V zajetí démonů 3: Na Ďáblův příkaz (2021)

James Wan sa rozhodol prenechať žezlo random režisérovi. To ku podivu nedopadlo katastrofálne. Isteže, nemôžeme čakať niečo revolučné, alebo úžasné. Je to založené na presne tom istom štýle ako Conjuring a Conjruring 2. Úprimne neviem kto vymýšľa také retardované názvy, že: prinútil ma k tomu diabol. Desivé ako fúzaté ženy. Ale myslím, že jediná retardovanosť tu nie je iba názov, ale keby by som mal rozoberať všetky debiliny, ktoré tu sú, tak by som do sedel do zajtra. Začal by som s tým, že je tu veľmi veľa jumpscareov, ktoré už po čase nie sú strašidelné ako for the first time. Potom opäť stavať do polohy posadnutého dieťa, čo sme nevideli vôbec už nevideli. Démoni nie sú nič extra, to je pravda. Ako ďalšie by som spomenul fakt, že je to všetko podľa "reálnej udalosti", pretože som tak mentálne zaostalý, že by som si to myslel. Lebo hneď ako napíšem do nemenovaného internetového prehliadača ED AND LORRAINE WARREN nevyhľadá mi tam články o tom, aký to boli podvodníci... Trošku som odbočil, vrátim sa teda k téme. Nájde sa tu ešte viacej nedokonalostí, ale moja trpezlivosť pokulháva, takže sa posuniem. Ale napätie je dobre budované, aj pekne stupňované. Potom to vytvára krásny desivý úkaz, ktorý sa síce pokazí pri tepe 300 trápnym jumpscareom, keď na mňa spoza rohu vyskočí zombík, ktorý kričí buhahassaosshua! Akože skoro som sa posral, ale to hoďme bokom. Herecké výkony pokulhávajú ako moja trpezlivosť, ale v podstate to nie je nič, čo by mi tavilo očné bulvy. Veľmi sa mi páčilo stvárnenie dcéry farára/odborníka na bosorácke zaklínačské totemy, z ktorej fakt šiel mráz. Páčila sa mi aj tá záhada, ktorá bola sprevádzaná celým filmom. Vyobrazenie "diabla" bolo suché, nuž ale nič nie je dokonalé. V podstate som celkom spokojný s posledným dielom tejto veľmi epickej malajskej trilógie.

Zoolander (2001)

Suché vtipy, zlé herecké výkony, neuprataná réžia, všetko zle. Ale napriek tomu to je taká kravina, že je to vtipné. Sú tu momenty, keď som sa divne pozeral ale nastali aj vtipné momenty. Koniec koncov sa však nejedná o nejakú super vtipnú komédiu, ako príklad by som uviedol Bláznivú strelu (1,2,3). Mne to už hneď bolo jasné, že to bude blbosť, ale dal som tomu šancu. A teraz neviem či som spravil dobre, či zle. Tak ale just for the meme...

The Last of Us - Vydržet a přežít (2023) (epizoda)

Ďalšia polo-dobrá epizóda. Opäť sa nám tu príbeh odkloní od Joela a Ellie, za to sleduje osud dvoch černochov, ktorí sú hľadaní. Neviem na čo to je dobré. Akože seriál by bez pochyby mohol mať 6 epizód. Nechápem prečo sa musí všetko naťahovať. Ja mám rád seriály, ale naťahovačky, to je to jediné čo neznášam. Svojim spôsobom to nebolo nič zlé, ale nejak mi to proste nesadlo. Túto časť by som prirovnal k drahému jedlu: jedlo sa dá zjesť, vo väčšine chutí, ak nájde sa aj jedlo, ktoré zjete len preto, lebo je drahé.

