Triáda (2007)

..John si mal radšej vyhradiť post režiséra..alebo povolať Johnnieho..Blood Brothers odetí v retro hnedastom filtri akoby sa rozhodli zúročiť známe a videné práve z dielne týchto dvoch pánov (ergo Woo a To), pričom Bullet in the Head priam kričí už z úvodných sekvencií a motívu troch priateľov na život a na smrť..paradoxne, film obsahuje veľa z esencie retro gangsterky (situovanej do Shanghaia 1930´), no v konečnom dôsledku mu chýba vnútorné puto, resp. putá medzi postavami a klanmi, či už ide o lásku alebo nenávisť, zradu, pomstu, jednoducho čokoľvek, čo by filmu vdýchlo život..hrubé skoky v čase a priestore nielenže dezorientujú, ale najmä nabúravajú "smooth (time to time sinister) look" vyvolaný voľbou a úpravou setu, kostýmovaním, svietením..akčné sekvencie postrádajú náboj (hoci vystrieľaných je ich dosť) a šarm..a s poľutovaním musím konštatovať, že šarm postráda aj Daniel Wu Yin-Cho..príjemné, ale postrádateľné..

Hero (2007)

Zasa sa raz ukazuje, že neexistujú "jednoduché prípady", keď ide o vec postavenú pred súd. Prípad zabitia sa ukáže ďaleko závažnejší, keď hlavné alibi páchateľovi poskytne politik obvinený z korupcie, pre ktorého je náš páchateľ alibi v jeho prípade. Ako rozlúsknuť tento oriešok? Ťažko veru, najmä keď dôkazy nie sú, alebo sú prepašované do Južnej Kórey (Lee sa mohol aspoň oholiť, kým sa mi ukázal na oči ;-). // Zaujímavá je prvotne trochu rušivá TV seriálová štylizácia hudby, prostredia i réžie. V konečnom dôsledku však necháva vyniknúť onej pointe, ktorú som naznačila v úvode. Musím však priznať, že niektoré humorné sekvencie som síce detekovala, ale bez odozvy - pre zachovanie si sebaúcty ich budem považovať za žmurknutia znalejším kultúry, systému a seriálu, od ktorého sa filmík odpichol. //ad Japonci - ono, oni nemajú radi Číňanov, okupovali Kórejcov, Thajcov a ďalších a neboli práve najmilší. A okupovaní im to dali pocítiť. Aj keď, myslím, že potreba medzinárodného obchodu a najmä "invázia" USA do týchto sfér pomalinky povedie k dialógu aspoň medzi "kapitalistami a demokratmi". Čína si bude musieť poradiť "sama".

Kasandřin sen (2007)

..Mighty Aphrodite podobne poukazovala smerom ku greckemu divadlu, hoci predsalen viac smerom ku komedii..drama o dvoch bratoch, v ktorej sa stastena na viac krat vyzvrtala, aby to vsetko dopadlo tak, ako dopadlo..skoda len, ze chybalo napatie, nejake tie sympatie, ktore by ma viedli k hlbsiemu interesu o osud(ovost) postav..ano, vyborne zahrane, vyborna hudba, kamera..ale asi mam predsalen radsej woodyho "jazzove" filmy..toto trochu postradalo smrnc..

Sirotčinec (2007)

Áno, mám nepríjemné pocity z detičiek v nočných košieľkach a v školských uniformách, a to ani nemusia byť moje vlastné. Áno, ľakám sa pri každom podivnejšom zvuku. Zaberá na mňa záber vo výške kolena. Ale to je asi tak všetko. Záver som odhadla už v polovici a Sirotinec mi neponúkol nič viac, čo by ma malo zaujímať. Ako, nezačala som si lakovať nechty, ale..však chápete. Už som nervózne cucala palec, aby teta konečne dospela k tomu, ku čomu dospela, dúfajúc, že sa budem môcť "hrať" aj ja. Tak nabudúce. El Orfanato bol priemer. Ale na dnes stačí, čaká ma niečo horšie - napísať recenziu na Lásku v čase cholery. To bude-znovu si pripomínať tie útrapy mladého muža, čo pre lásku obšťastnil cez 600 žien, aby v dôchodkovom veku bulikal "tej najpravejšej" ako na ňu čakal chlapec nebozkaný. F@CK!

Láska za časů cholery (2007)

..Newell asi už fakt zabudol, čo je to práca s hercom..po odfláknutí HP4 predviedol, ako možno nechať hercov 140 minút premávať sa a tváriť sa neviditeľne pod vrstvami make-upu, ktorý by stačil ma komplet seriál Dallas..film tak trochu stavia na hlavu marquézovskú pointu, kedy z absurdného vyjde prirodzené..celý film je v konečnom dôsledku absurdný a patetický, ale akosi nesprávne a nudne a trápne.. hnacím motorom mala byť vášeň a láska a celé to malo byť pudové a povyšujúce pudy na vznešené city a tak dokola a nakoniec to bolo prázdne a duté, ale rozhodne nie pekné.. 3/10 //PSEMA: smutné je, že hudba nie je to najhoršie..

Jumper (2008)

..coze?! Bambi?? ..kde? ..

Pes kouše psa (2006)

Uhm..je mi veľmi dobre jasné, že HK málokedy skončí v zmysle hollywoodskych pravidiel, ktoré moja darling sista zhrnula: polovica umrie, polovica sú gays a ďalšia polovica bude tehotná. Skôr sa dočkám záveru, že všetci sú teplí, tehotní a mŕtvi. Pri Gau ngao gau (šialená jazda Kowloon side / Tak Kok Tsui až po Tsim Tsa Tsui a následne smer Lantau Island a ešte ďalej) som sa pristihla, ako sa pousmievam nad šialeným kombom všetkého a očami hltám jeho obrazy a zvuky poháňané zákonom definovaným pánom Darwinom - prežije silnejší, a to nielen preto, že "des créatures vivent au dépent d´autres créatures". Pomsta, zúfalstvo, smrť, láska, násilie, krehkosť, beznádej a duel na slnku..

Yasoo (2006)

Nie je rodina ako rodina. Nie je odhaľovanie zločinca ako odhaľovanie zločinca. Jednému vládnu emócie, druhému logika a opatrnosť. Mafia, tím prokuratúry a zapálený (naštvaný) detektív, ktorému zabili brata. Pretrepte, nemiešajte. A máte tu drink, ktorý keď ochutnáte, budete chcieť viac.

Deiji (2006)

Nice..Really nice..