Smyslná orchidej (1989)

Že prý: "From the people who brought you 9 1/2 weeks!". Nevím, ale Smyslná orchidej se nemůže vůbec rovnat filmu 9 a půl týdne. Já osobně ani netuším, proč dávám ty tři hvězdičky. Příběh mě nijak neoslovil. Jedna pasáž (konkrétně ta karnevalová, kde lidi tančili) trvala asi 4 minuty a mě to přišlo jak půl hodiny a moc jsem si přál, aby to konečně skončilo. Jedno se musí uznat, koukal jsem na to a nic mě nemohlo vyrušit, protože jsem do toho byl naprosto zvědavý, co se bude dít dál. Čekal jsem a čekání se nakonec moc nevyplatilo. Vše vyústilo v jednu velkou soulož mezi hlavními postavami. Jenže, který film tohle dokáže, aby měl hodinu a čtyřicet minut a já jsem ho nerušeně pozoroval? Moc jich není. Erotické scény a že jich moc teda nebylo, tak byli docela slabší. Opět porovnání s 9 a půl týdne, kde to mělo grády. Tady je to spíš nuda! Herecké obsazení mě až tak nesedlo. Carré Otis je krásná, talent má taky. Ale Mickey Rourke to byla katastrofa! Přepálený od slunce a s velkou vrstvou make-upu! HNUS! Jeho výkon mě taky neoslovil. Průměrný film, který určitě stojí za zhlédnutí.

Ghost Rider 2 (2011)

Recept na vytvoření Ghost Ridera 2: Někde od nějakého blázna seženeme 57 milionů dolarů. Poté vyhledáme dealery drog. Od nich koupíme tak kilo heroinu (může být i kilo a půl). Můžeme koupit i nějakou tu marihuanu. Ideální množství je půl kila - to je na pauzy v natačení, aby byla nějaká legrace. Nesmime zapomenout na nějaký pití. Na tuto příležtost se bude hodit něco, co má obsah minimalně 40% alkoholu. Vodka bude dobrá. Dále koupíme brusle a budeme jezdit s kamerou za autama a motorkama. Na drogy nalákáme herce a je to! A tohle asi udělali tvůrci této debility. Jednička byla jakžtakž přijatelná, ale tohle se opravdu nedá! Debilita, která měla putovat rovnou na DVD! Příběh je nic moc. Duo Neveldine a Taylor jsou blázni a neměli nikdy dostat tu možnost režírovat někde v Rumunsku Ghost Ridera. Nicolas Cage začíná hodně rychle klesat na úroveň Seagala a docela mě to mrzí. U některých jeho hereckých kreací jsem si skutečně myslel, že je zfetovanej! Jediné co bylo dobré, byli efekty. Ale jinak nula bodů. A nesmím zapomenout na vynikající reklamu na odporná auta firmy Dacia. Ghost Rider by potřeboval reboot! Hlavně ne další díl s Cagem a pod režii nějakých bláznů. HNUS!

Jump street 21 (2012)

Seriál 21 Jump Street kolem mě vždy proplul bez nějakého většího povšimnutí, ale vím o něm a vím, o co v něm šlo. Vytvořit podle něj film byl vynikající nápad. Udělat takhle nadupadnou akční komedii s dobrými hlavními herci je prostě radost pohleďet. Příběh je normální. Policajti se někam infiltrují a seženou nějakou špínu na někoho. Zde je to ovšem lepší, protože se jedná o střední školu a ne nějaký motorkářský gang a tak dále. Některé scény jsou vážně k smíchu, že se člověk směje nahlas. Scény, které se snaží tvářit vážně, třeba hned úvodní na kole, tak to jsou scény, kdy se člověk směje i hodinu po skončení filmu. Hlášky jsou jedna báseň. Hlavně stylový Ice Cube, který si očividně svou roli užívá! Channing Tatum a Jonah Hill jsou skvělí. Do této dvojky bych nikdy neřekl, že jim to bude tak fungovat (a to nemusím moc Hilla). Po Školním srazu určitě druhá nejlepší komedie roku 2012!

