Ten, kdo tě miloval (2018)

Honza Pachl se proslaví skvělými a správně ponurými kriminálkami, aby přeskočil do žánru diametrálně odlišného a pokusil se natočit rodinnou komedii, navíc na motivy Marie Poledňákové. Nevím, jestli to byl jeho nápad nebo ho do toho tlačili sponzoři, ale to přehrávání běžně funguje u komedií v divadle, za boha ale nemůže fungovat ve filmu. Jak to, že se u nás ještě pořád točí takové filmy? Jediná dobrá je na filmu ta vánoční atmosféra – dlouho jsem neviděl tolik sněhu pohromadě. A Eva Holubová.

V síti 18+ (2020)

Ač občas nevím, co si o Vítovi Klusákovi myslet, tak musím říct, že tohle je vzorový dokument se vším všudy. Otevírá téma, o kterém vůbec nic nevím, snaží se ho řešit, konfrontuje účastníky, občas jde i do akce a má absolutní vypovídající hodnotu. Navíc mám pocit, že po tomto projektu by mohl být svět opět trošku lepší.

Nikdo neví, že tu jsem (2020)

Když jsem viděl ukázky a slyšel tam kvičet to dítě, tak jsem se zhrozil, že tenhle film bude hroznej shit. V tomto případě je ale třeba nedbat na trailer, kterej vypadá jak z Divokýho anděla a film jednoduše zkusit. Třeba si jako důvod dát i to, že v něm hraje Jorge Garcia, kterého jsem si tak oblíbil před lety ve Ztracených, a který mě na tom filmu natolik zajímal, že i přes šílený trailer jsem mu šanci dal. A nakonec musím říct, že docela dobrý. Sice je film hodně komorní a neskutečně tichý, ale pro Jorgeho postavu to sedí. Donutí Vás se nad jeho postavou zamyslet, dát jí prostor a i když Vás film sem tam na chvíli uspí, tak závěrečná odpověď na stigmata minulosti je více než ucházející.

Martina na ledu (2018)

Antonella Costa je asi rázná la diva, protože sexem je film totálně prosycen. To ale neznamená, že je prosycen i kvalitou. To totiž úplně není a musím říct, že jsem se u něj docela i nudil.

Všechny pihy světa (2019)

Dětské lásky v kombinaci s mexickým fotbalem na letmý béčkový způsob. Nic, co by mě vysloveně rvalo ze židle a bavilo.

Vadí nevadí (2018)

Jak kdybych koukal na Nezvratný osud s nezajímavými vraždícími momenty. Nicméně závěr, když už nic jiného, byl docela šokující…:)

Zoufalky (2020)

Zoufalky jsou zoufalé a tak dělají zoufalé věci. A já jsem během sledování byl taky zoufalý, protože jsem doufal v upřímnou komedii, u které se dá smát a je jedno jestli jste genderově neutrální nebo ne…a ona je to přitom ryzí holčičí komedie pro holky.

Vzpoura v kanceláři (2020)

Další z řady Netflix produkcí, u které si film pustíte na totální relax a nakonec jste příjemně překvapeni tím, že jste u filmu hodinu a půl zaseklí a kupodivu se bavíte originálním námětem a neméně nápaditým zpracováním.

Old Guard: Nesmrtelní (2020)

Na první pohled Old Guard vypadal na totální akční pecku, ale opak je pravdou. Jedná se o strašnou hovadinu už námětem, které dominuje totálně nepříjemná Charlize Theron a kupodivu poměrně solidní bojové scény. Holt Šílený Max není Old Guard, aby se Charlize mohla chovat stejně a výsledek by byl naprosto opačný.

Instalatér z Tuchlovic (2016)

Jak to ten Tomáš Vorel dělá, že v jeho filmech standardní čeští herci působí jako absolutní neherci. To je pro něj prostě totálně ikonický napříč všemi jeho filmy. Navíc ale v případě Instalatéra z Tuchlovic docela i zajímavé, protože hezky naráží na vesnickej život a centrem všeho je právě instalatér Kuba Kohák, jehož tragikomický příběh naráží snad na všechny vesnický stereotypy, na které jste schopni narazit.