2012 (2009)

Nemůžu jinak,ale tahleta jedna jediná hvězdička je za efekty, které mne ze začátku filmu fakt bavily. Vše ostatní je hrůza hrůzoucí. Americká hovadina, která postrádá nějaké hlubší logické cítění. (např. 3/4 planety jsou zatopené, ok, zavolám si starému známému do Indie). Další nezpochyby protivnou věcí je, že hlavní hrdinové se řídí pravidlem ,,stihnem to na sekundu přesně",takže mosty čekají na spadnutí až do té chvíle, kdy ho Cusack v autě podjede... Americký patos je hnus, a tak se nedivme, že v Americe filmy o jasném a neodvratném konci světa skončí dobře. O můj bože, proč....

Toy Story: Příběh hraček (1995)

Toy Story už jsem viděl jako malý kluk, ale dosud mi zde na csfd unikal hodnocení. Po tomto shlédnutí snad o 13 let později ale komentář již musím napsat. Podle mého je Toy story startérem všech animovaných filmů, co po roce 95 vnikly. v porovnání s takovými animáky jako je Wall e nebo Kung-fu panda byste si možná řekli,že Toy story patří do starého železa. Ne, právě Toy story je tím zlatým dolem, praotcem všech moderních animáků a Wall-e, Bolt, či Kung fu panda by měli Buzzovi s Woodym děkovat.

Chceš mě, chci tě (2009)

Trošku opuchlý Gerard Butler nám řekne, že ženské jsou veskrze štětky a že chlapi jsou veskrze sexuální devianti. Ale podá to tak vtipně a na úrovni, že jsem s Ugly Truth naprosto spokojen. Zdatně mu na plátně vypomáhá Heiglová, kterou po Zbouchnuté začínám mít docela rád. I když tato komedie nepatří ke kdovíjakým skvostům, na jedno zkouknutí je to příjemné odreagování. Například scéna s vibrujícími kalhotkami vás totálně uvolní.:-))

Batman začíná (2005)

Nejprve jsem viděl Temného rytíře, kterému jsem dal jasných 5*, a ani tady nemůžu jinak. Batman je výborně zpracován a po těch propadácích, které zažil, si svůj comeback určitě zaslouží. Nolan zvládl jedničku stejně dobře jako dvojku s tím rozdílem, že tu není Joker. Christian Bale patří k mým oblíbencům, proto pro něj jasný palec nahoru. Michael Cane v roli sluhy mne určitě nadchl více v tomto snímku, zde dostal více prostoru než v Temném rytíři.

Michael Jackson's This Is It (2009)

Smekám před MJ a před jeho životním elánem. Na jednu stranu nadčen jeho nasazením a kreativitou, kterou chtěl do posledního turné vložit, na druhou stranu posmutněn tím, že na poslední chvíli skonal a svoje veledílo nedotáhl až do konce. Jak dílo říka zezačátku filmu : for fans. Ano, ale i ti lidé, kteří MJ neměli zrovna v lásce, by se měli na tento dokument podívat, a musejí uznat, že MJ byl borec, který měl jasný cíl. Nikdo jiný už nikdy nedokáže to co on.

Vítejte v džungli (2003)

Provětrání mozku takovouhle ptákovinou jsem potřeboval. Johnsona mám rád, Scott mě nijak moc nebere, ale když jsou tihle dva dohromady, docela jim to klape..Nečekal jsem od tohoto akčňáku mnoho a taky že jsem toho moc nedostal. Ale akční scény s The Rockovými pěstmi jsem si užil. Uděluji mírný nadprůměr.

Muž v ohni (2004)

Film, který má své jisté kvality a největší kvalitou je opět Denzel. Jeho postava je psychologicky velmi dobře vystavěna, postupem času ve filmu uvidíme všechny jeho stránky, což se v leckajém filmu jen těžko najde. Dalším obrovským plusem, i když na chvíli, je Dakota, která znovu potvrzuje, že jednou z ní bude PANÍ herečka. Film má spád, sem tam bere dech, a finále na mostu je jako vystřižené z mých fantazií. Jakožto celký fanda Denzela a žánru jako takového nemám možnost dát jinak než plný počet.

12 opic (1995)

Ano, 12 opic má jistě svoje originální hodnoty, z jejíchž výčtu je jednožnačně nejoriginálnější příběh, ale já jsem jaksi nemohl tomuto tématu přijít na chuť. Záverečná pointa mne nijak extra nepřekvapila, Willis také ne. Kdo mne uchvátil byl Brad Pitt v roli magora, to fakt nemělo chybu. Jakožto ne moc velký fanda sci - fi(Star wars se nepočítají) jsem si nemohl pomoci, ale z filmu mne bavili jen některé části (kulka z WW1), jinak ale čistý průměr.

Cabin Fever (2002) odpad!

Ztráta času. Eli Roth neumí točit, jako hrozivý Baribal po boku Brada Pitta se mi zamlouval více. Cabin fever není horror, je to výsměch filmařskému umění. Navíc námět - pch- epidemie povraždivší osazenstvo chaty, no tak to je fakt hrůůůza! Kdo si libuje ve filmových sračkách jako je Klub sráčů, není co řešit, pusťte si to, ale pro serióznější diváky radím - okamžitě zakopat na zahradě.

Hlídač č. 47 (2008)

S podivem, že má film jen 69%. Na naše české poměry se jedná vedle Želarů o nejkvalitnější film za posledních 5 let. Film je po stránce kamery velmi dobře nasnímán, Karel Roden(bohužel asi jediný) hraje na jedničku a příběh mne totálně dostal, po navrácení sluchu jsem se nemohl dočkat, jak děj vyvrcholí. Film mimo jiné naráží na to, jaké jsou lidé svině, do očí se usmívají, a do zad vám bodnou dýku. Renč zabodoval, film se řadí k jeho nejlepším(a že jich není mnoho) filmům.