Obchodník se smrtí (2005)

Od začátku do konce. Silný kafe pro slabý nátury. Bez růžových brýlí drsná realita ilegálního obchodu se zbraněmi.

Špatnej polda (2009)

Špatnej polda není tak špatnej... Bolavý záda, vyhulená tráva a po boku kvalitní štětice v podání Evy Mendez. Světlou stránkou Cage je, že se bez potíží porval i s touhle krutě realistickou špinavou postavou. Smůlou je, že podle mě neměl až co hrát. Nemyslím postavu, ale děj. Počáteční přístup rulez, postupně vyprchá nadšení a přichází touha vědět, jak se z toho chlapec vyseká. Jenže to přijde v pěti minutách asi 20 minut před koncem a člověk si říká, co těch dalších dvacet minut chce Herzog ještě nabízet. A ono vpodstatě nic. Dvě hvězdičky pro Cage, jednu pro Mendez a zbytek za děj. Víc temna, víc zvratů... To by neuškodilo.

Poldové (2010)

Koule to má, Willise to má a humor taky. Bohužel to má příliš trapného Morgana a Seann William Scott by si zasloužil daleko víc prostoru (chvílema bych ho za Morgana vyměnil). Dílo Smithe neznám, proto můžu blaženě a bez zaujetí říct, že to je *fuck* komedie roku 2010, na kterou se rozhodně podívám znovu!

12 opic (1995)

..... Ale ten konec..... Jsem z toho nespal. Brad Pitt ukázal, že v něm sakra hodně je.....

Žhavé výstřely (1991)

Dost těžko hodnotit, zda je Topper Harley lepší jako pilot, nebo indián:-) Zajímavost: Tom Cruise jako Maverick v Top Gun i Charie Sheen jako Topper Harley tento film parodující dabuje stejný člověk - Gustav Bubník.

Road House (1989)

Ale to nebylo vůbec špatný. Říkám si, že někdy vážně stačí spatřit Swayzeho zářící oči a uvěříte mu cokoliv. I rváče, co toho moc nenakecá a uloví tu největší kost ve městě. A ještě se stihne surově pomstít. Dobré. Divoká jízda konce 80. let.

Do útoku (1987)

Ale mně se to fakt líbilo. Ty SLYovy věčně smutné oči v kontrastu s naprosto odvázanou happy závěrečnou atmosférou, ta příjemná hudba i poměrně fungující proměna vztahu otce a syna. Je to prostě melodrama, ne akčňák, který v něm kvůli SLYovi všichni tak marně hledají. A jako drama (i když to podle plakátu nevypadá) funguje naprosto skvěle. Rozhodně líp, než ukazuje místní hodnocení (55 %). Já bych to viděl aspoň na 75.

Formule! (2001)

Jen slabý podprůměr, byť plný lesknoucích se hvězd a malou snahou o melodrama i akční podívanou. Přílišná míra patosu v nehodících se sekvencích a dialogy bez nápadu. Jedna hvězda navíc za krásný soundtrack.

Lítám v tom (2009)

Krásný film. Clooney perfektně přesvědčivý a Farmiga dostatečně krásná. Příběh ukazující dnešní finanční krizi odrážející se na potřebě vyhodit pár set tisíc zaměstnanců. A někdo to těm lidem musí říct. Clooneyho práce je tak omezená na cestování a zvládání psychiky lidí, které vyhazuje. Na vztahy nemá čas, dokonce je už z nich tak z sviku, že si proti nim vytvořil odzprojující filozofii. Ale ani sebesilnější filozofie občas nepomůže. Žádný patos, jen příjemné vyprávění s unesitelnou hořkostí. Cíle si klade každý sám. A každý sám si je nucen je přehodnotit. Jestli to udělá pozdě, nebo včas, je už na jeho vlastní odpovědnosti.