Liga výjimečných (2003)

Znám a mám rád komiks Liga výjimečných, kde, kromě jiného, Rodney Skinner (pan Neviditelný) obšťastňuje novicky v jednom z klášterů s tím, že je Duch svatý, a proto jsem byl zvědavý na filmové zpracování, které mě totálně zklamalo. větší paskvil aby člověk pohledal. Dávám jednu hvězdu za snad jedinou povedenou scénu s upírkou Mínou Harkerovou obklopenou netopýry. Jinak na tom nic ke koukání nebylo.

První rytíř (1995) odpad!

Nejděsivější zpracování artušovský legendy s příšernym Gerem.

Zuřící býk (1980)

Jednoznačně zasloužený Oscar pro Roberta De Nira, jenž podal jeden z nejlepších výkonů v dějinách filmu. Výtečný boxerský film, který který je pravdivým příběhem Jakea LaMotty, jehož osud postihl mnoho boxerů pyšnících se titulem šampiona. Spolupráce Scorsese-De Niro zafungovala opět na jedničku a Joe Pesci s Cathy Moriarty celou dokonalost ztvrdili. 100%

Leon (1994)

Tenhle lehce lyrický akční příběh je po všech stránkách dokonalý - od herců přes režii až po kameru. Jean Reno je prostě nejlepším čističem všech dob, stejně jako Gary Oldman psychopat, a třináctiletá Natalie Portman podala neskutečný výkon. Prostě paráda.

Tajemný střelec (1995)

Frank Morgan, drsný, zvrásněný a stárnoucí pistolník, přijíždí na žádost své dávné milenky do městečka, které má ochránit před ultrapadouchem Waltem Shannonem, který si sem jede vyzvednout svého bratrance odsouzeného k pověšení. Jenže Franka tu čeká kromě pistolníků i překvapení. Mám pro tenhle western slabost a může za to především Lance Henriksen, který v tomto nepříliš známém filmu ztvárnil jednu ze svých nejlepších rolí - alespoň z mého pohledu. I příběh sám o sobě se mi líbil, protože i přes zdánlivě provařené téma působí docela neotřele a je to snad právě proto, že se vzhlédl spíše v těch psychologičtějších westernech a ne ve střílečkách s Johnem Waynem. Příznivci dynamických stříleček si na své zrovna moc nepřijdou, jsou tu všeho všudy dvě, ale pro fandy westernů a především pro příznivce Bishopa je tohle povinnost.

Catwoman (2004) odpad!

To bylo něco děsivýho. Směšný příběh, ještě směšnějšíí akce, děsivej výkon Halle Berry, která asi měla bejt v tom sado-maso kostýmku sexy, ale na mě to vůbec nefungovalo, a Sharon Stone, kterou jsem skoro nepoznal, jak vypadala příšerně. No a stejně tak byli hrozný protějšky obou dam Benjamin Bratt a Lambert Wilson. Snad každej musel nostalgicky zavzpomínat na úchvatnou Michelle Pfeiffer - ve srovnání s ní Berryina Catwoman působila jako silně nepovedená karikatura. Jediné, co v souvislosti s tímhle filmem potěšilo byl fakt, že si Halle Berry přišla pro zaslouženou Zlatou malinu a rozesmála svou parodií na svůj oscarový výstup.

Patriot (2000)

Koukam, že pořádnej americkej patos dokáže vystihnout jen neamerickej režisér. Upřímně řečeno jsem od Emmericha nic moc nečekal a moje předtucha se potvrdila. Sice tam bylo několik efektivních nástupů vojsk a docela se mi líbila ta naivní bitka při osvobozování Ledgera, ale jinak to byla klišé bída. Nebýt tam můj oblíbenec Tchéky Karyo a skvělej padouch Jason Isaacs, tak je to s bídou na jednu hvězdu. Zejména kvůli Isaacsovi dávam dvě.

Chladnokrevně (2003)

Trošku to zavání Ritchiem, ale přece jenom to nemá ten jeho vtip a originalitu. Na druhou stranu ta zamotanost se mi líbí a ačkoliv Burnse nemusim, tak tady mi nevadí kor když mu zdatně sekundují Hoffman a García. Navíc já jsem schopen dát sebevětší blbosti dvě hvězdičky navíc, když se tam aspoň na chvilku objeví Rachel Weisz.:D

Královna Alžběta (1998)

Výborně zfilmovaný příběh o začátcích vlády jedné z nejvýzanamnějších panovnic v historii Anglie. Je zde věrohodně vykreslena její trnitá cesta na trůn, boj s katolickou církví i nešťastnný vztah s hrabětem z Leicesteru. Díky tomuto snímku bude mít pro mě navždy královna Alžběta tvář Cate Blanchett a stejně tak si vždy pod jménem zakladatele tajných služeb Walsinghama představím výtečného Geoffreye Rushe. A čert vem to, že první polovina filmu se poněkud vlekla. Tohle historické drama se prostě povedlo. 80%

Královna Alžběta: Zlatý věk (2007)

Bylo to takové ospalé a zbytečně rozmáchlé. Ta snaha o velkofilm tomu moc neslušela. Komornější střih by tomu slušel lépe. Nemohu říct, že bych se vyloženě nudil, ale čekal jsem podstatně víc.

Časové pásmo bylo změněno