Údolí včel (1967)

Nesedí mi herectví Jana Kačera, nevím proč. Čepek je jedním slovem úžasný. Somr snad nikdy nezemřel brutálněji. Za zminku také stojí pan Husák a Lanďák. Další důkaz toho, že 60. léta patří k zlatému období české kinematografie.

Florenc 13,30 (1957)

Trégl, Sovák, Brodský, Lipský, Bek, Filipovský, Effa, Hlinomaz, Lohninský, Bohdalová, Zázvorková, Medřická, Thielová apod. Má smysl dodávat něco víc? Myslím, že ne. Snímek z 50. let nepropagující socialismus, je zkrátka klenot.

Archimedov zákon (1964)

Jedinou výhodou budiž fakt, že nechali české herce mluvit slovensky a nepředabovali je.

Když rozvod, tak rozvod (1982)

Stránský je otřesný herec xD omlouvám se, nechápu, že má ještě kariéru. Žílková role nespokojených manželek zahrála nespočet, tudíž její výkon je stabilní. Menšík naopak tento film zachraňuje, ale stále se jedná na tu dobu o průměrnou komedii.

Spirála strachu: Saw pokračuje (2021)

Chris Rock je příšernej herec, průměrný komik, ale jako herec stojí fakt za hovno. 2 hvězdy na Samuela L. Jacksona a originálnost pastiček. Ovšem celý film je jinak nuda, strašný scénář, příběh na nic. Nikdo nepřežije žádnou hru, takže ani nemáme komu držet palce. Zkrátka hrůza. Do nekonekonečna remakovaná sračka je pořád sračka.

Bullet Train (2022)

Tohle je něco pro mě. Vražděný s přidanou hodnotou. Back story k příběhu každého člena je to, nad čím jsem vždy přemýšlel u filmu. Co ho jsem asi přivedlo, jaký je jeho příběh. To vše příběh postupně rozkrývá, až na hlavního aktéra v podání Brada Pitta. Můj neoblíbenější herec, takže moje objektivnost musí stranou. Líbí se mi tento styl natáčení na styl promíchání jednotlivých příběhů a jeden to pak spojuje. Bláznivá střílečka, kde štěstí je na straně hlavního hrdiny, byť on sám si myslí něco jiného. Berušce přeju, aby si přístě vzal opravdu tu zbraň. A Sandra Bullock je opravdu škaredá po tom botoxu, fujky, dříve byla celkem pěkná škoda.

Rick a Morty - NezvRickný Smithsud (2022) (epizoda)

Šestá série je zatím neskutečný nářez. Seriál s nekonečnými možnostmi může točit defakto o čemkoliv, proto je to tak super, tak nepředvídatelné, tak originální. Hodně lit, doufám, že další série budou následovat. Pickle Riiiick

Periskop nahoru a dolů (1996)

"Jooohoooo schoďte ho dolů, bude to jen taková procházka, jooohoooo shoďte ho dolůůůů"

Letka Bouřliváků (2004)

Jsou filmy, které vidíte, když jste malí, s bratránky, s kterými už se moc nevídáte, samotný film jste zapomněli, ale nějak se vám v mozku uloží růžové létající auto. Díky tomu jsem dohledal film a následně zhlédl. Takový příjemný návrat do dětství, kdy všechno bylo, tak nějak stravitelnější a život si plynul svým tempem. Ztřeštěná komedie o záchrancích světa před katastrofami, zajímalo by mě, co dělali 11.září :D. Hele na to, že je to z roku 2004 za mě v pohodě, hodnotím kvůli té nostalgii a znova se podívám za dalších 18 let. Jo a Lady Pee je hot af.