Úsvit planety opic (2014)

Skvělé navázání na předchozí díl. Je to opět, jako bych se ocitl v počítačové hře, alevšak ta animátorská práce je na tak vysoké úrovni, že jsem si vychutnával každičký detail. Skvělé zpracování! Do toho bezchybný hudební doprovod, výborná akce, nenudící vyprávění a perfektní zvuk vytváří z tohoto díla mistrovský filmařský a animátorský počin!

Vincent (1982)

Tenhlé krátký film vystihuje dokonale potemnělou duši Tima Burtona. Pro mě snad jeho nejlepší snímek.

O malíři Adamovi (2006) (TV film) odpad!

Příšerná pohádka, příšerné herecké nevýkony....

John Wick (2014)

Stokrát dokola příběh o pomstě. Ale funguje to dobře a Keanu Reeves vyčistí soupeře znamenitě!

Vyšší princip (1960)

Mistrovské dílo a snad nejlepší drama odehrávající se v době heydrichiády.

Návrat živé smrti 3 (1993)

Po dvou komediálních dílech přichází pořádná sada v režii Briana Yuzny. Bez nějakých serepetiček snímek odsýpá a zombíci jsou perfektní! Ty masky - nádherná práce bez nějakých počítačových triků, tohle prostě na filmech tohoto typu miluji a vyžaduji. Už úvodní scéna v laboratoři je pěkně ostrá a zombík, kterýho oživují Trioxinem je pěkně nechutnej a je jasný, že tenhle díl s komediálními předchozími díly bude mít pramálo společného. Tenhle díl je ovšem nutno také vidět v uncut verzi, protože těch vystřižených scén bylo opravdu hodně, film mám nakoukán mockrát v jeho okleštěné verzi, takže pokaždé, když si pustím uncut verzi, tak si chrochtám blahem! Krásné, morbidní, krvavé!! Tohle je vrcholné dílo Briana Yuzny a jeho poslední pořádnej majstrštych před jeho následující upadající filmovou budoucností. Velká škoda jeho potencionálu, po tomto filmu už šel do kytek. Return of the living dead III a Bride of Re-animator jsou pro mě jeho nejlepší záseky a stěžejní díla hororové klasiky a nedám na ně dopustit.

Valentýnská pomsta (1981)

Klasický slasher ze zlatých 80. let, kdy se tyhle snímky rojily jako houby po dešti. Tenhle kousek rozhodně patří mezi ty lepší, skvělá atmosféra a krásné mordy! Ovšem jedině uncut verze, pamatuju si, když film vysílala Tv stanice Nova a byl tak zásadně sestříhán, že nestál ani za zlámanou grešli. Nevystříhaná verze je pravým šálkem osmdesátkových vyvražďovaček.

La cara oculta (2011)

Skvělě zpracovaný thriller s nečekanou pointou v půli filmu. Nenudící a dobře budovaná atmoška! A hlavně perfektní hudba, tvořená z velké části smyčcovými nástroji, krásně gradující. Paráda. Výborný a vcelku i originální snímek.

Diplomová práce (1996)

Výborné budování atmosféry, až na pár momentů, které nejsou dopilovány a zbytečně film kazí. Ale jinak kvalitní podívaná.

O nejchytřejší princezně (1987) (TV film)

Jan Čenský mě prostě nikdy neseděl a ani v této průměrné televizní pohádce tomu není jinak. Celkově se jedná o jednu z těch slabších kusů, které v 80. létech vznikaly.