmem byl skvělý nápad a výborný tah, jak z nás diváků dostat co nejvíce peněz, protože děti Šmouly milují a věřim, že v některých rodinách se na Šmouly šlo i vícekrát. Dokonce i já ve svém věku jsem se bavil královsky. Příběh je skvělý a některé kousky těch malých modrých mrňousů jsou velice vtipné. S určitou nadsázkou by se dalo říct, že jde o "šmoulí avatar". Herecké obsazení mi však lezlo na nervy. Ne že by Neil Patrick Harris byl špatný herec, ale mám ho zaškatulkovaného jako Barneyho Stinsona ze seriálu Jak jsem poznal vaší matku. A to je prostě špatně! Vůbec se mi na tuto roli nehodil. Ovšem Gargamel v podání Hanka Azaria neměl chybu! Šmoulové si zaslouží 4*, protože až se budu nudit, nebo bude deštivý den a já nebudu mít co dělat, tak po nich s chutí sahnu. Těším se na druhý díl!

Loupež po italsku (2003)

Původní Italian Job z roku 1969 jsem neměl tu čest vidět. Myslím si, že při zdejším hodnocení původního filmu a tohoto nebude až tak velký rozdíl. Samozřejmě se na něj někdy podívám. Cinema byla velmi přísná, protože 40% je strašně málo. Loupež po Italsku se nese v duchu Dannyho parťáku s tím rozdílem, že pro mě osobně je tento snímek mnohem zábavnější a bez nějakého hluchého místa. Od začátku do konce nonstop akce se slušnou dávkou humoru. Závěr filmu s Mini Cooperama je luxusní záležitost, až jsem měl chuť si auto jít někam obstarat, sednout do něj a vlítnout do metra v Praze. Perfektní! Herecké obsazení je třešnička na dortu! Wahlberg je skvělý. Norton v roli padoucha, jenž nemá své nápady je také dobrý. Dále Green, Statham, Sutherland, Def a krásná Theron. To se jen tak nevidí. Je až iritující jaké režisérské výkyvy má F. Gary Gray. Jednou nahoře (Vyjednavač) a jednou dole (Osamělý mstitel). Dokola se opakující koloběh. Chtělo by to druhý díl této zábavné a chytré loupeže.

Válka gangů (1999)

The Corruptor asi nebude český překlad Válka gangů a to je problém tohoto snímku. Čekal jsem nějakou cool záležitost, kde budou „fuckin‘ niggaz“, řetězy na krku atd. Místo toho jsem dostal rutinní policejní film o korupci. Něco málo akčních scén se zde našlo. Ovšem příběhové Válka gangů nic moc nenabídla. Role Marka Wahlberga je skvělá a překvapivá. Jeho výkon je rovněž dobrý. Yun-Fat Chow je bezpochyby kvalitní herec. Zde mi ale vadil. Např. scéna na toaletách, kdy dělá hluboký výdech a nádech, tak mi lezl neskutečně na nervy! Alespoň, že hudba je cool. Čekal jsem něco víc a bohužel za to může český překlad. Jednou za rok, nebo dva se na to rád podívám. Průměrný film.

Tulák z širých plání (1973)

Westerny jsem nikdy nijak zvlášť nevyhledával. Čím jsem starší, tak tím se mi tento žánr začíná více a více zamlouvat. Faktem je, že westerny s Eastwoodem a od Sergia Leona považuji za povinnost vidět. Opravdu pomalu měním názor na westerny a začínám v tom vidět jisté zalíbení. Tulák z širých plání je pro mě naprosto netypickým westernem, než jsem doposud viděl. Především díky závěrečné pointe a drsnosti. V jakém westernu jsem měl možnost vidět tak drsný nástup hlavního hrdina a zároveň trošku i zmetka? Zabití tří frajerů plus znásilnění ženy. Takový začátek jsem zatím vážně neviděl. Zbytek filmu je už normálně zaběhnutá rutina. Hlášky, střílení, whiskey a doutníky. Závěr filmu jsem nečekal! Proto ta pointa mi přijde geniální. Sice chvilku mi trvalo, než mi to došlo ale nakonec "lepší později, než nikdy". Clint Eastwood nezklamal jako herec a ani jako režisér (na to že druhý režijní počit tak bezvadně zvládnuté). Rád se na to někdy podívám znovu.