The Last of Us - Long Long Time (2023) (epizoda)

Tretiu epizódu som sa rozhodol recenzovať z jedného prostého dôvodu. Táto časť je odlišná od prvých dvoch. Príbeh sa odkloní od Joela a Ellie a presúva nás na ďalší príbeh, vedľajší. Isteže táto časť by mohla byť problémová pre homofóbnych nacistov. Ale mne sa to celkom páčilo. Pravda, že nebola to nejaká špeciálna zábava, ale nediali sa tam nechutnosti, takže to bolo celkom romantické. Sme tu zase, časť, bez ktorej by som dokázal žiť, pretože nám síce prezrádza niečo nové, ale v zápätí, tie postavy zomrú. Aká smola... Ale koniec koncov som čakal horšie. Som prekvapený ale na päť hviezdičiek táto epizóda u mňa nemá.

The Last of Us - Když se ztratíš v temnotě (2023) (epizoda)

Úžasné. Som fakt ohromený. The Last of Us splnilo to, čo sa hypovalo na internete. Príbeh je proste dokonalý, vybudoval som si vzťah ku postavám a to hneď na začiatku! Proste som si tento seriál obľúbil. Ale nemôžem hneď preskakovať, pretože ešte ma čakajú epizódy, ktoré môžu všetko zmeniť. Pretože nemám psko , tak nemám tú možnosť zahrať si videohernú predlohu. Páči sa mi, keď v post apokalyptickom filme dávajú veci zmysel. Dobre, vedecky je takmer nemožné aby sa vyvinula taká huba, ktorá by vedela ovládať ľudí, ale dáva to väčší zmysel než zombie vírus. Epizóda začala veľmi, ale že veľmi pekne, talk show zo sedemdesiatych a nejak nám dopredu prezradila, že what is going to happen. Pedro Pascal neuveriteľne dobre pasuje do úlohy Joela, Bella Ramsey je tiež zrovanvateľná s Pedričkom. Páči sa mi aj napätie, ktoré na sprevádzalo celú epizódu a aj ta atmosféra, post apo sveta. Ešte sa mi páči aj skutočnosť, že niečo takéto by sa mohlo aj stať, preto sa mi to aj tak páči. No, som zvedavý čo mi prinesú ďalšie diely.

Banda - Série 3 (2022) (série)

Och och och. Pre toho boha už! Má to zmysel?! Naťahovať to ako guma na trenkoch a pri tom naťahovať aj to, čo je v tých trenkoch. Je to už také repetetívne, že som bol naivný, že som si myslel, že už konečne ten narcistický Superman zdechne. Ale nie! On nikdy nezomrie a ešte jeho tatko vytvára jadrové výbuchy. Fuuuuu, sorry, že som vám prezradil plot twist tretej série. Aby sa niekto nesťažoval, tak Butcher bude mať pohľad ako Bystrozraký. Fakt, nie som typ človeka, ktorý má ruku v nohaviciach pri sexuálnych scénach vo filmoch. Tu, no tu som mal chuť si vystreliť mozog. Nie som odborník, ale myslím si, že by niekde mali byť hranice, ktoré Banda prekračuje. Pardon, to je slabé slovo - ten seriál absolútne kašle na pravidlá. Posledné časti som sa už nudil. Slabé...

Kocour v botách: Poslední přání (2022)

