300: Bitva u Thermopyl (2006)

Sice jsem od toho čekal podstatně víc, ale zklamanej jsem neodcházel. Parádní kamera i střih - za to by měli dostat metál, ačkoliv mě tam občas štvaly až příliš častý zpomalený záběry. Herecky to žádná sláva nebyla, ale já si myslim, že o to tady ani nešlo a navíc Lene Headey to strašně slušelo, takže se dalo leddacos odpustit. Prostě to byl po Sin City další dobřena plátno plácnutej komiks. A ačkoliv si Snyder nehrál na historii, tak tenhle film řekne o dějinách víc, než Statečný srdce, Království nebeské a Gladiátor dohromady.

Sexy Pistols (2006)

jedna hvězda a to jenom za to, že to tam holkám slušelo. Jinak je to totální shit.

Vesničko má středisková (1985)

"To neděláš dobře s těma sirkama Jaromíre." Těžko říct, kterej z herců podal nejlepší výkon - všichni byli skvělí.

Big Hit (1998)

V něčem mi to připomínalo anglický gangsterky Guye Ritchieho a ty mam rád.

Ztracení chlapci (1987)

Kdo to neviděl v 80. letech, tak to prostě úplně nedocení. Pro mě je to kultovní klasika a rozhodně nejlepší teenagerskej upírskej film všech dob. Na ty parádní hlášky a upíří komando bratrů Žabáků se prostě nedá zapomenout. Kdyby se tvůrci Stmívání, Krve jako čokoláda a jinejch shitů občas podívali na tohle, nemuseli by třeba v tomhle žánru točit takovej humus.

Hráči z Indiany (1986)

Pro mě je to společně s Vítězové a poražení nejlepší sportovní film, jaký jsem měl kdy možnost vidět. Jeho kouzlo je o to větší, že tahle basketbalová pohádka o Popelce je natočená podle skutečné události. Jako další obrovské plus vidím to, že je to vesměs prosté toho nutného amerického patosu. Oceňuji i solidně zvládnuté zápasy, které se sice většinou vyhrávají až v posledních minutách, ale to vem čert. Gene Hackman, jako zprvu nepřijatelný trenér, který si časem získá celé městečko, byl vynikající a stejně tak se mi líbil ve vedlejší roli Dennis Hopper. Slušné výkony odvedlo i celé mužstvo v čele s Marisem Valainisem alias Jimmy Chitwoodem. Díky za každý podobný snímek. 90%

Bonnie a Clyde (1967)

Možná je to naivní a zromantizované, ale pro mě je to prostě nepřekonatelně dokonalá klasika. Zkrátka gangsterka se vším všudy, včetně dominující ústřední dvojice, které dýchá na záda skvělý Gene Hackman. 100%

Vítězové a poražení (1999)

Pro mě je to jednoznačně nejlepší sportovní snímek, jaký jsem měl možnost vidět a to americkému fotbalu rozumím asi stejně, jako kriketu či moderní gymnastice. Nicméně jsem toho názoru, že pokud by tu byl americký fotbal zastoupen třeba hokejem či klasickým fotbalem, vyšlo by to nastejno. Zkrátka tu bylo všechno, co k vrcholovému týmovému sportu patří od řevnivosti uvnitř mužstva přes zdravotní problémy hráčů až po tlaky z vedení a jako třešínka parádně nasnímané zápasy. Al Pacino a Jamie Foxx koncertovali, Dennis Quaid potěšil a Cameron bych oželel, ale nevadila mi. Stoprocentní záležitost, u které jsem se ani chvilku nenudil.

Asterix a Obelix: Mise Kleopatra (2002)

Naprosto ulítlá šílenost, na kterou jsem šel do kina pro jistotu ještě jednou, jestli se mi to náhodou nezdálo - I feel good jsem si krákoral ještě měsíc a pokaždý když si vzpomenu na kung-fu souboj, začnu smíchy kousat do klávesnice.