Zrození Planety opic (2011)

O Zrození Planety opic jsem šlyšel až krátce před uvedním do kin. Samotný trailer jsem viděl dokonce až asi týden po premiéře. Všude jsem četl, jak jde o vyjímečný film. A ano, je to skvělý film. Z nenapádného snímku se stala perfektně natočená záležitost. Rozjezd je takový pomalý. Jen kecy (sice k věci) a občas nějaká menší akce. Na rozjezd já kašlu a z vysoka! Protože to co se odehrávalo v poslední půl hodině, byl dobrý adrenalin. Pochod opic přes město. První slova. Velice působivé. Vadili mi jen dvě věci. První je stopáž. Dost krátké. Dal bych si to třeba i ve dvou hodinové verzi. Dvě hodiny by bylo tak akorát. A další věc je závěr filmu! Nejradši bych, aby na to navazoval díl druhý, který pokud vznikne, tak si chvíli počkám a to čekání mě možná zabije. Chci vědět, co je dál, co se stane s naší planetou. Toto se stane málokdy. A já doufá, že pokračování vznikne a bude brzo! Překvapení roku!!!

Noci s nepřítelem (1991)

Musím se přiznat, že tento snímek jsem po dvaceti letech jeho vzniku viděl teprve teď. Je mi líto, že jsem ho vždycky v televizi přehlížel a nevěnoval mu žádnou pozornost. Přeci jen Julia Roberts v thrilleru? Velmi jsem se spletl. Julia Roberts v jednom z nejlepších thrillerů, který jsem za poslední dobu viděl. Příběh je poměrně prostý a přesto skvělý. Především jeho perfektní promyšlenost je skvělá. Hudba od Jerryho Goldsmitha je opravdu působivá. Některé scény (v nemocnic, závěrečná "prohlídka" bytu) byli tak napínavé, že jsem téměř nedýchal. Patrick Bergin? Šla z něho docela hrůza. Vykulené oči a žádné mrkání plus ten odporný knírek). Jediné, co to dělí od 5 hvězdiček je, že konec je prostě (viz. Die Hard) blbost. Musím začít koukat na filmy, které jsem opomíjel. Kdybych každý vypadal jako Noci s nepřítelem, tak bych nadšen.

Expendables: Postradatelní (2010)

Akční náser!! Přesně takhle má vypadat akční film. Vynikající pocta žánru. Akce je až na půdu a pokud žádná akce zrovna není, tak herci střílejí jednu hlášku za druhou. Sylvester Stallone dokázal nemožné. Dokázal natočit film ve kterém se sejdou skoro všechny (ať už současné, nebo ex akční hvězdy). Rovněž dokázal i nemožné ve svém úctyhodném věku. Příběh je jasně béčkový, ale koho to zajímá, když se na plátně sešli hvězdy jako je Stallone, Statham, Li, Lungren, Roberts, Couture, Austin, Crews a Rourke?! Myslím, že nikoho!!! Scéna ve které se sejde Stallone, Willis a Schwarzenegger je luxusní, až legendární. Bitka mezi Lim a Lungrenem je také super! Akční scény jsou přehnané, čili přesně tak jako to má u takovéhoto filmu vypadat. Jen je škoda, že se zde neobjevili další hvězdy, které kývli až na druhé pokračování. Hlavně mi šlo o Van Damme. Viděno už čtyřikrát a stále to neomrzelo! Těším se na druhý díl, i když s jistými obavami, co z toho bude. Snad doufám, že to dopadne alespoň stejně jako první díl!

