Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Drama
  • Dokumentární

Archimedov zákon (1964)

Jedinou výhodou budiž fakt, že nechali české herce mluvit slovensky a nepředabovali je.

plakát

Když rozvod, tak rozvod (1982)

Stránský je otřesný herec xD omlouvám se, nechápu, že má ještě kariéru. Žílková role nespokojených manželek zahrála nespočet, tudíž její výkon je stabilní. Menšík naopak tento film zachraňuje, ale stále se jedná na tu dobu o průměrnou komedii.

plakát

Spirála strachu: Saw pokračuje (2021)

Chris Rock je příšernej herec, průměrný komik, ale jako herec stojí fakt za hovno. 2 hvězdy na Samuela L. Jacksona a originálnost pastiček. Ovšem celý film je jinak nuda, strašný scénář, příběh na nic. Nikdo nepřežije žádnou hru, takže ani nemáme komu držet palce. Zkrátka hrůza. Do nekonekonečna remakovaná sračka je pořád sračka.

Bullet Train (2022)

Tohle je něco pro mě. Vražděný s přidanou hodnotou. Back story k příběhu každého člena je to, nad čím jsem vždy přemýšlel u filmu. Co ho jsem asi přivedlo, jaký je jeho příběh. To vše příběh postupně rozkrývá, až na hlavního aktéra v podání Brada Pitta. Můj neoblíbenější herec, takže moje objektivnost musí stranou. Líbí se mi tento styl natáčení na styl promíchání jednotlivých příběhů a jeden to pak spojuje. Bláznivá střílečka, kde štěstí je na straně hlavního hrdiny, byť on sám si myslí něco jiného. Berušce přeju, aby si přístě vzal opravdu tu zbraň. A Sandra Bullock je opravdu škaredá po tom botoxu, fujky, dříve byla celkem pěkná škoda.

plakát

Rick a Morty - NezvRickný Smithsud (2022) (epizoda)

Šestá série je zatím neskutečný nářez. Seriál s nekonečnými možnostmi může točit defakto o čemkoliv, proto je to tak super, tak nepředvídatelné, tak originální. Hodně lit, doufám, že další série budou následovat. Pickle Riiiick

plakát

Periskop nahoru a dolů (1996)

"Jooohoooo schoďte ho dolů, bude to jen taková procházka, jooohoooo shoďte ho dolůůůů"

Letka Bouřliváků (2004)

Jsou filmy, které vidíte, když jste malí, s bratránky, s kterými už se moc nevídáte, samotný film jste zapomněli, ale nějak se vám v mozku uloží růžové létající auto. Díky tomu jsem dohledal film a následně zhlédl. Takový příjemný návrat do dětství, kdy všechno bylo, tak nějak stravitelnější a život si plynul svým tempem. Ztřeštěná komedie o záchrancích světa před katastrofami, zajímalo by mě, co dělali 11.září :D. Hele na to, že je to z roku 2004 za mě v pohodě, hodnotím kvůli té nostalgii a znova se podívám za dalších 18 let. Jo a Lady Pee je hot af.

Procesí k panence (1961)

Co k tomu dodat no... komunální odpad, přežitek z let 50tých. Ale už jsem viděl daleko horší propagaci socialismu a vzhledem k hvězdnému obsazení se přikládám ke 2/5.

Ucho (1970)

Příjde mi neuvěřitelné, že tohle mohlo vzniknout žačátkem 70.let kdy normalizace jela bomby. Vedle o rok starších menzelových skřivánku na níti, další trezorová záležitost, kde tehdejší manželské duo, jak ve filmu, tak na plátně, předvádělo opravdu úžasné výkony. Bohdalovou moc nemusím, ze začátku mi to přišlo jako klasická manželka do nepohody, z tak nám všem známých scének s panem Menšíkem, Sovákem apod. Později jak děj nabírá na obrátkách a následné expoze emocí, opravdu ojedinělý snímek, který mě bavil.

Provdám svou ženu (1941)

Poněkud melancholický dojem po úvodním titulcích v němčině díky druhé světové válce. Ale naštěstí to hned opadlo, díky kouzelné Zitě Kabátové, ach větší šťabajznu z té doby neznám, naše česká nadčasová Merylin Monroe, škoda že v 96 jsem ji nepoznal už :D. Vlasta Burian po boku Marvana jedou bomby a člověku film hezky utíka, vtipná zápletka, příjemně zpracovaná a mí oblíbení Neumann a Trégl, zkrátka pohádka. Nemohu opomenout mladičkého pingla v podaní Kemra. Název filmu je chytlavý a samotný film na tom není hůře.