Stvořitel (2023)

Po vizuální stránce tomu není moc co vytknout, za efekty by si to klidně zasloužilo Oscara. Hudba od Hans Zimmer snad nikdy zklamat nemůže a i v tomto případě film posunul o kousek výš. Příběh jako jiné průměrné sci-fi do počtu, hlavní zklamání jsou pro mě herecké výkony účinkujících. Slabší 3 z 5.

Všechno, všude, najednou (2022) odpad!

Chápu že Oscars jsou politická událost a v hlavní roli žena, asijské národnosti s dcerou LGBT se hodí... proto bych i pochopil jednoho Oscara, klidně za film, ale SEDM? Za tohle? Slátanina všech možných žánrů- akční scény slabší podprůměr, hororové prvky bez emocí, humor suchý, sci-fi přeplácané, nedomyšlené. Kamera nudná, hudba nevýrazná stejně jako většina herců. Naprosté zklamání, divím se, že jsem to dokázal dokoukat celé.

Sněžné bratrstvo (2023)

O malinko lepší jak Přežít (1993) mi to přijde, ale zbytečně dlouhá stopáž za mě. Konec to má určitě lepší jak adaptace této události z roku 1993. Lepší 3/5.

Bod obnovy (2023)

Určitě to beru spíš jako krimi film, s prvky sci-fi které jsou ne vždy úplně domyšlené... auta co jsou ve filmu vidět jsou stejná jako dnešní, dokonce některá již dnes 10 let stará a to že na ně někdo nalepí LED pásky z Wishe z nich opravdu neudělá auta roku 2040... alespoň hlavní představitelka mohla dostat něco lepšího jak polepenou oktávku z 2023. Takových detailů/chyb je ve filmu opravdu mnoho a hodně mu ubírají na celkovém dojmu budoucnosti. Na české poměry to má super grafiku, i děj a nápad zajímavý. Respekt pro Roberta Hloze za jeho premiérový film takového formátu. Slabší 3/5.

Asteroid City (2023)

Nepopírám originalitu a naprosto hvězdné obsazení, ale zkrátka to není můj ,,šálek kávy". Stejně jako v Grandhotel Budapešť často nastávají (pro mě) nudné scény pro posunutí děje/ natažení stopáže. Věřím že Wes Anderson opět uspokojí své fanoušky a díky množství takhle zvučných hereckých jmen si najde i nové.

Stan Lee (2023)

Ikona, vizionář, byznysmen.

Butch Cassidy a Sundance Kid (1969)

Film jsem sledoval během dlouhého letu, jinak ,,starší" westernovky nevyhledávam. Ve výsledku to naplnilo moje očekávání, dobré, pohodové tempo, hlavní dvojice se skvěle doplňuje, přestřelky nadprůměr (na tehdejší dobu), i celá zápletka filmu ujde, co ale nechápu jsou několikaminutové postřihy fotografií- na uvedení/posunutí děje? Kvůli zkrácení stopáže?...

Kmotr (1972)

Jedna z filmových klasik, co prostě neomrzí. Geniální Marlon Brando a ,,průlomová" role pro Al Pacino. Neodmyslitelý soundtrack, skvělá práce se světlem/tmou, atmosféra celého filmu a hlavně převedení z knižní předlohy od mistra F. F. Coppola , to vše dokázalo z tohoto filmu udělat ikonu filmografie.

Nabídka (2022) (seriál)

Wow... nejsem typ člověka co si pustí jeden díl a najednou stráví 6 hodin sledováním jednoho dílu za druhým, ale tady to zkrátka jinak nešlo. Neberu v potaz kolik se toho doopravdy stalo před a během natáčení této filmové klasiky, protože na tom vlastně tolik nezáleží, seriál funguje skvěle i kdyby se neopíral o Kmotra. Samozřejmě se to ale nedá opomenout a mnoho fanoušků této gangster klasiky dokáží odkazy na film chytit u srdce. Nakonec potřebuju vyzdvihnout herečku Juno Temple a především postavu kterou ztvárnila, protože v mých očích seriál z části potahala.  Dokoukáno s jistotou 5* z 5* a potřebou pustit si celou ságu Kmotr odznova.

Okrsek 49 (2004)

Když jsem viděl hlavní dvojici herců John Travolta a Joaquin Phoenix dostal jsem bohužel vysoké očekávání. Neříkám ze příběh je špatný, ale zpracování strašně, kameru by lépe zvládl student FAMU s IPhonem. Škoda nevyužitého potenciálu filmu. Horší 3 z 5.

Časové pásmo bylo změněno