Dr. Dre: I Need a Doctor (2011) (hudební videoklip)

Jeden z mála hip hopových klipů, kde rádoby gangstři nepředvádějí své děvky, kolik pěnez mají a luxusní drahá auta. Tento song je napsán od srdce. Popisuje dlouhotrvající přátelství mezi Eminem a Dr. Dre. Eminemovu vděčnosti vůči Dr. Dreovi, který ho objevil. Text je vyjímečný! Na hip hopovou scénu naprosto geniální. Nikdo nikoho "nefakuje". Klip je špičkový. A to co ze sebe udělal Dr. Dre za kulturistu, je až úctyhodné, když vemu, co byl za chudinku tzv. "lajnu". Přátelství Eminemovi a Dr. Dre přeju. Jen doufám, že ani jeden z nich nedopadne jako třeba Proof (viz. D12)!! I told the World one day I would pay it back. Say it on tape, and lay it, record it. So that one day I could play it back. But I don't even know if I would leave it when I'm saying that. Ya'll start to creep in, everyday its so grey and black. Hope I just need a ray of that. Cause no one see's my vision when I play it for em. They just say its wack. Thye don't know what dope is And I don't know if I was awake or asleep. When I wrote this all I know is you came to me when I was at my lowest.. You picked me up, breeding life in me. I owe my life to you. Before the life of me, I dont see why you dont see like I do. But it just dawned on me you lost a son. See this light in you, it's dark. let me turn on the lights and brigthen me and lighten you. I dont think you realise what you mean to me. Not the slightest clue, cause me and you were like a crew. I was like your sidekick. You gonna either wanna fight me when I get off this fucking mic or you gonna hug me But I'm not an option, theres nothing else I can do cause...

Nezastavitelný (2010)

Scottovi a Washingtonovi se asi zalíbili vláčky, když se do nich pustili již po druhé! A funguje to skvěle, ale Nezastavitelný na mě zapůsobil mnohem lépe než Únos vlaku 123. Proč tento snímek ale nebyl v kinech u nás? Odpověď je jednoduchá. Lehce to zavánělo televizním filmem. Dokázal bych si to představit jako film ve středu od dvaceti hodin na Nově. Ale zvučná jména jsou zvučná jména. Film je velmi vydařený. Devadesáti minovát jízda, která má poněkud pomalý rozjezd. Ovšem vyvrcholení v posledních dvaceti minutách je kule rvoucí. Nehorázná dávka adrenalinu. Perfektní závěr, i když lehce přehnané to je. Nevadí! Zábava je jak má být. Ani jsem se nenudil. Mladý Chris Pine je zde ale hlavní hvězdou. Denzel Washington toho zde moc nepředvádí. Hudba od Williamse už mě moc nebere. Přijde mi to vše stále dokola se opakující. Ano je to příjemné na poslech, ale že bych vyhledávál soundtrack? To ne! Je fakt škoda, že to u nás nebylo v kinech. Klidně bych na to šel!

Critters (1986)

Jsou celkem dva druhy příšerek. Jedny přišly v roce 1984 a další v roce 1986. Ti z roku 1984 si říkají Gremlins a ti druzí z roku 1986 si říkají Critters. Pro mě za mě, ať si řikaj jak chtějí, ale pro mě je to na jedno brdo. Příšerky se samozřejmě liší v několika věcech (jedni se dotknout vody a množí se, druzí vystřelují jedovaté bodáky). I když Gremlins byli ve své době hit, tak já věřím, že i kopírující Critters museli být velkým hitem. Zatímco Gremlins byli takovou pohádkou pro dospělé. Působili na mě spíše jako komedie. A Critters jsou docela i strašidelní a především ukazují slušnou dávku krve, což k tomu druhu filmu pásne. Takže pro mě jsou Critters o něco málo lepší než Gremlins. Stopáž filmu je také dobrá. Hodina a dvacet minut, bez hluchých míst. Stále se něco děje. Příjemně to uteklo. Třešničkou na dortu pro mě byl malý a skvěle hrající Scott Grimes (Malarkey z Band of Brothers). S chutí jdu na druhý díl.