Bitevní loď (2012)

Po včerejší návštěvě kina jsem si Battleship nechal pořádně rozležet v hlavě. A čím více nad tím přemýšlím, tak tím jsem z tohoto filmu nadšenější. Jasně, jedná se o takové vodní Transformers, ale na to já nekoukám. Peter Berg si myslím, že docela slušně šlape na paty Michaelu Bayovi a jeho Transformers. Bitevní loď je určitě lepší než Transformers 2. První půl hodina mi docela vadila. Nebylo to téměř o ničem. Alespoň to bylo vtipné (kuřecí buritto, bitka na záchodech...). Pak přišel ale vizuální útok, který mi pořádně rozproudil krev v těle. Perfektní efekty!!! Nad efekty mi zůstávala pusa otevřená dokořán. Stylizace mimozemšťanu byla perfektní. Velmi mi to připomínalo mou oblíbenou hru Crysis. Příběh je normální, tudíž neoriginiální. Něco podobného, jako jsou útoky mimozemšťanu jsme viděli mnohokrát. Jen nevím, jestli takhle skvěle zabalené do prvotřídní akce! Herci byli také fajn. Taylor Kitsch (kdo to je?) se vzal odnikud jako tehdy Sam Worington a rovnou si zahraje v takovém megafilmu. Myslím, že jednou bude žádaný herec. Liam Neeson měl málo prostoru. Rihanna mě nevadila, tak jako ve svých klipech. Brooklyn Decker? SAKRA!!! Hudba mohla být určitě o něco málo výraznější. Dvouhodinová jízda, která neztrácí tempo. Je škoda, že Berg to nenatočil ve 3D, protože to by byla terpve bomba. Prozatím dávám 4*. Myslím, že časem to možná zvednu na plný počet. Blockbuster jak má být!!!

Captain America: První Avenger (2011)

Zhruba před třemi měsící jsem si tento film pustil a dostal jsem se přesně do poloviny. Dál jsem to nedokoukal. Buď jsem neměl náladu a nebo mě to prostě nebralo. Měsíc před premiérou Avengers jsem si to pustil znovu. Čistě jen z nudy. Nuda byla 100% a tento film mi jí stáhnul na 60%. První půl hodina byla nudná. Pak je tam nějaká akce, která je dobře natočená. Scéna s vlakem a závěrečná scéna s letadlem pro mě jsou dvě nejlepší scény z celého filmu. Jinak skoro nic. Nebaví mě takové ty vyumělkovanosti typu "Hail Hydra", což úplně narušuje dějiny. Jenže, co se dá dělat. Občas jsem se přistihl, jak kroutím hlavou nad debilními dialogy. K hereckému obsazení není nic k vytknutí, jelikož Chris Evans, Hugo Weaving, Tommy Lee Jones a další jsou velmi dobří a podávají výkony za které se nemusejí stydět. Když jsem viděl trailery, tak jsem myslel, že půjde o větší bombu. Určitě jsem zklamán. Chtělo to určitě jiného režiséra. Captain America se pohybuje někde mezi 3* a 4*. Jedno je ale jasné. U mě Captain America vyhrál na Thorem!!! Teď už jen netrpělivě vyčkávat na Avengers.

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Knižní předlohu neznám. Švedský film Muži, kteří nenávidí ženy jsem taky neviděl. Vím, že je to se mnou hrozné. Viděl jsem ale Muži, kteří nenávidí ženy od Davida Finchera a to mi stačí. Popravdě řečeno jsem k tomuto filmu přistupoval dost negativně. Fincher má za sebou filmy, které mě dostali a nadchli. Poslední film The Social Network byl naprostá bomba. Jenže předešlé dva filmy (Zodiac a Podivuhodný případ Benjamina Buttona) mě až tak nebrali. Svým způsobem mě i nudili. Když jsem viděl, že Muži, kteří nenávidí ženy budou mít stopáž přes 150 minut (stejně jako Zodiac....), tak jsem se začal bát, že to bude nuda. A jsem nesmírně rád, že jsem se takto spletl. Tento film je perfektní. Od začátku do konce mě to bavilo. Při některých scénách jsem ani nedýchal. Atmosféra, že by se dala krájet a hlavně jsem si přál vědět, jak to celé dopadne. Těch 158 minut mi krásně uteklo. Tohle je pro mě opět thriller s T, stejně jako Sedm. Někdo umí točit komedie a někdo thrillery. To umí právě David Fincher, jako skoro nikdo. Obsazení bylo perfektní. Daniel Craig podal výborný výkon. Christopher Plummer taktéž. Rooney Mara mě vizuálně nebrala, i když asi něco má do sebe. Za to její výkon si troufám říct, že byl ze všech nejlepší! Inteligentní thriller za poslední dobu,co jsem měl možnost vidět a určitě thriller roku 2011.