Úžasné. Človek by si povedal, že po skvelom prvom dieli bude druhý diel horší. Hlúposť! Tento animák má hlavu a pätu, dokonca ja hlbšiu myšlienku. Lenže ale ja som najviac natešený z toho záporáka! O môj bože! To vám teda bolo niečo. Nemám 7, ale zimomriavky som mal akonáhle som počuje jeho diabolské popiskovanie. Bez žiadnych problémov môžem konštatovať, že sa jedná o jedného z najlepších záporných záporných postáv v dejinách animovaných filmov. Nemohol som si nevšimnúť veľa referncií, či už na Shreka alebo iné animáky. Nejak mi to celé pripadalo sformulované do takého "polowesternu", pretože ako týpek Smrť, má poncho, kto známy má poncho? Áno, nie je to nikto iný než Blonďák z The Good, the Bad and the Ugly. Veľmi som bol spokojný z animácie, čo u Shreka a prvého Kocúra bola animácia celkom realistická, tu sa tvorcovia viac sústreďovali na umelecké prevedenie (neviem či som to iba ja, ale ak sa bojovalo, tak to vyzeralo trochu ako z anime) plus kreslená animácia tomu dodávala moderný a svižný nádych. Som rád, že to nie je nejaká multivesmírna sprostosť, pretože ako upútavky v kine som dostal minimálne tri rozprávky kde sa miešali vesmírne veci, s Egyptom Spidermanom, no pripadal som si ako v blázinci (pre mňa boli už ťažké filmy ako Interstellar alebo Inception a keď to ešte pchajú do animákov pre deti, tak ako to je celkom doslova multivesmírne šialenstvo). Všetci tvrdili, že kocúr druhý je super film, on aj v podstate je. Akože áno, máme tu také klišé momenty, ale stále nesmiem zabúdať, že je to pre decká. Takže ten dej tak musí byť samozrejme formulovaný. Do Kocúrovej trpkosti nám tvorcovia primiešali (ako som pred chvíľou spomínal - klišé) novú postavu, toho smetiskového psíka, ktorý nám mal dej ochutiť optimizmom a zabaviť detského diváka. Musím uznať, že sa v tomto filme nešetrilo hanlivými slovami, ktoré boli isteže vypípané, ale aj tak to bola celkom sranda. Nuž, musím dodať, že Kocúr v čižmách: Posledné želanie ma milo prekvapil a som rád, že detské animáky nesmerujú až tak do p***.

Insidious 2 (2013)

Nestáva sa často, že sa mi druhý diel páči viac než ten prvý. Nuž, výnimka potvrdzuje pravidlo. Napätie funguje fantasticky, čakal som schúlený pod dekou a hovoril som si nech už ten bubák vyskočí (nemyslím Fica aby sme si boli jasný). Neviem si pomôcť, ale mám problém s tým, že celý film je postavený na vyskakovaní duchov a pohybovaní predmetov. Ja nehovorím, že to je zle, ale možno by som už uvítal zmenu. James! Ten istý formát ti dlho fungovať nebude! Čo sa týka deju ako takého, môžeme pozorovať môj väčší záujem oň. Zatiaľ čo v jednotke som deju rozumel asi tak ako africkému občanovi s čínskymi koreňmi, ktorý sa snaží hovoriť po slovensky, v druhom dieli som si bol istejší, že som to správne pochopil. Ak to neprekáža, tak by som sa rád pristavil k hereckými výkonom, ktoré boli, ako by som to povedal: postačujúce. Áno, ja viem že sa herci snažili ako mohli, ale sám by som to asi lepšie zahral (a nie, nie som egoista). Film na mňa stále tvorí dobrý dojem a predsa len som pri jeho pozeraní pár krát vykríkol, a takmer vždy som podľahol zľaknutiu, takže nejaké extrémne výhrady tu niesu. Mám len také tušenie, že raz sa už presýtim týmito filmami, takže mi to už nebude pripadať strašidelné. Ako sorry, ale ja nemôžem za to, že 95% moderných horor sa nesie v štýle: čím viac jumscareov, tým lepšie!

Šedá zóna (2001)

Veľmi zaujímavý príbeh z najznámejšieho koncentračného tábora na svete. Keďže film bol súčasťou vyučovania o druhej svetovej vojne, veľa udalostí sú mi nie cudzie. Herecké výkony by sme asi nemohli zrovnávať s oscarovými hercami, ale nebolo to až tak na zahodenie. Pre mňa isteže dominoval Steve Buscemi, ktorý vniesol do filmu to jeho čaro. Smutný záver bol v pohode. Akože nič brutálne umelecké ale pre tento film to bohate stačí. Nádych z obdobia vojny je skvelý, človek sa cíti ako by bol súčasťou príbehu. Presne to je dobrý pocit pri filme, alebo je to niečo ako signalizačné znamenie, že sa mi film páči. Je však smutné, že aj dnes sa nájdu ľudia, ktorí budú tieto udalosti vyvracať.