Vyměřený čas (2011)

Nejsem všemocný a mám vyměřený čas na sledování filmů, takže nemůžu vidět všechny filmy, co byli natočeny v roce 2011. Vidíte v předešlém souvětí názvy dvou filmů? Přesně tak! Všemocného a Vyměřený čas považuji za nejoriginálnější filmy roku 2011. Možná mi některé originálnější, nebo alespoň stejně originální unikly. Vyměřený čas je luxusní sci-fi pecka, ve které se mi zamlouvá placení čase. Kdyby každej puberťák měl platit chlast na discotékách časem a chodit domu v pět, nebo v šest ráno a potom celý den prospat, tak by si to asi rozmyslel. Perfektní scénář s pár nedostatky, ale na to kašlu. Bavil jsem se perfektně. Jediné co mě trošku vadilo, byla ta novodobá verze Robina Hooda (bral bohatým čas, dával ho chudým). Justin Timberlake se poslední dobou objevuje spíše před kamerou, než před mikrofónem. Mám rád jeho RnB písničky, ale ukazuje se být i dobrým hercem. A já osobně mu to přeju. Nebrala mě až tak Amanda Seyfried. Cillian Murphy byl vynikající jako vždy. Dobrou práci odvedl i Craig Armstrong s jeho hudbou. Andrew Niccol točí velmi dobré filmy a doufám, že mu to vydrží hodně dlouho. Jít na to do kina, tak bych dal peníze za lístek, ale zrovna tak bych obětoval třeba i 14 dní ze svého času na zaplacení lístku.

Noc hrůzy (2011)

Bohužel nemůžu srovnat s Nocí hrůzy z roku 1985, což je možná škoda, když se podívám na zdejší hodnocení dvou filmů se stejným názvem, tak Noc hrůzy z 1985 bude asi lepší. Tento film mě ze začátku hodně bavil. Měl jsem pocit, jak když koukám na upírskou Disturbii (teenager sleduje souseda, se kterým neni něco v pořádku). Vynikající temná atmosféra a sem tam i něco vtipného. Vážně mě to bavilo. Poté ale přišlo opuštění zapadákova a vše šlo do hajzlu. Konec byl už na mě až moc přehnaný! Vím, že jde o horor řízlý komedií, ale co je moc, to je moc. Navíc ta digitální krev strasně ubírala na temné atmosféře na začátku. Anton Yelchin byl docela v pohodě, ale Colin Farrell byl jako vždy vynikající. Obyčejný průměr!

Kovbojové a vetřelci (2011)

Dám si grilované kuře a místo šťavy použiju černý čaj a to kuře v tom pořádně vymáchám. To je ale nesmysl co? Stejně tak jako Kovbojové a vetřelci. Tato kombinace je sice zajímavá a originální, ale bohužel to nefunguje a dohromady to prostě nejde. To že mimozemšťani jakžtakž vyšli ve čtvrtém Indiana Jonesovi, tak to přeci neznamená, že to může vyjít v každém filmu. Navíc Indiana Jones si to se svou zavedenou značkou může dovolit. Tento film je opravdu zhovadilost a hraje si na víc, než ve skutečnosti je. Pravda, první půl hodina mě docela bavila a pak to šlo do hajzlu. Jon Favreau totálně pohořel. Po filmu Iron Man natočil kravinu a je to škoda. Herecké obsazení přitom není vůbec špatné, i když herci mají (Craig a Ford) jen jeden výraz, tak asi nečetli scénář, protože ani jeden z nich nemá zapotřebí hrát v něčem podobném. Hudba od Gregsona-Williamse je normální - žádný zázrak. Po skončení filmu se mi naskytla jedna otázka, která má hodnotu minimálně dvou zlatých bluďišťáků: Kam se do prdele podělo 163 milionů, které byli použity na rozpočet?! První díl Transformers stál 150 milionů! Tak kam ty prachy šli?!

Mazaní hoši (1998)

Tady mi asi něco uniklo! Komedie o hulení jsou vůbec jedny z nejlepších. Vždy je skvělá zábava, ale tohle mi nějak nesedlo. Asi bych měl používat stejné "palivo" jako mazaní hoši a nebo jsem měl být na tuto komedii pořádně high, abych si to pořádně vychutnal a měl jsem nehorázné záchvaty smíchu. Samozřejmě, že tam bylo několik vtipných scén (scéna s vyzvednutím půl kila trávy), kterým se člověk zasmál, ale bylo jich tam málo. A to vzhledem k délce filmu, jenž je pouhých 79 minut, tak to byla slabota. Závěr filmu je absolutně debilní. Viděl jsem horší a určitě jsem viděl lepší. Mazaní hoši se pohybují někde mezi dvěma a třema hvězdičkama. Prostě průměr.